OPIS KSIĄŻKI:

5.1
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-08-12
Dodał/a książkę:elibri

Lamus osobliwości,  smak dawnych tajemnic.

Mistrz opowiadań w najlepszej formie.

Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników.

Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości.

Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu.

Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych.

Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości.

Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.

ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,fantastyka, SF,
Kolejna seria opowiadań, która trzymając czytelnika w rzeczywistości podkłada nutkę tajemnicy. Demony, zagadki, tajemne rzeczy, których nie może zabraknąć w opowiadaniach tegoż autora znowu można tu spotkać.
Mmyszunia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Opowiadania Pilipiuka wciąż rozbudzają wyobraźnię. Pojawiają się tu dwaj główni bohaterowie doktor Skórzewski i młody handlarz starzyzną Robert Storm. Trafiają na zagadki i każdy rozwiązuje je na swój sposób. Lekarz dzięki umysłowi badacza, młody archeolog poprzez starodawne, nierzadko cenne przedmioty.W tym tomie opowiadań spotykamy nowe, ciekawe historie.
vulkann plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
"Reputacja" to zbiór opowiadań Pilipiuka, które mogą równie dobrze wprawić cię w melancholię, co i ucieszyć. Na mnie zadziałały skutkując oboma nastrojami, które pomieszały się dając szczęście. Na dodatek w paru opowiadaniach postacie się powtarzają (także z "2586 kroków"), więc można się z postaciami zżyć bardziej niż w zbiorze luźnych, niezwiązanych ze sobą, historii.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Lubię książki Andrzeja Pilipiuka za zdroworozsądkowe opinie na temat polityki i obyczajowości dnia codziennego.
martaper91 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Dobrze znów poczytać o wyprawach Doktora Skórzewskiego, zwłaszcza o tych skandynawskich:) Niestety duży minus za nieprawdopodobnie irytującą naiwność Roberta Storma w życiu uczuciowym.
antila Linia koment
Przeczytane:2017-05-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,