Jaka jest sytuacja życiowa dorastającej jednostki w przestrzeni życiowej wyznaczonej przez rodzinę migracyjną?

Czy istnieje zależność pomiędzy preferowanymi przez rodziców stylami wychowania a czasem rozłąki migracyjnej?

Jaki jest obraz samego siebie osób dorastających w relacjach interpersonalnych w aspekcie cech wewnętrznych określonych stylami funkcjonowania?

Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć dr Anna Dąbrowska, której zainteresowania naukowe skupiają się wokół rodzin patologicznych, dysfunkcjonalnych oraz stojących w obliczu różnego typu kryzysów. Szczególną uwagę skupia na postrzeganiu rzeczywistości społecznej przez młodzież wychowującą się w tego rodzaju środowiskach rodzinnych.

W niniejszej publikacji na podstawie wyników badań przeprowadzonych w 300 szkołach przedstawia sytuację życiową dorastających wychowują­cych się w rodzinach rozłączonych przestrzennie, a także nakreśla dla nich strategię działań wspierających w formie modelu realnego (zalecanego) oraz modelu wzorcowego.

Książka jest kierowana do osób, które z racji wykonywanego zawodu i peł­nionych funkcji potrzebują rzetelnej wiedzy o rodzinie migracyjnej - dość nowym i wciąż jeszcze mało rozpoznanym typie środowiska wychowaw­czego.

Anna Dąbrowska - dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pra­cownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Ja­giellońskiego.

Informacje dodatkowe o Rodzina migracyjna w przestrzeni życiowej dorastających. Holistyczny model wsparcia:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2017-02-28
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Rodzina migracyjna w przestrzeni życiowej dorastających. Holistyczny model wsparcia

Rodzina migracyjna w przestrzeni życiowej dorastających. Holistyczny model wsparcia - opinie o książce

JEDNA chwila
Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - JEDNA chwila

"Czy można być szczęśliwą w świecie, w którum wszystko, co się posiadało, było grą pozorów? Emilia postanawia zmienić swoje dotychczasowe...

Anna Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Zasoby osobiste i społeczne a dobrostan psychiczny wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych

W książce podjęto problematykę zasobów osobistych i społecznych wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i ustalenia ich związku z dobro-stanem...