Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie

Robert Janowski pierwszy raz tak otwarcie opowiada o swojej karierze i codziennym życiu, blaskach i cieniach show-biznesu i cenie, jaką przychodzi zapłacić za wielką popularność. Miał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs chopinowski, jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej. Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię, bo chciał leczyć zwierzęta muzyką. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki. Występował w Oddziale Zamkniętym, a gdy spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze. Uciekł z eliminacji do musicalu Metro, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway. Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?” Ta książka udowadnia, że wszystko w życiu jest możliwe.

Informacje dodatkowe o Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-11-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-3551-9

Kup książkę Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie

Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie - opinie o książce

Wielu z nas twierdzi, że życie składa się wyłącznie z przypadku. Samo życie napisało scenariusz do tej książki, ale ono nie zostało wyreżyserowane przez autora Roberta Janowskiego.

Brak autorytetu u ojca, właściwie brak z kontaktu z nim zdecydował o tym, że dalsze losy potoczyły się właściwie z przypadku. Pan Robert nigdy nie zawiódł się na mamie, właściwie to ona mu pokazała świat artyzmu.

Wspaniała podróż w zaprezentowanym wywiadzie jest szczerą rozmową z Panią Marią Szabłowską, wspaniałą dziennikarką radiową, telewizyjną, współprowadzącą program muzyczny „Wideoteka dorosłego człowieka” zobrazowała doskonale tę książkę pytania do samego autora.

Dzięki tej książce można wiele się nauczyć, że prawdziwe życie gwiazdy telewizji do łatwych nie należy. Presja dziennikarzy, nie wiadomo czy praca będzie w zawodzie muzyka, aktora, pedagoga, weterynarza.

Pan Robert nigdy się nie poddał, pomimo że miał obawy czy dany projekt muzyczny, aktorski się uda.

Praca jako weterynarza pomogła mu w pracy, gdyż nabrał doświadczenia w tym niełatwym zawodzie.

Występ w musicalu ''Metro'' stał się cząstką życia, o której nigdy nie zapomina pomimo złych wspomnień z tym związanych. Jest weekendowym tatą, ale zawsze towarzyszy swoim dzieciom Makaremu, Anieli i Toli.

Robert Janowski posiada doskonały kontakt z ludźmi, uśmiech, skromność, szacunek dla ludzi i posiada, duszę artysty pomaga innych chcącym zaistnieć na rynku muzycznym. Program ''Jaka to melodia''? Stał się programem rozrywkowo – edukacyjnym.

Czytając, tę książkę drogi czytelniku odkryjesz wiele tajemnic o autorze.

Osobiście zapraszam Cię do jego poznania. Warto się o tym przekonać.

Odpowiedź nasunie się sama po przeczytaniu ostatniej strony, która stanowi prawdziwy majstersztyk twórczości autora Roberta Janowskiego.

Avatar użytkownika - GosiaCh
GosiaCh
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Niezwykle szczera rozmowa z Robertem Janowskim, który jest bardzo skromny. Nie uważa się za gwiazdę, celebrytę. Opowiada o blaskach i cieniach bycia osobą sławną, o swoim życiu prywatnym od dzieciństwa, kiedy to wychowywał się bez ojca, szkole, dzieciach, o swoich rolach, musicalu Metro. Znany i kojarzony z teleturnieju "Jaka To Melodia?", w którym miałam przyjemność występować. Faktycznie, jest zwyczajnym, miłym, ciepłym człowiekiem. Denerwują go wymyślane przez dziennikarzy informacje na jego temat, które są krzywdzące. Polecam przeczytać tą książkę - wywiad.

Książka - spotkanie. Nie tylko z Panem Robertem Janowskiem i Panią Marią Szabłowską, ale też z innymi osobami, które odegrały znaczenie w życiu Pana Roberta. Ciepła, chwilami zabawna, chwilami poważna, z odrobiną goryczy. W ogólnej ocenie bardzo wyważona. Myślę, że każdy z nas może znaleźć w tym wywiadzie coś, co go zaciekawi. Pytanie tylko, czy opisywane zdarzenia to rzeczywiście przypadki.

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Muzyka mojego życia
Robert Janowski0
Okładka ksiązki - Muzyka mojego życia

Robert Janowski sam jest osobowością muzyczną i telewizyjną, ale tym razem wciela się w rolę wnikliwego dziennikarza, który dopytuje, dziwi się i zachwyca...

Wielcy muzycy
Robert Janowski0
Okładka ksiązki - Wielcy muzycy

Kolejna część nagradzanej serii Wielcy ludzie. Po odkrywcach, naukowcach i wynalazcach przyszedł czas na muzyków. O najwybitniejszych postaciach...