Recenzja

4.8
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-01-01
Dodał/a książkę:dona
Cullen Greenwich jest pisarzem, ojcem sześcioletniego, nadzwyczaj uzdolnionego syna. Właśnie ukazała się jego szósta powieść, która powszechnie zbiera pozytywne oceny - z wyjątkiem jednej, napisanej przez Shearmana Waxxa, czołowego krytyka literackiego w Ameryce. Jego recenzja jest nie tylko wyjątkowo niepochlebna, ale mija się z faktami. Okazuje się, że krytyk mieszka w pobliskiej Laguna Beach i uchodzi za ekscentryka. Wbrew radom Cullen postanawia przynajmniej zobaczyć, jak wygląda tajemniczy adwersarz. W rezultacie dochodzi do przypadkowego spotkania obu mężczyzn w toalecie restauracji. Na pożegnanie Waxx wymawia pojedyncze słowo, które w uszach Cullena brzmi jak groźba - zguba. Tego samego wieczoru Waxx składa nocną wizytę w domu Greenwichów. John Clitherow - pisarz, który trzy lata wcześniej znalazł się na celowniku demonicznego krytyka - informuje Cullena, iż Waxx to niebezpieczny psychopata, który w okrutny sposób zamordował jego córki, żonę i rodziców. Radzi mu, by natychmiast uciekał wraz z bliskimi. Następuje eskalacja groźnych wydarzeń: kolejne nocne włamanie, brutalna napaść, w końcu dom Cullena zostaje wysadzony w powietrze. Tropieni jak dzikie zwierzęta, pisarz i jego żona muszą stawić czoła Złu w najczystszej postaci - inaczej zginą...
Deutschland191 plusminus Linia koment
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i muszę przyznać, że udane. Zabawna narracja, książkę ciężko było odłożyć, dialogi z humorem. Do tego wstrząsające zbrodnie pokazujące do czego jest się w stanie posunąć człowiek ogarnięty nienawiścią. Może niektóre akcje są nieco naciągane, ale mi to nie przeszkadzało. Nastawiałam się na przyjemną rozrywkę a nie zastanawianie się czy by to było możliwe czy nie.
Wahałam się między oceną bardzo dobrą a rewelacyjną, jednak zostałam przy tej pierwszej. Nieco rozczarowało mnie zakończenie jakby autor pisał w pośpiechu i w trzeciej części fabuła już nieco mnie znużyła a przecież wcześniej akcja była bardzo dynamiczna, niestety pod sam koniec musiałam się zmuszać do doczytania rozdziału i dlatego odejmuję ocenę.
Mimo to książka mi się podobała. Śledziłam zmagania bohaterów z zainteresowaniem i kibicowałam, aby wyszli cało z opresji. Warto przeczytać na jesienne wieczory. Powieść pokazuje jednak, że psychopaci są wszędzie.
Twiggy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Dean Koontz genialnie operuje słowem, przez co, to co czytamy staje się bardzo wyraziste. Jest to jedna z tych książek, która mnie tak mocno wciąga, że czuję jakbym tam była. Była w jej środku. Była jej częścią, jednym z bohaterów.
Po odłożeniu książki, wciąż czuje się klimat w niej panujący. Jest to nad wyraz magiczne uczucie, które uwielbiam.

Jest to moja pierwsza książka Koontza, wiem, że jeszcze się spotkamy.
Polecam :)
Eli1605 Linia koment
Madlene Linia koment
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
andr Linia koment
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 Książki - 2014 rok,Mam,