Ranczo

Uwaga! Będzie jeszcze zabawniej niż w serialu! Oto powieść o przygodach mieszkańców Wilkowyj!

Co może wyjść ze zderzenia amerykańskiego optymizmu z mentalnością mieszkańców typowej polskiej wsi? Mnóstwo nieporozumień, salwy śmiechu, a przy odrobinie szczęścia także romantyczne uczucie! Ranczo to zabawna historia Amerykanki Lucy, która zamieszkała w odziedziczonym po babci zrujnowanym dworku i próbuje przystosować się do życia na polskiej wsi, a raczej... dostosowuje wieś do swojej filozofii życiowej.

Powieść Ranczo to niezwykle zabawna, wnikliwa, a zarazem ciepła satyra na współczesną polską wieś i jej mieszkańców. Kultowe dialogi, duża dawka humoru i nowe wątki, które nie pojawiły się w telewizji.

Ranczo to jeden z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Milionów widzów śledziły perypetie mieszkańców Wilkowyj. O wielkiej popularności serialu świadczy choćby to, że w marcu 2014 roku odbędzie się premiera 8 serii.

Informacje dodatkowe o Ranczo:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-02-06

Kup książkę Ranczo

Ranczo - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Doskonała, lekka, napisana z humorem. W sam raz na rozluźnienie jak serial tylko w postaci lepszej dla bibliofilów ;-)
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lektura której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Po książkę sięgnęłam z sentymentu do serialu, okazało się że "Ranczo" równie dobrze się czyta jak ogląda. Czytając widzi się twarze aktorów odgrywających poszczególne role. Szkoda że nie miałam okazji przeczytać książki przed obejrzeniem serialu.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
To zabawna powieść, która nie tylko ma na celu nas rozbawić, ale też zmusić do myślenia. Stawiane przez ławkowych pijaczków pytania, jak również zaskakująco inteligentne odpowiedzi tychże, zawstydzą nas niejednokrotnie i pozwolą na chwilę zastanowienia. Dialogi naprawdę śmieszą, nie są wymuszone i sztuczne, postaci stworzone fenomenalnie, a sceneria rewelacyjna. Nasza polska rzeczywistość pokazana w sposób wnikliwy i przemyślany.

Chyba większość zna albo chociaż kojarzy serial o tym samym tytule. Ja go uwielbiam, oglądałam milion razy i nadal oglądam. Przeczytanie tej książki to było dla mnie coś niesamowitego, ale też trochę dziwnego.

Od pierwszych słów w głowie miałam obrazy z serialu, ale też słyszałam głosy aktorów, którzy wcielali się w role poszczególnych bohaterów. Nidy wcześniej tak nie miałam Nawet jak czytałam książkę, która została zekranizowana a wcześniej widziałam film czy serial.

W książce pojawiają się dokładnie takie same dialogi między bohaterami, nawet niedokładna wymowa Lucy.

Kurczę to była naprawdę niesamowita przygoda, a także oderwanie od książek, które zazwyczaj czytam.

Żałuję, że w mojej bibliotece nie ma drugiej części, bo bardzo chciałabym przeczytać kolejny tom.

Jeżeli uwielbiacie serial "Ranczo" to polecam Wam tę książkę. To będzie takie fajne dopełnienie i niesamowita przygoda.

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-11-04, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - Cairine
Cairine
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 26 książek 2015,
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ranczo 2
Robert Brutter0
Okładka ksiązki - Ranczo 2

Książkowa wersja drugiego sezonu Rancza, ulubionego serialu  milionów Polaków! Opowieść dla wszystkich, którzy pokochali perypetie...