Okładka książki - Reputacja

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: elibri

Lamus osobliwości,  smak dawnych tajemnic.

Mistrz opowiadań w najlepszej formie.

Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników.

Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości.

Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu.

Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych.

Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości.

Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2016, fantastyka, SF,
Kolejna seria opowiadań, która trzymając czytelnika w rzeczywistości podkłada nutkę tajemnicy. Demony, zagadki, tajemne rzeczy, których nie może zabraknąć w opowiadaniach tegoż autora znowu można tu spotkać.
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Opowiadania Pilipiuka wciąż rozbudzają wyobraźnię. Pojawiają się tu dwaj główni bohaterowie doktor Skórzewski i młody handlarz starzyzną Robert Storm. Trafiają na zagadki i każdy rozwiązuje je na swój sposób. Lekarz dzięki umysłowi badacza, młody archeolog poprzez starodawne, nierzadko cenne przedmioty.W tym tomie opowiadań spotykamy nowe, ciekawe historie.
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
"Reputacja" to zbiór opowiadań Pilipiuka, które mogą równie dobrze wprawić cię w melancholię, co i ucieszyć. Na mnie zadziałały skutkując oboma nastrojami, które pomieszały się dając szczęście. Na dodatek w paru opowiadaniach postacie się powtarzają (także z "2586 kroków"), więc można się z postaciami zżyć bardziej niż w zbiorze luźnych, niezwiązanych ze sobą, historii.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Lubię książki Andrzeja Pilipiuka za zdroworozsądkowe opinie na temat polityki i obyczajowości dnia codziennego.
Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Dobrze znów poczytać o wyprawach Doktora Skórzewskiego, zwłaszcza o tych skandynawskich:) Niestety duży minus za nieprawdopodobnie irytującą naiwność Roberta Storma w życiu uczuciowym.
Homo bimbrownikus
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Homo bimbrownikus

Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed...

Operacja Dzień Wskrzeszenia
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Operacja Dzień Wskrzeszenia

Rozpoczęło się końcowe odliczanie... Rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna...

Top 5 książek
Złodziejka książek