Quidditch przez wieki

Tom 0 cyklu Harry Potter

Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne!

Informacje dodatkowe o Quidditch przez wieki:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-03-15
Tytuł oryginału: Quidditch Through The Ages
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Kup książkę Quidditch przez wieki

Quidditch przez wieki - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2017-06-12, Przeczytałam, 52 książki 2017,
No cóż... niby uzupełnienie uniwersum HP, ale totalnie niepotrzebne... ściepy informacji o drużynach Quidditcha, o zawodnikach, piłkach... sporo rzeczy oczywistych, które wiemy z książek z serii.
Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Magiczna gra ;) Kolejny podręcznik wprost z Hogwartu! Gratka dla każdego fana, nie tylko fana tej gry, udokumentowanej w książkach, a przede wszystkim w filmach o Harry'm. To przede wszystkim wielka gratka dla każdego fana... magii :) Ja osobiście jestem tą książeczką ZACHWYCONY. Wspaniale uzupełnia kolekcję o Harry'm! Książeczka jest przy tym przepięknie wydana. Twarda oprawa, ilustracje stylizowane na litografie, bogate, szczegółowe opisy zasad gry, jej historii, wyjaśniające pochodzenie wszystkiego, co z nią związane (w tym złotego znicza, symboli na trykotach); piękna rzecz! Warta znalezienia się w każdej kolekcji pottero-maniaka :) Gorąco polecam! Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/05/quidditch-przez-wieki-joanne-kathleen.html Zapraszam!

Dziś przeniosłam się do Hogwartu! A nawet i oficjalne do niego przynależę.
Jakiś czas temu otrzymałam list od Minerwy McGonagall, który przyniosła mi sama Hedwiga! Wyobrażacie to sobie?! Raj! Byłam w szoku i nie dowierzałam.
Biedna Hedwiga musiała dźwigać dla mnie dodatkowo obowiązkowe podręczniki, które ufundował sam Minister Magii.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Minister postanowił obdarować uczniów podręcznikami. W Hogwarcie bowiem nastąpiły pewne zmiany edukacyjne i dołączyły nowe przedmioty i jeden podręcznik. W tym roku szkolnym uczyć będę się m.in. historii magii, mugoloznawstwa, opieki nad magicznymi stworzeniami oraz odbędę lekcje qudditcha. Pozycją zupełnie nową w Hogwarcie jest podręcznik "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz".

Jednak dziś pragnę wam przedstawić pewien magiczny podręcznik, który zdecydowanie jest ciekawy, a w dodatku uczy bardzo ciekawych rzeczy związanych z Hogwartem.
Kennilworthy Whisp sporządził dla nas niebywale rzadki i dopięty na ostatni guzik przewodnik po magicznej grze, znanej w całym świecie czarodziejskim.
Pamiętajcie jednak, że zanim sięgniecie po tę książkę, musicie zadbać o czyste rączki i przygotować się na szczególną dbałość o nią, bowiem jeśli chociaż upadnie wam na podłogę, to spotka was surowa kara, którą wymierzy wam Irma Pince, bibliotekarka z Hogwartu.

Jesteście gotowi na odbycie wspaniałej podróży i zgłębienie tajników quidditcha? Chcecie w tym roku w niego zagrać? Koniecznie musicie poznać jego historię i zasady gry!
Miotły w dłonie! I lecimy!

Czy wiecie, że pierwsze miotły do latania były wykonywane własnoręcznie? Pomyślcie sobie, jakie niewygodne musiały być! Okropność! Te wszystkie drzazgi!
A czy wpadlibyście na pomysł, że pierwsze kafle wypychane były świńskim pęcherzem?
A czy wiecie ile gier zapoczątkowało qudditch?
Może interesują was zasady quidditcha?
A może chcecie poznać drużyny z całego świata?
Zakładam, że spora część z was nie zna wielu szczegółów dotyczących tej magicznej gry, a więc jest to stanowczo dobry powód, dla którego powinniście sięgnąć po książkę.

"Qudditch przez wieki" to książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Jeśli jesteście miłośnikami Harrego Pottera, to będzie dla was niesamowita gratka. Dusza raduje się już od pierwszych stron. J. K. Rowling ponownie nie zawodzi nas. Te wszystkie informacje, przepisy, zmiany, to naprawdę coś cudownego. Książka zapewniła mi dwu-godzinną zabawę, podczas której poznałam tak wiele szczegółów dotyczących świata z Hogwartu. Dziś już znam rodzaje starodawnych mioteł, wiem, dlaczego czarodzieje latają na nich, a nie np. w wannie. Zgłębiłam tajniki samego qudditcha, ale poznałam także drużyny z całego świata.
Ta z pozoru drobna książka z całą pewnością zachwyci każdego, kto uwielbiam Harrego Pottera. Dla nas, miłośników świata czarodziejskiego jest to gratka. Ja czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Książka musi posiadać każdy czarodziej oraz mugol!
No i cóż, piękne wydanie zdecydowanie działa na korzyść książki, a więc nie czekajcie i zamawiajcie podręcznik! Tym samym wesprzecie dwie cudowne fundacje, do których wpływa dochód z książek.

Do dzieła kochani! Ja lecę na zajęcia! Opieka nad magicznymi zwierzętami wzywa.

Quidditch przez wieki to najlepsze kompendium wiedzy na temat tego jedynego w swoim rodzaju sportu dla czarodziejów zawierające nie tylko jego historię, ale również opisujące zmiany jakie zachodziły w tej grze poprzez stulecia. Jest to nie powtarzalna okazja do poznania nie tylko podstawowych przepisów czy zasad quidditcha, ale również do zaznajomienia się z najlepszymi drużynami, prezentowanymi przez nie formacjami czy faulami.
Ta niezbyt gruba książeczka dostarczyła mi sporo uciechy. Super się czytało o tym jak powstawał najukochańszy sport czarodziejów. Historia znikaczy bardzo mi się spodobała. Opis zasad gry, fauli i różnych zwodów był bardzo interesujący. Dowiedziałam się z tej książki sporo informacji, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Opis finałowego meczu pierwszych Mistrzostw Świata w quidditchu sprawił, że aż się rozpłakałam ze śmiechu. Aczkolwiek nie ukrywam, że z wielką chęcią zobaczyłabym inne gry opisane w tej książce. Creaothceann i quodpot na pewno dostarczały widzom sporo wrażeń. :D ,,Quidditch przez wieki" to bardzo przyjemny dodatek do całej serii książek o Harrym Potterze. Obowiązkowa pozycja dla potteromaniaków. :)
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-03-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Starannie wydany podręcznik dla czarodziejów. Rozczuliły mnie wpisy na samym początku dotyczące dat wypożyczeń książki, gdzie pojawiły się znajome nazwiska. Na plus lekki język książki i delikatna dawka humoru, miło było też poznać wszystkie tajniki gry, najpopularniejsze drużyny i w ogóle narodziny quidditcha.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
QUIDDITCH PO LATACH Druga z trzech wznowionych właśnie przez wydawnictwo Media Rodzina książeczek uzupełniających cykl o ,,Harrym Potterze" to bardzo ciekawa propozycja przybliżająca najsłynniejszy czarodziejski sport czyli Quidditcha. Po pierwszym wydaniu, które ukazało się na naszym rynku piętnaście lat temu i szybko wyprzedało, stała się publikacją bardzo poszukiwaną i cenioną. Teraz powraca w nowym, piękniejszym wydaniu rozbudowanym o całe mnóstwo stworzonych specjalnie do niego ilustracji. W swojej karierze J. K. Rowling napisała osiem powieści (plus dwa scenariusze) pod własnym nazwiskiem oraz sześć kolejnych książek sygnowanych innymi danymi osobowymi. Wśród nich znalazła się trylogia kryminalna wydana pod pseudonimem Robert Galbright, ,,Baśnie Barda Beedle'a" (jako tytułowy bard), ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (Newt Skamander) i, oczywiście, ,,Quidditch przez wieki" posługując się nazwiskiem Kennilworthy Whisp. Tak zresztą nazywał się autor tej pozycji w świecie Harry'ego Pottera, więc nie mogła ukazać się inaczej, prawda? To, co zawiera ostatnia z nich jest dość oczywiste. Na jej łamach poznajemy genezę powstania czarodziejskiego sportu, to w jaki sposób ewoluował, jak wyglądają jego reguły, skąd się wzięły, czym różniły się odmiany Quidditcha w różnych częściach świata i jakie są najsłynniejsze drużyny w niego grające. W skrócie, to kompleksowy przewodnik po magicznej dyscyplinie, która odgrywa zawsze ważną role w powieściach o młodym czarodzieju. Muszę przyznać, że chociaż za sportem w życiu prywatnym nie przepadam (łagodnie rzecz ujmując), to ,,Quidditch przez wieki" podobał mi się najbardziej z trzech wspomnianych powyżej dodatków do ,,HP". Dlaczego? Dobrze i lekko napisany, jak wszystkie zresztą dzieła Rowling, najmocniej z owych publikacji osadzony jest w realiach czarodziejskiego świata i jego historii. Poza tym treść to jedna konkretna historia, która naprawdę wciąga i fascynuje. Nowe wydanie zyskało nie tylko twardą oprawę i większą czcionkę, co przełożyło się też na większą ilość stron, ale także przepiękne ilustracje. Ich klasyczny, ryty wygląd doskonale pasuje zarówno do opracowania ,,historycznego" jakim jest ,,Quidditch", jak i magicznego świata, którego dotyczy. Inną zmianą jest brak wpisów znanych z poprzedniego wydania, jakie zrobili głowni bohaterowie sagi, a także nowa ,,strona biblioteczna" ukazująca inne daty wypożyczenia i inne nazwiska uczniów. Pozostała jednak ta sama wspaniała treść i niesamowite wrażenie, jakie robi niniejsza publikacja. Seria o przygodach małego czarodzieja stała się światowym fenomenem i jedną z najciekawszych pozycji dla dzieci i młodzieży w historii literatury. ,,Quidditch..." oraz pozostałe dwie publikacje natomiast to dodatki, które godnie uzupełniają wymyślony świat. Warto je poznać i jeszcze raz przeżyć odrobinę magii ,,HP". Polecam gorąco. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/03/20/quidditch-przez-wieki-kennilworthy-whisp-joanne-kathleen-rowling/
Avatar użytkownika - Agnes89
Agnes89
Przeczytane:2016-04-06, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Mała książeczka z najciekawszymi informacjami na temat Quidditcha, można poznać historię tego sportu, dowiedzieć się jakie są drużyny Quidditcha i poznać bardziej szczegółowo poszczególne elementy tej gry, skąd się wzięły i jakie miały znaczenie w przeszłości. Dla każdego fana świata Harrego Pottera jest to pozycja obowiązkowa. Obecna cena wersji polskiej niestety odstrasza, ale zawsze można przeczytać w oryginale i podszlifować angielski. Polecam.
Avatar użytkownika - Skipperk
Skipperk
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek - 2013,
Książka pochodząca z biblioteki Hogwartu opisująca chyba najpopularniejszą grę czarownic i czarodziejów. Znajdują się w niej wszystkie wzmianki na temat powstawania owej rozgrywki, drużyn, zasad, zagrywek oraz ewolucja miotły, która jest wyśmienitym środkiem lokomocji. Polecam tę książkę każdemu, kto interesuje się quidditchem. Dzięki niej dowiedziałem się kiedy i jak powstała gra oraz poznałem jej szczegółowe zasady, których brakowało w cyklu przygód Harry'ego Pottera.

Ciekawe uzupełnienie świata Harrego Pottera. W dość prosty ale przez to też przystępny sposób jesteśmy prowadzeni od ewolucji latającej miotły poprzez okoliczności pojawienia się złotego znicza do quidditcha w czasach współczesnych. Czytelnik wprawdzie nie będzie uraczony jakąś większą historią o zawiłych wątkach, lecz typowym dla takiego leksykony zbiorem ciekawostek.

Gratka dla fanów Harry'ego Potter'a.

Coś jak lektura uzupełniające, jeśli ktoś kiedykolwiek był ciekaw historii tej zacnej gry oraz czy istnieje jakiś polski zespół (istnieje).

Ciekawa alternatywa dla osób, które chcą więcej od serii.

Oto książka prosto z biblioteki Hogwartu. Dzięki niej dowiesz się wszystkiego o najpopularniejszym sporcie wśród czarodziejów - Quidditchu. Poznacie szczegółową historię tego szlachetnego sportu na miotłach. Zapoznacie się z pierwszymi zasadami, najsilniejszymi drużynami i najsłynniejszymi zawodnikami i uderzeniami. Dzięki tej książkę poznacie też antymugolskie środki bezpieczeństwa i datę pojawienia się złotego znicza. Dowiecie się wszystkiego o najnowszych miotłach, formacjach technicznych, a nawet najczęściej stosowanych faulach. To jest idealna książka dla prawdziwych fanów Quidditcha.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jako fanka Harrego Pottera musiałam sięgając koniecznie po tą książkę. Uwielbiam wszystko co napisze Rowling. I ta pozycja jest równie świetna! Zaspokaja mają ciekawość jako fanki tego "sportu" magicznego.:) Zawsze bardzo czekałam na mecze w książce czy w filmie. To fantastyczna "dyscyplina sportowa" , która dostarcza wiele emocji i wypieków na twarzy. <3 Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!!! Jestem oczywiście absolutnie zachwycona. Każdy fan Harrego musi mieć tą pozycję za sobą! POLECAM!! :)

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Uwielbiam książki takie jak te - wyjęte prosto ze świata Harry'ego Potter'a. Książka jest przede wszystkim pięknie wydana - cudowna okładka w bordowym kolorze ze złotymi zdobieniami, bogato zdobione strony w środku z ilustracjami stylizowanymi na stare litografie, gdzieniegdzie czcionki niczym stare kaligrafowane pismo. W końcu dowiedziałam się skąd się wziął złoty znicz! I jak powstałą gra! Ciekawie napisana książeczka, którą czyta się bardzo, ale to bardzo szybko. Jak dla mnie mogłaby być ciut obszerniejsza, zawierać więcej informacji, historii, opisów. Obecnie wydaje się być napisana nieco w pośpiechu, byle by ją wydać.

Niespokojna krew
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Niespokojna krew

Detektyw Cormoran Strike pragnie wypocząć, dlatego udaje się do swojej rodziny mieszkającej w Kornwalii. Kiedy tam dociera, nie wie, że wkrótce...

Harry Potter i Komnata Tajemnic
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry musi się zmierzyć z przerażającym potworem z Komnaty Tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina...