Rodzina Casteel

Po raz pierwszy w Polsce! Nowa saga autorki bestsellerowych ,,Kwiatów na poddaszu".

Powieści V.C. Andrews są bogatymi, epickimi sagami, okrutnymi jak baśnie braci Grimm, utrzymanymi w atmosferze wiktoriańskich opowieści grozy. Autorka potrafi po mistrzowsku ukazać zło świata i ludzi, widziane oczami dzieci.
,,Daily Express"

Ten horror uwodzi czytelnika...
,,Glasgow Sunday Mail"

Wstrząsająca saga, od której trudno się oderwać!
,,The Times"

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania ,,Kwiatów na poddaszu". Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki.
,,Rodzina Casteel" to pierwsza część cyklu, którego kolejne tomy wkrótce ukażą się nakładem Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Rodzina Casteel:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-05

Kup książkę Rodzina Casteel

Rodzina Casteel - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Fajna dobrze że to początek sagi :-)
Zachwycona serią o rodzinie Dollangangerów postanowiłam sięgnąć po kolejną sagę tej autorki. Muszę przyznać, że powieść była niezwykle wciągająca, autorka wykazała się niezwykłą wrażliwością pisząc o cierpieniach dzieci. Klimat mi przypominał baśń braci Grimm, jest pozorny spokój, ale nie trwa to długo, bo szykuje się kolejne nieszczęście. Niektóre sytuacje są podobne do serii o Dollangangerach, ale nie ma ich wiele i w ogóle mi to nie przeszkadzało. Dopatrzyłam się więcej różnic, w poprzedniej sadze Virginia Cleo Andrews przedstawiła jak dobrze sytuowana rodzina znajduje się w jednej chwili na dnie i do czego jest w stanie posunąć się matka, aby się wzbogacić,tutaj mamy dzieciństwo w skrajnej biedzie, tęsknotę za ojcowską miłością, więź między rodzeństwem. Większość opisanych scen ścisnęły mnie za gardło, wzruszył mnie los Heaven, która mimo tego, że zaznała wiele zła pozostała ufna i otwarta na świat oraz innych ludzi. Zakończenie pozostaje otwarte i z chęcią sięgnę po kolejne tomy, aby przekonać się jak dalej potoczą się losy bohaterki i jej rodzeństwa.
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2016-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo poruszająca historia, opowiadająca o biedzie, o potrzebie miłości od drugiego człowieka, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi pośród ludzi którzy nie do końca chcą tej miłości. Często zastanawiałam się, co ja bym zrobiła na miejscu głównej bohaterki gdybym żyła tak jak ona, czy czułabym tak jak ona czy jednak postępowałabym inaczej. Ciężko jest sobie wyobrazić to co przeżyła Heaven, ale niekiedy strasznie irytowała mi jej naiwność, jej postępowanie w niektórych momentach. Dużo, bardzo dużo emocji jest podczas czytania tej książki, a na dodatek nieźle wciąga w tak brutalny świat Heaven.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Losy rodziny Casteel bardzo wciągają. Trudno się oderwać od czytania. Teraz kolej na dalszą część sagi.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Akcja "Rodziny Casteel" przypomina mi sagę "Kwiaty na poddaszu". I tu również znajdziemy rozczarowanie, żal, ból i cierpienie. Niektóre sceny zostały opisane przez autorkę w sposób naprawdę makabryczny, sugestywny i dobitny. Bohaterowie są wyraziści. W determinacji walczą o lepsze jutro. To książka, która bardzo mną wstrząsnęła. Z trudem mogłam się od niej oderwać. Z chęcią sięgnę po kolejne tomy.
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Powiesc trzymajaca w napieciu, pokazujaca zlo widziane oczami dziecka. Wrazliwa, bystra dziewczynka terroryzowana przez okrutnego ojca, pozostawiona przez macoche z rodzenstwem i dziadkiem. Kiedy ojciec sprzedaje ja i rodzenstwo, jej koszmar sie nie koncz trwa nadal. Trafia do okrutnej kobiety, ktora sie nad nia zneca i wykorzyztuje, a ona pragnie zeby ktos ja pokochal i odmienil jej los. Haeven Leigh Casteel to bardzo dzielna dziewczynka...
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieję na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los. Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka - ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci...
Mama Heaven zmarła zaraz po jej narodzinach. Ojciec związał się zaraz z inną kobietą, z którą spłodził kolejne dzieci. Kiedy Sara odeszła, ojciec sprzedał wszystkie swoje dzieci. Kobieta, która kupiła Heaven szorowała ją we wrzątku, stale wpadała w złość i biła. Heaven przysięgła sobie odnaleźć sprzedane rodzeństwo i myśl ta dodaje jej sił w codziennym życiu.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Saga o rodzinie Casteel to kolejna ciekawa seria Virginii C. Andrews. W tej sadze dostrzegam wiele podobieństw do historii opisanej w serii rozpoczynającej się Kwiatami na poddaszu. Po raz kolejny mamy opisaną historię rodzeństwa, w którym znajduje się starszy brat i siostra niezwykle dojrzali i będący ze sobą blisko, oraz młodsze rodzeństwo - wymagające opieki i czułości, której nie otrzymali od rodziców. Po raz kolejny główna bohaterka wiąże się w zawiłe związki z mężczyznami i ciągle poszukuje własnej tożsamości. Heaven jest dziewczyną, którą ciężko doświadcza los, ona jednak się nie poddaje i dalej walczy o szczęście i szansę na lepsze jutro. Po przeczytaniu tej powieści tylko czekałam by sięgnąć po kolejną część sagi.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Początek ciężki, ale jak już się przebrnie i przyzwyczai do niecodziennego języka to książka wciąga całkowicie i zachęca do sięgnięcia po kolejny tom.
Druga "SAGA" P.Andrews wciągnęła mnie . Historia fajna , bohaterowie fajni, dzieciaki łapiące za serce ,szczególnie Nasza Jane ; Ale nie będę pamiętać o Casteelach długo. Biorę się za drugą część , mając nadzieję ,że wciągnie mnie jeszcze bardziej.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Bardzo poruszająca powieść, jeszcze dramatyczniejsza niż "Kwiaty na poddaszu". Uwielbiam historie dzieci, opowiadane z ich perspektywy. Tu opowiada nam wszystko Heaven, najstarsza z piątki rodzeństwa. Wspaniały prezent na święta sprawił swoim dzieciom pan Casteel, nie ma co. Sprzedał dwoje najmłodszych po 500 dolarów/sztuka, a krótkim czasie kolejno resztę swoich dzieci.
Avatar użytkownika - malineczka74
malineczka74
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
W sagach rodzinnych zaczytuję się z przyjemnością od lat. Lubię zagłębiać się w losy pokoleń związanych z więzami krwi, lubię odkrywanie rodzinnych tajemnic i sekretów. Nie wiem doprawdy jak to się stało, że do tej pory nie miałam przyjemności lektury żadnej książki Pani Andrews. Tak jakoś się złożyło, że nie czytałam "Kwiatów na poddaszu" i innych książek o rodzie Dollangangerów, więc od razu zastrzegam, że nie będę porównywać twórczości tejże autorki do siebie. Ja po prostu tak "na świeżo" włączyłam czytnik i zaczęłam czytać powieść, która zawładnęła mną błyskawicznie. Wystarczyło kilka stron, bym się totalnie zaczytała. Za sprawą pióra moim zdaniem niezłej pisarki przeniosłam się do pewnego domu położonego na Wzgórzach Strachu, gdzie zamieszkiwała pewna trzypokoleniowa, biedna rodzina. Casteelowie byli bardzo ubodzy, z trudem przeżywali kolejne dni. Nie mieli przytulnego domu i tylko dzięki zaradności kobiet nie groził im głód. Ich codzienna egzystencja była ciężką walką o przetrwanie. Pewnie sytuacja rodziny byłaby lepsza, gdyby ojciec pierwszoplanowej bohaterki Heaven Leigh był bardziej pracowity i odpowiedzialny, ale nicpoń z niego i ladaco. Na całe dnie znikał z domu prowadząc hulaszczy tryb życia. Zajmując się nielegalnym handlem bimbrem, a profity z niego lądowały w kieszeni pań lekkich obyczajów z domu publicznego w Winnerow. Luke nie dbał o żonę, która z dnia na dzień miała coraz bardziej dość ciężkiego życia. Heaven jest najstarsza z rodzeństwa. Urodę odziedziczyła po zmarłej matce, pierwszej żonie Luca. Mądra, bystra i pracowita. Od dziecka ciężko pracowała pomagając w pracach domowych i opiekując się młodszym rodzeństwem, które bardzo kochała. Mimo smutnego losu dziewczyna wierzyła, że nadejdzie czas radości i dostatku. Szansę na lepsze jutro dla siebie i rodzeństwa upatrywała w edukacji i emigracji w bardziej przyjazne miejsce do życia. Jednak zamiast lepszego nastało gorsze. W jednym dniu miały miejsce dwa pogrzeby babci i dziecka powitego przez macochę Heaven. Te smutne zdarzenia były początkiem trudnych dni. Na barki nastolatki spadła lawina trosk i kłopotów......... Książka Andrews to porywające babskie czytadło. Jak się już zacznie czytać, to trudno się oderwać. Przestaje liczyć się wszystko inne poza odpowiedzią na pytanie "i co dalej?". Losy ubogiej wiejskiej dziewczyny niezwykle wzruszają i budzą pokłady współczucia. Bogu ducha winna nastolatka nagle musiła udźwignąć potężny ciężar. I nikt z dorosłych nie palił się jej do pomocy. Były dni, gdy pewnie wszystko ją powalało i przerastało, ale nie miała wyjścia i musiała zagryzać zęby. Nie potrafię sobie wyobrazić, by lekturę tę przeczytać bez większych emocji, bez łez. Nie można chyba przejść obojętnie wobec dziecięcego cierpienia, porzucenia przez nieodpowiedzialnych rodziców, potwornej biedy, głodu i braku poczucia bezpieczeństwa. Trudno ubrać w słowa tę całą masę emocji jaka mną targała podczas czytania. Były one tak silne, że chwilami musiałam odłożyć czytnik by ochłonąć. Klimat tej powieści (sama nie wiem czemu) chwilami przypominał mi norweskie sagi. Wiało też grozą, grobowym nastrojem i brakiem jakiegokolwiek płomyczka nadziei. Nie jest to proza wybitna, nie jest to jakieś literackie arcydzieło, ale z pewnością jest to książka w stylu jaki kocha wiele czytelników. Ktoś powie, że czysta komercja. Powieść napisana pod gust kobiet w każdym wieku, które lubią się wzruszyć, popłakać i użalać. Być może, ale to naprawdę chwytająca za serca książka, która bez reszty potrafi zawładnąć umysłem czytelnika. I cóż nie pozostaje nic innego jak wypatrywać kolejnych tomów tej historii..................
Avatar użytkownika - angelikapartyka
angelikapartyka
Przeczytane:2019-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka ciekawa z ciężką sytuacją rodzinną oraz zakazaną miłością. Kolejna nie łatwa saga autorki, która bardzo wciąga. Polecam, na pewno sięgnę po dalsze części:)

Avatar użytkownika - Evlinka
Evlinka