Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie

Wszyscy znamy głos Marka Niedźwieckiego. Dla wielu to wzorzec radiowego brzmienia. Jest jednym z niewielu mistrzów tworzenia nastroju wyłącznie za pomocą dźwięku. Ale nie wszyscy wiedzą, jaka cenę ten chłopak z Szadku zapłacił za popularność. W swojej nowej książce Marek Niedźwiecki opowiada nie tylko o drodze, jaką rozpoczął w prowincjonalnym miasteczku, ale też o samotności z wyboru, w której żyje w Warszawie. Mówi też dużo o muzyce, która nie odstępuje go na krok. W "Radiocie" gra w piłkę na cmentarzu, mieszka w zapluskwionym akademiku, w lesie nadaje audycję dla samego siebie, skręca autem tylko w jedną stronę, odkrywa że Australia to jego ląd wymarzony. Ucieka. Dzięki "małżeństwu" z Moniką Olejnik udaje mu się uwolnić od zakochanej w nim szalonej Zenobii. Segreguje śmieci i wyznaje, że bywa fafułą... Jeden z najlepszych radiowców wszech czasów w szczerej, chwilami bolesnej, ale zazwyczaj pogodnej i zabawnej książce, która wyjaśnia skąd się biorą Niedźwiedzie.

Informacje dodatkowe o Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie:

Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Bardzo sympatyczna książka. Marek Niedźwiecki opowiada o dzieciństwie, dorastaniu, początkach kariery radiowca i podróżach. Niesamowite, że listy przebojów były jego wielką pasją od najmłodszych lat, więc przez całe życie udaje mu się robić to, co kocha najbardziej.
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Marek Niedźwiecki to dla mnie klasyka radiowca, który sobie wymarzył i... wypracował swoje stanowisko w radiu. Od najmłodszych lat słuchał radia, nagrywał piosenki, a potem prowadził audycje radiowe. Od radia akademickiego, przez łódzką rozgłośnię aż po prowadzącego listę przebojów w Radiowej Trójce - popularny Niedźwiedź opowiada o tym, jak trafił w każde z tych miejsc, nie zabraknie również radiowych tajemnic oraz wyjaśnienia, dlaczego pokochał Australię i co go tam ciągnie.
Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2015-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Ebook- mobi, Mam,
To moje pierwsze jak dotąd spotkanie z wspomnieniami słynnego Niedźwiedzia- Marka Niedźwieckiego, prezentera radiowej Trójki i pomysłodawcy oraz realizatora LP3. Aksamitny głos autora znam jednak od dobrych kilkunastu lat, bo wychowałam się na trójkowej liście, nagrywając piosenki na kasety i spędzając przy radiu przytulne piątkowe wieczory. Dzięki liście najbardziej kochałam piątki, początki weekendu i tak zostało mi do dziś. Wcześniej koniecznie sprzątałam pokój na wysoki połysk, a potem już tylko dobra herbatka, przytłumione światło i muzyka przerywana komentarzami Pana Marka. Ciekawe i pouczające było to spotkanie, pójście po nitce do kłębka, od marzenia po jego spełnienie. Tytułowy Radiota bardzo szczerze i ujmująco pisze o swoim życiu, wadach, marzeniach, planach, pracy, samotności z wyboru, kontaktach z ludźmi, postrzeganiu świata. Miałoby się ochotę przytulić go za tę niedzisiejszość, odkrycie się, wystawienie na cel. Mnie to wzrusza, bo jest mi bliskie, a jednak mam świadomość, że przez świat jest tak wykorzystywane. Może świadomość bagażu lat i doświadczeń pozwala Niedźwiedziowi na tę szczerość, mówienie o sobie fafuła, przyznawanie się do rumieńców, wrażliwości i braku asertywności. Inspirujący jest też wątek australijski, próba opowiedzenia fenomenu ucieczki w świat daleki od wszystkiego co znane, w poszukiwaniu drogi do samego siebie. Zdjęcia ukazują nie tylko dzikość wyspy na końcu świata i innych, pięknych zakątków naszego globu, ale przede wszystkim nieśmiałego i szczęśliwego człowieka, który dla marzenia poświęcił całe swoje życie. Panie Marku, dziękuję za tę niezwykłą bliskość, którą dzięki książce dał Pan swoim czytelnikom. To tak jakby podzielił się Pan z nami wszystkim, co najcenniejsze.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2014-08-28, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Ciekawa historia życia pana Marka. Każdy buduje swoje życie jak umie.
Avatar użytkownika - jf23
jf23
Przeczytane:2023-02-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - gertruda25
gertruda25
Przeczytane:2015-01-19, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - madziusia
madziusia
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Avatar użytkownika - Agnesto
Agnesto
Przeczytane:2014-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014 r., Mam,
Nie wierzę w życie pozaradiowe
Marek Niedźwiecki0
Okładka ksiązki - Nie wierzę w życie pozaradiowe

Marek Niedźwiecki wyłącza mikrofon i po cichu opuszcza Myśliwiecką. W domu czekają na niego Billie Holiday (na chandrę) i Genesis (w godzinie melancholii)...

Lista Przebojów Trójki 1994-2006
Marek Niedźwiecki0
Okładka ksiązki - Lista Przebojów Trójki 1994-2006

Nazywam się Marek Niedźwiecki. Pracuję w radiu. Wymarzyłem sobie tę pracę jeszcze w dzieciństwie. (.) Kiedy w kwietniu 1982 roku Trójka wracała do życia...