Ręka sprawiedliwości

Ręka sprawiedliwości to trzecia w kolejności chronologicznej świata przedstawionego Timothy Zahna, który zdecydował się połączyć losy Luke’a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Leii Organy i Mary Jade.

Losy galaktyki po razko lejny znajdują sięw rękach młodego Luke'a, nie mającego z resztą łatwego zadania, ponieważ Rebelianci znaleźli sie w sytuacji, w której spokój jest krychu, a ryzyko pojawienia się kofliktu jest niezwykle wysokie.

Bitwa o Yavin zakończyła się ledwie miesiem miesięcy temu, a buntownicy wciąż nie mająswojej nowej bazy głownej. Gubernator Ferrouz obiecuje im pomóc, ale wcześniej wymaga pozbycia się wrogiego watażki w postaci Nuso Esvy.

Luke, Leia, Han i Chewie tworzą zespół, którego pierwszym zadaniem jest zweryfikowanie czy pokojowe rozwiązanie wchodzi w grę, lecz na miejscu przekonują się o prawdziwych zamiarach Ferrouza. Na Candoras zmierza także Mara Jade, znan także jako Ręka Imperatora. Wraz z nią pojawia się piątka dezerterów określana jako właśnie Ręka Sprawiedliwości.

Ich zadaniem jest ukaranie Ferrouza, przy okazji miażdżąc Rebelię, choć w takim składzie nie będzie to łatwe zadanie.

Informacje dodatkowe o Ręka sprawiedliwości:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-09-05

Kup książkę Ręka sprawiedliwości

Ręka sprawiedliwości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Calamity_Jean
Calamity_Jean
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, X:Star Wars,
Star Wars. Poza galaktykę
Timothy Zahn0
Okładka ksiązki - Star Wars. Poza galaktykę

Star Wars. Poza galaktykę stworzona przez Timothy Zahna to kolejna fascynująca opowieść ze świata Gwiezdnych Wojen. Akcja książki poprzedza znane...

Choices of One
Timothy Zahn0
Okładka ksiązki - Choices of One

The fate of the Rebellion rests on Luke Skywalker’s next move. But have the rebels entered a safe harbor or a death trap? Eight months after the...