OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Recenzja

Ocena ( 5 osób )
4.8
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788376595795
Liczba stron: 413
Dodał/a książkę:dona
Cullen Greenwich jest pisarzem, ojcem sześcioletniego, nadzwyczaj uzdolnionego syna. Właśnie ukazała się jego szósta powieść, która powszechnie zbiera pozytywne oceny - z wyjątkiem jednej, napisanej przez Shearmana Waxxa, czołowego krytyka literackiego w Ameryce. Jego recenzja jest nie tylko wyjątkowo niepochlebna, ale mija się z faktami. Okazuje się, że krytyk mieszka w pobliskiej Laguna Beach i uchodzi za ekscentryka. Wbrew radom Cullen postanawia przynajmniej zobaczyć, jak wygląda tajemniczy adwersarz. W rezultacie dochodzi do przypadkowego spotkania obu mężczyzn w toalecie restauracji. Na pożegnanie Waxx wymawia pojedyncze słowo, które w uszach Cullena brzmi jak groźba - zguba. Tego samego wieczoru Waxx składa nocną wizytę w domu Greenwichów. John Clitherow - pisarz, który trzy lata wcześniej znalazł się na celowniku demonicznego krytyka - informuje Cullena, iż Waxx to niebezpieczny psychopata, który w okrutny sposób zamordował jego córki, żonę i rodziców. Radzi mu, by natychmiast uciekał wraz z bliskimi. Następuje eskalacja groźnych wydarzeń: kolejne nocne włamanie, brutalna napaść, w końcu dom Cullena zostaje wysadzony w powietrze. Tropieni jak dzikie zwierzęta, pisarz i jego żona muszą stawić czoła Złu w najczystszej postaci - inaczej zginą...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
djas plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,Mam,
Początek nieco ślamazarny. Ale im dalej w las, tym więcej akcji i tej potrzeby czytania brzmiącej "jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać", a potem okazuje się, że noc jest późna, a książka skończona... Zakończenie takie sobie, choć typowe dla Koontza. Dobrze się czyta i mogę tylko polecić każdemu miłośnikowi jego prozy.
Deutschland191 plusminus Linia koment
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i muszę przyznać, że udane. Zabawna narracja, książkę ciężko było odłożyć, dialogi z humorem. Do tego wstrząsające zbrodnie pokazujące do czego jest się w stanie posunąć człowiek ogarnięty nienawiścią. Może niektóre akcje są nieco naciągane, ale mi to nie przeszkadzało. Nastawiałam się na przyjemną rozrywkę a nie zastanawianie się czy by to było możliwe czy nie.
Wahałam się między oceną bardzo dobrą a rewelacyjną, jednak zostałam przy tej pierwszej. Nieco rozczarowało mnie zakończenie jakby autor pisał w pośpiechu i w trzeciej części fabuła już nieco mnie znużyła a przecież wcześniej akcja była bardzo dynamiczna, niestety pod sam koniec musiałam się zmuszać do doczytania rozdziału i dlatego odejmuję ocenę.
Mimo to książka mi się podobała. Śledziłam zmagania bohaterów z zainteresowaniem i kibicowałam, aby wyszli cało z opresji. Warto przeczytać na jesienne wieczory. Powieść pokazuje jednak, że psychopaci są wszędzie.
Twiggy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Dean Koontz genialnie operuje słowem, przez co, to co czytamy staje się bardzo wyraziste. Jest to jedna z tych książek, która mnie tak mocno wciąga, że czuję jakbym tam była. Była w jej środku. Była jej częścią, jednym z bohaterów.
Po odłożeniu książki, wciąż czuje się klimat w niej panujący. Jest to nad wyraz magiczne uczucie, które uwielbiam.

Jest to moja pierwsza książka Koontza, wiem, że jeszcze się spotkamy.
Polecam :)
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Madlene Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 Książki - 2014 rok,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów