Reputacja

Lamus osobliwości,  smak dawnych tajemnic.

Mistrz opowiadań w najlepszej formie.

Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników.

Każde opowiadanie jest okruchem życia wyciągniętym z czeluści przeszłości.

Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu.

Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych.

Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania.

Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości.

Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.

Informacje dodatkowe o Reputacja:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-08-12

Kup książkę Reputacja

Reputacja - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Kolejna seria opowiadań, która trzymając czytelnika w rzeczywistości podkłada nutkę tajemnicy. Demony, zagadki, tajemne rzeczy, których nie może zabraknąć w opowiadaniach tegoż autora znowu można tu spotkać.
Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Opowiadania Pilipiuka wciąż rozbudzają wyobraźnię. Pojawiają się tu dwaj główni bohaterowie doktor Skórzewski i młody handlarz starzyzną Robert Storm. Trafiają na zagadki i każdy rozwiązuje je na swój sposób. Lekarz dzięki umysłowi badacza, młody archeolog poprzez starodawne, nierzadko cenne przedmioty.W tym tomie opowiadań spotykamy nowe, ciekawe historie.
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Reputacja" to zbiór opowiadań Pilipiuka, które mogą równie dobrze wprawić cię w melancholię, co i ucieszyć. Na mnie zadziałały skutkując oboma nastrojami, które pomieszały się dając szczęście. Na dodatek w paru opowiadaniach postacie się powtarzają (także z "2586 kroków"), więc można się z postaciami zżyć bardziej niż w zbiorze luźnych, niezwiązanych ze sobą, historii.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Lubię książki Andrzeja Pilipiuka za zdroworozsądkowe opinie na temat polityki i obyczajowości dnia codziennego.
Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Dobrze znów poczytać o wyprawach Doktora Skórzewskiego, zwłaszcza o tych skandynawskich:) Niestety duży minus za nieprawdopodobnie irytującą naiwność Roberta Storma w życiu uczuciowym.

Kolejna seria opowieści autorstwa Pilipiuka.

Pierwsza, świetna, choć nieco przewidywalna historia o nowej przygodzie doktora Skórzewskiego w Bergen, w towarzystwie jego przyjaciela, norweskiego specjalisty od chorób zakaźnych.

Kolejne historie przybliżyły postać Roberta Storma, młodego archeologa, łowcy skarbów, "detektywa historii", specjalizującego się w rozwiązywaniu zagadek przeszłości. Opowieść o szklanej kuli to porywająca wariacja na temat tego, co nobliwi warszawiacy trzymają w swoich piwnicach. Okraszona dawką humoru, ale przede wszystkim skłaniająca do refleksji. Opowiadanie o starej szachownicy to typowa opowiastka przygodowa - z wyzwaniem, zagadką, ryzykiem i nagrodą za jego podjęcie. Historia starej ikony kryjącej naszyjnik to dowód na niesamowity geniusz Storma i jego niezwykły talent do rozwiązywania nawet najtrudniejszych historii. Jednocześnie, opowieść przypomina nam, że nie każda tajemnica powinna zostać odkryta. Ostatnie, najdłuższe opowiadanie traktuje o cygańskim kociołku, który sprawia, że nikt nigdy nie chodzi głodny. Ciekawie prowadzona podwójna narracja i przeplatające się dwie historie - współczesna i wojenna - opowiada o losach jednej z ostatnich przedwojennych cyrkowych trup, jakie mogły wędrować po polskich drogach. Opowieść zawiera mój ulubiony cygański wątek, sprawiający, że mam ochotę spakować się, ruszyć w drogę i poczuć podobny powiew wolności, jaki mogli czuć przedstawiciele tej wędrownej nacji.

Jedyne, co w zbiorku razi, to opis relacji między głównym bohaterem większości opowieści - Robertem Stormem, a jego narzeczoną Martą. Czy naprawdę mógł on być aż tak naiwny? Z drugiej strony, jego sprawy sercowe wywołują też mimowolny uśmieszek.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2019-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Norweski dziennik. Tom 3. Północne wiatry
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Norweski dziennik. Tom 3. Północne wiatry

Trzecia i ostatnia część powieści dla nastolatków w każdym wieku. "Północne wiatry" rozwiewają tajemnice Tomka Paczenki, odsłaniają również...

Szewc z Lichtenrade
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Szewc z Lichtenrade

Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą...