Przywództwa można się nauczyć

Sposoby kreowania liderów w elitarnej szkole harwardzkiej

Naucz się obserwować nie z poziomu parkietu, ale z balkonu nad salą balową Uczyń z ludzi w bliskim otoczeniu swoich sprzymierzeńców Zacznij myśleć zespołowo -- niech słowo "my" zastąpi "ja"

Przywództwo nie opiera się na charyzmie! To był fałszywy trop, za którym ludzkość szła przez stulecia. Przywództwo to mobilizowanie ludzi do wspólnej pracy. To inicjowanie działań innych osób. To odkrywanie skarbów w ludzkich duszach. To docieranie do innych: słuchanie, zadawanie pytań i dochodzenie do sedna problemów. Przywództwo to coś, czego możemy się uczyć i czego można uczyć innych.

Poznaj Case in Point -- niezwykłą metodę poszerzania umiejętności przywódczych. Jest to trening, jaki w harwardzkiej Kennedy School of Government przechodzą członkowie elit rządzących w Stanach Zjednoczonych. Wejdź do sali szkoleniowej i naucz się:

ogarniać całokształt zdarzeń w swoim otoczeniu, znajdować ludzi odgrywających w grupie właściwe role, tworzyć wśród ludzi poczucie wspólnoty i zaufania, wywoływać w zespole pozytywne napięcia, komunikować się z nim na poziomie werbalnym i niewerbalnym, uświadamiać ludziom ich wielkie możliwości.

W szkole Case in Point trenerem jest Twoje doświadczenie,
a notatki robisz we własnym sercu.

Informacje dodatkowe o Przywództwa można się nauczyć:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2007-02-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Przywództwa można się nauczyć

Przywództwa można się nauczyć - opinie o książce