Python. Projekty do wykorzystania

Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2200-9
Dodał/a książkę:andrzej0791
Poznaj moc Pythona!

Jak przygotować środowisko pracy? Jak wykorzystać usługi systemu operacyjnego? Jak testować kod? Historia języka Python sięga początku lat 90. Od tego czasu zdobył on sobie ogromną popularność i jest stosowany w wielu rozwiązaniach. Jego wydajność została doceniona również przez firmę Google podczas tworzenia platformy Google App Engine. Python w przeciwieństwie do wielu innych języków nie wymusza jednego sposobu programowania. Używając go, możesz programować obiektowo, strukturalnie i funkcjonalnie. Jeżeli do tego dodać automatyczny system zarządzania pamięcią oraz dynamicznie sprawdzane typy, rozwiązanie to nabiera kuszących rumieńców.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak przygotować swoje środowisko pracy i rozpocząć przygodę z językiem Python. Autor zagwarantuje Ci, że będzie to kształcąca przygoda. Na konkretnych, praktycznych projektach pokaże Ci, jak wykorzystać potencjał drzemiący w tym języku. Wśród przykładów znajdziesz opis takich zagadnień, jak wykonywanie migawek katalogów i plików, projektowanie katalogu filmów i systemu testującego wydajność WWW czy też tworzenie systemu gromadzenia opinii. Najważniejsze jest jednak to, że każde z tych rozwiązań możesz bez trudu zaadaptować do potrzeb Twojego projektu. Książka ta stanowi świetną lekturę zarówno dla zaawansowanych programistów Pythona, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć z nim pracę!

Instalacja środowiska Składnia języka Operatory, wyrażenia, instrukcje Sterowanie przebiegiem programu Wykorzystanie modułów Praca z systemem plików Połączenie z bazą danych Uruchomienie serwera WWW w Pythonie Konfiguracja mod_python dla serwera Apache Interakcja z systemem operacyjnym Testowanie Ułatwiaj sobie pracę — korzystaj z bogactwa praktycznych projektów!