OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw

Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw

Wydawnictwo:
Data wydania: 2008
Kategoria: Ekonomia
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Osiąganie zyskowności i wypłacalność to dwa fundamentalne warunki prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku. To także podstawowe mierniki stopnia realizacji nadrzędnych celów działalności przedsiębiorstwa, którymi są pomnażanie bogactwa właścicieli (pomnażanie kapitału) oraz przetrwanie przedsiębiorstwa (zapewnienie mu istnienia). W opracowaniu szczegółowo wyjaśniono zależności pomiędzy zyskownością a wypłacalnością przedsiębiorstw. W szerokiej perspektywie zaprezentowano problematykę analizy rentowności i wypłacalności. Scharakteryzowano również nadrzędne cele działalności przedsiębiorstw oraz omówiono rolę rachunkowości i analizy finansowej w badaniu rentowności i wypłacalności przedsiębiorstw. Zaproponowano ponadto model pomiaru i oceny stopnia realizacji nadrzędnych celów działalności przedsiębiorstwa. Z punktu widzenia praktyki duże znaczenie ma przegląd podstawowych metod przewidywania upadłości przedsiębiorstw. Zaprezentowano tu zarówno doświadczenia światowe, jak i polskie w zakresie tworzenia modeli prognozowania upadłości przedsiębiorstw. Niniejsze opracowanie przeznaczone jest dla studentów uczelni ekonomicznych, a także dla praktyków: analityków finansowych, menedżerów. W szczególności jest adresowane do właścicieli przedsiębiorstw oraz potencjalnych inwestorów.
Sumire Linia koment
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw Technologie i systemy komunikacji oraz zarządzania informacją i wiedzą
Leszek Kiełtyka (red.)
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw Finansowanie rozwoju przedsiębiorstwa
praca zbiorowa pod redakcją Marka Panfila
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą
Makowski Mariusz
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw Prezentacja profesjonalna
Lidii Jabłonowskiej, Piotra Wachowiaka, Sławomira Wincha (red.)
Okładka - Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie
Ferrazzi Keith, Raz Tahl
Cień jabłoni