Opis ksiązki
Kup Teraz

Rainbow - Hued Girl - Tęczowa Dziewczyna

Ocena ( 2 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-01-31
Kategoria: Romans
ISBN: 9788379425464
Liczba stron: 377
Dodał/a książkę:ksiazkowa-fantaz
Znana i lubiana amerykańska aktorka, wybiera się na odpoczynek do miasteczka Somoethville na zachodnim wybrzeżu USA. Spotka tam intrygującego Węgra, świętującego zdobycie prestiżowej nagrody. Piękna Ava z Ameryki i Kristof z Europy, na pozór nie mają nic wspólnego, jednak zbiegiem okoliczności ich ścieżki przetną się i zmienią na zawsze dotychczasowe życie…

Dwa kontynenty, dwoje ludzi. Różnice i pasje. Czy dzięki magii miłości uda im się ocalić uczucie? Czy dzielący ich ocean okaże się do przebycia? Czy jedno magiczne słowo aż tak wiele może zmienić? Czy naprawdę miłość wszystko zwycięża?
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
EMCE plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo dobrze się czyta i mimo że opowiada o obcokrajowcach porusza wiele wątków. Autor nie wzbraniał się użyć pieszczotliwych określeń, co uznaję za ogromny plus naturalności. Świetnie zbudował i połączył postacie z poboczną fabułą.
Opisy miejsc, zdarzeń oraz wyglądu postaci wprost urzekają. Gorące sceny napisane są z ogromnym wyczuciem i delikatnością, co nie pozbawiło ich ostrości. Zostały też umiejętnie zawoalowane za obiektywem kamery. Stąd w mojej subiektywnej ocenie książka jest bardziej scenariuszem, niż typowym czytadłem z gatunku.
Być może nie wszystkim przypadnie do gustu facet samotnie wychowujący dziecko, gdyż akurat to w naszych warunkach jest niezwyczajne... Z drugiej strony, ale... ależ on potrafi ją kochać!
Stąd pewnie częste i naturalnie amerykańskie słowo "kocham", które nie koniecznie może być zrozumiałe, zresztą akurat to autor słusznie w książce zauważył.
Zawsze są za i przeciw... W subiektywnej ocenie, pierwszy rozdział poświęcony jest idei zakochania... zresztą podobny ma tytuł. Być może jego kształt podyktowany został wymogami filmu... Nie zmienia to jednak dobrego wrażenia, pozytywów, które książka pozostawia.
W mojej ocenie, choć bardzo chciałabym być przeciw, zwłaszcza na przekór ciepła postaci Avy i Kristofa, pewnie wypływa z ich cech narodowych, to jednak drugoplanowi bohaterowie, drobne wątki i zwroty akcji, nomen omen motoryzacyjne pasje do ulicznych wyścigów oraz wszelkie opisy ukształtowały pozytywy.
Reasumując, choć miłość, bryki, seks i kasety video nie zostały osadzone w rodzimych warunkach, z uwagi na lekkie pióro autora i cechy scenariusza uważam książkę za dobrą, nawet bardzo dobrą i godną uwagi.
Sumire Linia koment
Ocena: 1, Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów