Okładka - Responsive Web Design. Projektowanie elastycznych witryn w HTML5 i CSS3. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016-07-04
Dodał/a książkę:helion
Profesjonalnie wykonana strona internetowa powinna działać bez zarzutu nie tylko na komputerze stacjonarnym, lecz także na tablecie czy telefonie. Użytkownicy chcą korzystać z aplikacji sieciowych w każdych warunkach i uruchamiać je na urządzeniach o najprzeróżniejszych rozmiarach czy parametrach. Należy się spodziewać, że wkrótce katalog urządzeń podłączanych do internetu znacznie się poszerzy. W takich warunkach projektant koniecznie musi zadbać o responsywność, aby tworzone przez niego strony internetowe dostosowywały się do zmiennych warunków i zachowywały funkcjonalność.

Niniejsza książka stanowi kompletne źródło informacji potrzebnych do napisania responsywnej strony internetowej. Jeśli znasz HTML i CSS, możesz z jej pomocą zbudować taką aplikację. Znajdziesz tu opis wszystkich podstawowych aspektów responsywnych projektów stron i dowiesz się, jak korzystać z najbardziej przydatnych technik w technologiach HTML5 i CSS3. Co więcej, odkryjesz najlepsze metody pisania i dostarczania kodu, obrazów i plików. Dzięki licznym przykładom i opisom bez trudu dostosujesz swój projekt do wymagań telefonów komórkowych i wielu innych urządzeń. Wydanie drugie uzupełniono o opis prawie wszystkich najnowszych technik i narzędzi potrzebnych do budowy responsywnych aplikacji internetowych.

W tej książce znajdziesz:
  • opis elementów potrzebnych do zbudowania responsywnych stron internetowych
  • informacje o zapytaniach medialnych, ich składni i sposobach wykorzystania
  • omówienie projektowania struktury i układów płynnych oraz wykorzystania modelu Flexbox
  • wskazówki co do wykorzystania niezwykłych możliwości CSS3 i HTML5
  • wytyczne dotyczące grafiki SVG oraz metody obsługi obrazów SVG z poziomu JavaScriptu
  • wyjaśnienie, jak tworzyć przejścia, transformacje i formularze
  • spis dobrych praktyk kodowania responsywnych stron internetowych

Responsywne strony internetowe — będą równie piękne nawet po latach!

Ben Frain — projektant stron internetowych, starszy programista frontendowy w firmie Bet365. Kiedyś był niedocenionym (i skromnym) aktorem telewizyjnym. Napisał też cztery równie niedocenione (jego zdaniem) scenariusze i wciąż żywi (słabnącą) nadzieję, że w końcu uda mu się sprzedać choćby jeden z nich. W oczekiwaniu na ten piękny dzień pisze książki o tajnikach projektowania stron WWW. Warto przeczytać również jego drugą książkę: Sass i Compass. Praktyczny przewodnik dla projektantów.