Radość kwiatów

Wejdź do zaczarowanego ogrodu! Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń!

Informacje dodatkowe o Radość kwiatów:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2016-04-13
Kategoria: Hobby
ISBN: 978832762089

Kup książkę Radość kwiatów

Radość kwiatów - opinie o książce

Radość kwiatów to kolejna kolorowanka antystresowa dla dorosłych z ogromnego grona tych pozycji wydawanych ostatnio masowo przez wydawnictwa. W tym przypadku mamy do czynienia ze wspaniałymi ilustracjami różnej mieszanki roślin i nie tylko. Jak sama autorka wspomina we wstępie książka ta to jej własny ogród, który zawiera wiele pejzaży z Walii, w której mieszka, jak również jej ulubione kwiaty. Autorka pokusiła się również o stworzenie własnych, całkowicie odmiennych roślin, dzięki temu kolorowanka ta przenosi nas do niezwykłego i mocno zaczarowanego miejsca - myślę, że takie określenie pasuje do niej najlepiej. Prócz roślin znajdziemy tu również ciekawe ilustracje ptaków, czy elementów typowych dla ogrodów, co jeszcze bardziej sprawia, że kolorując poszczególne ilustracje czujemy się, jakbyśmy przebywali w jakimś wyjątkowo pięknym ogrodzie. Ilustracje są bardzo przemyślane i doskonale dopracowane. Całość komponuje się niezwykle pięknie i już od samego początku przyciąga wzrok. Bardzo podoba mi się to, że wśród tych wszystkich plansz każdy znajdzie coś dla siebie - niektóre bowiem są proste, zawierają tylko kilka elementów (idealne moim zdaniem na początek), inne natomiast są już o wiele bardziej złożone i pracując nad nimi musimy włożyć w tą pracę więcej wysiłku, jak również potrzebujemy maksymalnego skupienia - jednakże to, co otrzymamy na końcu zdecydowanie wynagradza wszystkie wysiłki. Jedną rzeczą, która mi się tu nie podoba jest to, że plansze z ilustracjami są zamieszczone w książce na obydwóch stronach książki, co może sprawiać nam małe problemy. Gdy kolorujemy często się zdarza, że to co jest "pod spodem", pod naciskiem naszej kredki czy ołówka odbija się na na kolejnej stronie, przez co kartki mogą się pobrudzić, a dzieło, w które włożyliśmy tyle wysiłku może się zniszczyć. Myślę, że zdecydowanie lepiej by było, gdyby na jednej kartce znajdowała się tylko i wyłącznie jedna ilustracja. Pomijając to mogę jednak powiedzieć, że całość jest jak najbardziej pięknie wydana i mocno cieszy oko. Jeśli więc lubicie kolorowanki antystresowe oraz dodatkowo uwielbiacie przyrodę myślę, że pozycja ta będzie dla was jak najbardziej idealna. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i na pewno w wolnej chwili, gdy nie będę miała co robić, z przyjemnością do niej powrócę, by jeszcze raz przenieść się do tego magicznego i cudownego ogrodu, jaki stworzyła dla nas autorka. Jak najbardziej polecam!
Avatar użytkownika - AniaD
AniaD
Przeczytane:2016-05-02, Przeczytałam,

W dzieciństwie wręcz uwielbiałam bawić się w małą artystkę. Żadna kolorowanka nie była mi obca, a nowe pudełeczka z kredkami okazywały się lepszym prezentem niż kolejna zabawka. Od pewnego momentu zaczęło brakować mi czasu, aby dać się ponieść wyobraźni i całymi dniami oddać się rysunkom...

Jedyną okazją, by czarować kolorami były zajęcia artystyczne. Teraz będąc uczennicą szkoły średniej, czasu na tę pasję nie ma w ogóle. Albo po prostu to sobie wmawiam. (Chyba że bazgranie w zeszycie ciężarówek można zaliczyć jako lekcję szkicu.) W każdym bądź razie ostatnio coraz częściej słyszy się o kolorowankach dla dorosłych, których widok sprawia, że chce się powrócić do lat dziecięcych i tak po prostu pokolorować sobie obrazek. Nie wytrzymałam presji ze strony społeczeństwa i sama wyposażyłam się w tego typu książeczkę. Padło na Radość Kwiatów...

Eleri Fowler - autorka kolorowanki - prezentuje bardzo ciekawe ilustracje. Kwieciste wzory, sowy, ważki wyglądają, jakby zostały wykradzione z baśniowej krainy, dzięki czemu sam moment kolorowania był przyjemny. Kiedy zaś pokolorowałam dany fragment, miałam wrażenie, że odkryłam ważną tajemnicę. Samo wydanie kolorowanki jest piękne. Okładka, która zachęca do zapoznania się z obrazkami ukrytymi w środku, które są równie śliczne i bardzo dziewczęce. Między ilustracjami można napotkać cytaty znanych osób, które podkreślają radość życia. Radość kwiatów.

Książka udowadnia, że zabawa z kolorami odpręża. Kolorując osobno każdy najdrobniejszy element, swoją uwagę skupiłam tylko na nim. Zapomniałam o otaczającym mnie świecie. O tym, że jutro czeka mnie trudny test z matematyki. Po prostu się zrelaksowałam. Takie kreatywne wyciszenie potrzebne jest każdemu.

P O D S U M O W U J Ą C
Z całego serducha polecam Wam Radość kwiatów. Można się przy niej świetnie bawić. Poznać magię kolorów.

Avatar użytkownika - OlivieFray
OlivieFray
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
Trzeba przyznać, że kolorowanka zawiera naprawdę ogromną ilość precyzyjnie oraz niezwykle stworzonych kwiatów, motyli, pejzażów, ogrodów czy magicznych roślin, które nawet niepokolorowane robią wrażenie. Każda strona mieści w sobie cudowne ilustracje, które aż same się proszą, aby je ozdobić albo pokolorować. Jedno jest pewne - właściciel Radości kwiatów z pewnością poczuje się wniebowzięty. Sama nie wierzyłam, ale pochłonięta kolorowaniem nie odczułam, że nawet najmniej szczegółowy obrazek może zająć kilka godzin. Podczas malowania można zrelaksować się i zapomnieć o świecie zewnętrznym - taka kolorowanka to świetny sposób na nudę, ale również na odpoczynek po ciężkim dniu. W dodatku możemy zabrać ją dosłownie wszędzie - z pewnością będę często korzystała z niej na wakacjach. Nie spodziewałam się, że książka Radość kwiatów tak mi się spodoba, dlatego jeśli zastanawiacie się, czy warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz, bez dwóch zdań was do tego zachęcam. Cena nie jest wygórowana, nie wspominając już o tym, że taka kolorowanka na pewno posłuży nam na długo.
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tak przyznaję się, że na początku jak zaczęły się pojawiać te kolorowanki antystresowe byłam sceptycznie do nich nastawiona, bo uważałam, że kolorowanie wcale nie pomaga, że to strata pieniędzy i że kolorowanie to nie to samo co narysowanie wszystkiego od podstaw. Jednak jedna, druga i teraz trzecie kolorowanka sprawiły, że zdecydowanie zmieniłam zdanie i zakochałam się w nich. To naprawdę działa. Gdy jestem zła, to zamiast wyżywać się na innych wybieram kolorowankę i maluję i nie dość, że sprawia mi to przyjemność to i się odprężam! ♥
"Radość kwiatów" to zbiór obrazków z motywami kwiatów jak mówi sam tytuł. Obrazki są świetne i zwierzęta i kwiaty i dodatkowo cytaty. Jest w czym wybierać i choć ja nie lubię motywów kwiatów, w tym przypadku przepadłam. Te wszystkie sowy, ważki, motyle to wszystko daje nam tyle możliwości, tak pozwala się wykazać kreatywności i wyobraźni, że można spędzać z nią wiele cudownych godzin. Jedyne czego żałuję to tego, że obrazki są po obydwóch stronach kartki, a nie pojedynczo :/ Ale to mój taki mały fetysz po "Inwazji bazgrołów" :D
Także naprawdę wszystkim fanom kolorowanek serdecznie polecam "Radość kwiatów", bo ona przede wszystkim pobudza wyobraźnię i kreatywność. Obrazki chwytają detale natury, a w połączeniu z pięknymi cytatami tworzą idealną całość. Oczywiście co to by była recenzja kolorowanki gdybym nie pokazała Wam co ja stworzyłam i pokolorowała niektóre z nich :D

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Relax take it easy" Kolorowanki aktualnie wręcz nas bombardują. Ich formaty są przeróżne, a obrazki jakie w nich znajdziemy zainteresują każdego. Od zawsze uwielbiałam poświęcać czas kolorowaniu - techniki jakie stosowałam były od pospolitego malowania kredkami, konturowania długopisami czy mazakami i wypełnianie kredkami, ale też wyklejanie! "Radość kwiatów" chyba po samym tytule już zdradza nam swoją zawartość czyli kwiaty, ich kompozycje i wszelkie przedmioty z konieczną ich obecnością. Jedne ogromne, drugie delikatne, następne w pełnym rozkwicie, a jeszcze inne jako maleńkie pączki. Całość daje nam przepiękny i misternie zaplanowany ogród z umiejscowionymi cytatami chociażby samego Williama Szekspira. Ja pozwolę sobie zacytować coś co pięknie będzie pasować do recenzowanej pozycji: "Kwiaty to uśmiech ziemi" - R. W. Emerson* Wielu z nas kolorowanie relaksuje, przenosi w inny pełen barw i nasycenia świat, ale przede wszystkim odmładza. No, bo kto z nas jako dziecko nie miał przygód z jakimikolwiek obrazkami i kredkami? A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nic nas nie ogranicza - no chyba, że brak kredek w kolorach jakie widzi nasza wyobraźnia! Polecam dla relaksu i na co dzień! * - Cytat z "Radość kwiatów" Eleri Fowler- str. 31-32
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Przeczytałem,
KWIAT KOLOROWANEK Kolorowanki nie muszą być tylko do kolorowania. Ta moda podbijająca w ostatnim czasie serca czytelników i książkowe rynki przybiera najróżniejsze formy, co więc stoi na przeszkodzie by poza oferowaniem samej interaktywnej rozrywki, zapewniały także coś do poczytania? Jak się okazuje nic i to właśnie wykorzystała Eleri Fowler, której ,,Radość kwiatów" trafiła niedawno do polskich księgarń. Co zawiera w sobie ta pozycja, jasno określa już sam tytuł. ,,Radość kwiatów" to roślinne, głównie kwiatowe, choć oczywiście nie tylko, wzory. Czego innego jednak można by się spodziewać po autorce, której nazwisko brzmi, jak anagram angielskiego ,,Flower" (Kwiat)? Delikatne łatki, listki, łodyżki - wszystko splecione ze sobą we wzory, zapraszają do ogrodu pełnego pięknych roślin ozdobnych czekającego tylko na swoje barwy i życie, jakiego nada mu ręka kolorysty-pasjonata. Tego zaś ogranicza już tylko jego własna wyobraźnia... Kolorowanie tego typu pozycji to, wbrew temu, co mogą sądzić ich przeciwnicy albo po prostu czytelnicy nieprzekonani, naprawdę wciągająca i fascynująca zabawa. Zabawa przyjemna w samotności i w skupieniu, ale jeszcze lepsza, gdy zasiąść do niej we dwoje, z nutą szaleństwa i odmiennymi, acz uzupełniającymi się pomysłami i koncepcjami na wykonanie całości. Wystarczy tylko wziąć kredki, flamastry, mazaki, pastele czy farby w dłoń, usiąść i... dać się wciągnąć bez patrzenia na zegar. A w trakcie zabawy twórczej każdy może przy okazji odrobinę poczytać i to poczytać nie byle co, bo cytaty z takich autorów, jak Szekspir, Dickinson, Brontë czy Emerson, a także francuskie i szwedzkie przysłowia. A co ciekawe, także je może pokolorować, wyciąć, oprawić... Po prostu dobrze się bawić. Fani kolorowanek dostają więc wszystko to, czego oczkują z nutą wyższej także wartości. Efekt końcowy jest więc godny polecenie. Realizuje założenia gatunkowe i prezentuje się w przyjemny sposób. Lubicie kolorować? Sięgnijcie, bo warto. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/04/22/radosc-kwiatow-eleri-fowler/