Pułapka na myszy

Młode małżeństwo, Molly i Giles Davisowie, właśnie otworzyli pensjonat i oczekują pierwszych gości. Potężna śnieżyca, zasypująca drogi, nie jest dobrą wróżką na początek sezonu, Molly i Giles są jednak dobrej myśli. Nie wiedzą, że wśród pierwszych gości znajduje się morderca, który zabił już jedną myszkę i czyha na następne... Poszukiwany tajemniczy mężczyzna, który pojawił się w pobliżu miejsca zbrodni, nuci melodię Trzy ślepe myszki.

Informacje dodatkowe o Pułapka na myszy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7337-601-1

Kup książkę Pułapka na myszy

Pułapka na myszy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-17,
"Pułapka na myszy" opowiada o młodym małżeństwie, Molly i Gilesie, którzy po ciotce odziedziczyli stary dom. Postanawiają zamienić go w pensjonat. Tuż po otwarciu pojawiają się pierwsze problemy - z jednej strony straszna zima, która odcina pensjonat od świata, z drugiej sierżant Trotter, którego przywiódł tam z Londynu trop w sprawie morderstwa. Pojawiają się trzy pytania - czy w pensjonacie jest morderca? Czy wszyscy są w niebezpieczeństwie? Jaki związek z tym ma farma Longridge, na której dopuszczono się zaniedbań wobec dzieci, które tam przebywały? Bohaterom kryminału towarzyszy melodia dziecięcej rymowanki: Ślepe myszki trzy, Ślepe myszki trzt, Spójrz, jak one biegną, Spójrz, jak one biegną, Pobiegły wszystkie do farmera żony. Ona ostrym nożem obcięła im ogony. Czy kto widział w życiu lub słyszał O trzech ślepych, małych myszkach? W książce znajdziemy także opowiadania: "Ukryty skarb", "Szpilka", "Doskonała pokojówka", "Mieszkanie na trzecim piętrze", "Przygoda Johnny`ego Waverly`ego", "Dwadzieścia cztery kosy" oraz "Klątwa starej stóżki". "Pułapkę na myszy" polecam każdemu bez wyjątku. Na pewno znajdziecie tu coś dla siebie. Jeżeli macie okazję, tę sztukę często gra się w teatrze, także warto ją obejrzeć.
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Wspaniała Agatha Christie. Tworzy taki nastrój, że jak się czyta i chce się pójść np. do kuchni, to zapala się światła po drodze. Autorka świetnie kreuje atmosferę podejrzliwości. Nawet główna bohaterka zaczyna wątpić w osobę jej najbliższą. Zima, bohaterowie odcięci od świata i morderca. I dziwni goście. Świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu opowiadanie.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Audiobooki 2014,
Nie sądziłam, że spotkanie w jednej książce zarówno panny Marple, Herkulesa Poirota, jak i innych, "jednorazowych" bohaterów Agathy Christie może dostarczyć takiej frajdy. Bardzo udanie, zbiór opowiadań zaczyna się tym najdłuższym i najbardziej rozbudowanym: "Pułapką na myszy". Zostajemy wchłonięci przez ciasny pensjonat, pełen tajemnic i skrytych mieszkańców. Któryś z nich jest mordercą. Schematycznie? Owszem, ale przy tym niesamowicie klimatycznie i smakowicie. Na dodatek autorce udało się, mimo skromnej objętości, stworzyć nastrój grozy i psychicznego odizolowania. Mniam... Kiedy uda nam się wyjść cało z "Pułapki na myszy" możemy do woli rozkoszować się kolejnymi, nieco lżejszymi (mniej lub bardziej) opowiadaniami. Panna Marple, jak zwykle daje popis swojej przenikliwości. Dowiadujemy się przy tym, że podobnie jak Sherlock Holmes, zapada na zdrowiu, kiedy nie ma pod ręką jakiejś zagadki =) Herkules Poirot, nieustannie dystyngowany i taktowny, otwiera drogę rodzącej się miłości. Po trupach, oczywiście... :] Pozostałe opowiadania również zachwycają skoncentrowaną fabułą, tak że cały zbiorek można wypić duszkiem z błogim uśmiechem na twarzy.
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Zbiór siedmiu opowiadań Agathy Christie, ze słynną "Pułapką na myszy" na czele, która rozgłos zdobyła jako jedno z najdłużej wystawianych przedstawień teatralnych. Akcja rozgrywa się w ciągu kilku zimowych dni w nowo otwartym pensjonacie małżeństwa Davis. Wśród uwięzionych z powodu śnieżycy osób, znajduje się morderca, który pragnie pomścić pewne wydarzenie sprzed paru lat... Kolejny zbiór opowiadań pani Christie wywarł na mnie lepsze wrażenie niż "Dopóki starczy światła". Nie da się ukryć, że w tym tomie prym wiedzie tytułowe opowiadanie, które szokuje zarówno rozwiązaniem zagadki, jak i napięciem podobnym do tego, które znamy z "I nie było już nikogo" - tutaj też bohaterowie są odcięci od świata, a któryś z nich to morderca. Inne opowiadania również trzymają poziom, a misternie uknute intrygi wyprowadzają w pole i nie dają się rozwikłać przed ujawnieniem prawdy. W tej książce po raz pierwszy zapoznałam się z panną Marple, której postać bardzo polubiłam, tak więc na pewno sięgnę jeszcze po kryminały z tą uroczą staruszką w roli detektywa.
Avatar użytkownika - Monika87
Styrana
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Ulubione,
Tajemnica siedmiu zegarów
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnica siedmiu zegarów

- Tak? - przynaglała. - Tak? Próbował coś z siebie wykrztusić. Walczył. Chciała mu pomóc, ale nie umiała. Wreszcie z gardła umierającego wydobył się...

Niedziela na wsi
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niedziela na wsi

Herkules Poirot jest niezadowolony. W wietrzny jesienny dzień zaproszono go na aperitif do ogrodu. Słynny detektyw wolałby usiąść przed kominkiem w przytulnym...