Pustelnik z lasu Eyton

Czternasty tom przygód braciszka Cadfaela.
Jest rok 1142 i cała Anglia wije się w żelaznym uścisku wojny domowej. Tymczasem w zacisznym klasztorze benedyktyńskiego opactwa św. Piotra i Pawła zaczyna się łańcuch zdarzeń nie mniej doniosłych niż polityczne wstrząsy zewnętrznego świata.
Pierwszym z nich jest smutny zgon Ryszarda Ludela, pana na Eaton, którego dziesięcioletni syn i dziedzic, także Ryszard, jest wychowankiem opactwa. Chłopiec odmawia podporządkowania się swej groźnej babce Dionizji i wspierany przez opata Radulfusa, przeciwstawia się jej furii.
Nowym przybyszem w te strony jest pustelnik Cuthred, który cieszy się protekcją Dionizji, i którego młody towarzysz, Hiacynt, zaprzyjaźnia się z Ryszardem. Mimo krążącej opinii o jego świętości, przybycie Cuthreda zwiastuje mnichom serię nieszczęść. Zaginięcie Ryszarda i znalezienie zwłok w lesie Eyton zmusza raz jeszcze brata Cadfaela do opuszczenia zacisza herbarium i wykorzystania swej wiedzy o ludzkiej naturze w celu wytropienia bezlitosnego mordercy.

Ellis Peters to pseudonim artystyczny Edith Mary Pargeter, urodzonej 28 września 1913 roku, w Shiropshire. Pisarka pracowała na stanowisku asystentki chemika. Wybuch drugiej wojny światowej skłonił ją do wstąpienia do Women’s Royal Navy Service, za co w 1944 roku została odznaczona British Empire Medal.
Jej pierwszym dziełem było Hortensius, przyjaciel Nerona (1936). Publikowała powieści historyczne i kryminalne, tłumaczyła literaturę czeską. Otrzymała nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszą powieść, Death and Joyful Woman.
Zmarła w roku 1995, w wieku 82 lat.

Informacje dodatkowe o Pustelnik z lasu Eyton:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7298-921-4

Kup książkę Pustelnik z lasu Eyton

Pustelnik z lasu Eyton - opinie o książce

Lato Duńczyków
Ellis Peters0
Okładka ksiązki - Lato Duńczyków

Cadfael jest zachwycony, mogąc towarzyszyć swemu młodemu przyjacielowi, bratu Markowi, w kościelnej misji dyplomatycznej do swej rodzinnej Walii. Niestety...

Niezwykły Benedyktyn
Ellis Peters0
Okładka ksiązki - Niezwykły Benedyktyn

Trzy opowieści stanowiące prequel właściwego cyklu o przygodach brata Cadfaela i przedstawiające niezwykłe okoliczności wyrzeczenia się przez niego dawnego...