Opis ksiązki
Kup Teraz

Rodzina Penderwicków

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2007-06-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-10-11288-0
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Rodzina Penderwicków

Tradycyjna z ducha książka przygodowa, opowiada o wakacjach czterech dziewczynkach wychowywanych przez nieco odrealnionego ojca. Ich ekspresja i wyobraźnia zderzają się z ostrymi rygorami i snobizmem reprezentowanym przez właścicielkę okazałego dworu, przy którym spędzają lato. Wielkim atutem książki są realistyczne i pełne ciepła portrety starszych i młodszych bohaterów. Świat dzieci przenika się ze światem dorosłych. W całej powieści przewija się nieuchwytny cień magicznego realizmu i duża doza humoru.

Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Cztery siostry - Batty, Jane, Skye i Rosalinda - jadą wraz z ojcem i Psiskiem na wakacje. Mama dziewczynekz marła po narodzinach Batty - panny Penderwick zostały więc tylko pod opieką kochającego je taty. Gromadka trafia do Arundel - miejsca, w którym są przepiękne ogrody i... okropna, despotyczna właścicielka posiadłości, pani Tifton. Dziewczynki zaprzyjaźniają się z synem pani Tifton, Jeffrey'em, a serce Rosalindy podbija młody ogrodnik, Cagney. Tak rozpoczyna się historia z powieści Jeanne Birdsall. Ksiązka ma podtytuł "wakacyjna opowieść o czterech siostrach, dwóch królikach i pewnym interesującym chłopcu" - i to doprecyzowanie idealnie trafia w sedno tomu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Nimphelos plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2013,Ukochane lektury,
Niewiele jest książek, które są przepełnione taką prostotą i pogodą ducha jak "Rodzina Penderwicków". Świat przedstawiony w tej książce, choć posiada te same wady i stwarza te same problemy, wydaje się nieco bardziej sympatyczny niż w rzeczywistości.
Wzruszający jest obraz sióstr, które czują się za siebie wzajemnie odpowiedzialne. Razem szukają rozwiązania dla wielu problemów, stawiają czoła pani Tifton...
Największym plusem czytania "Rodziny Penderwicków" jest to, że można na moment zapomnieć o powadze oraz o swoich zmartwieniach i poczuć się jak dziecko :-)
ManicPixieDreamG plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014,Mam,
Czytając RP po raz przeszło czwarty z żalem stwierdzam iż z niej wyrastam. Ta część, którą bardziej dotychczas lubiłam od drugiej, już mnie tak "nie zachwyca". W cudownych żartach dopatrywałam się szczypty goryczy bądź złośliwostek, już nie przeżywałam tak bardzo ich przygód, już nie przepadałam tak bardzo za swą ulubioną bohaterką Skye, co najgorsze: rozdrażniła mnie słodka, urocza mała Batty!
Ach, przykro gdy się zmienia perspektywa na ukochane rzeczy!
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,Mam,
Cztery siostry,każda o innym charakterze,wraz z ojcem i Psiskiem,spędzają wakacje w letnim domku przy posiadłości pani Tifton.
Dziewczęta zaprzyjaźniają się z synem właścicielki.Dni upływają im na wspólnej zabawie i przygodach wśród zieleni ogrodu.
Bardzo sympatyczna książka dla młodszych czytelników.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów