Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu

Data wydania: 2004
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 8391991113
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Kiedy 1992 roku profesor Uniwersytetu w Chicago Gary Becker otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, nobilitowana została głoszona przez niego teoria kapitału społecznego. Według Beckera to nie baza materialna, lecz człowiek stanowi podstawę kapitału, zaś postęp i rozwój społeczny zależą od mocnej pozycji rodziny. Amerykański noblista, znany ze swego liberalizmu, zasłyną także jako twórca ekonomicznej teorii rodziny. Obliczył, że rodzina i praca w niej wykonywana przynoszą aż 30 procent dochodu narodowego. Ten sam kierunek badawczy prezentuje również autor niniejszej książki Jean-Didier Lecaillon, który dochodzi do wniosku, że dobrze funkcjonująca rodzina w dłuższej perspektywie czasowej tworzy wolny rynek oraz zabezpiecza rozwój przedsiębiorczości. Jest ona wręcz warunkiem dobrobytu państwa. Dlatego Lecaillon apeluje do rządzących o prowadzenie aktywnej polityki prorodzinnej. Po lekturze tej książki z całą wyrazistością uwidacznia się trafność powiedzenia Charlesa de Gaulle?a: ?Jeżeli jesteś biedny, nie masz innej możliwości: musisz zainwestować w rodzinę!?
Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu Wołyń. Bez komentarza
Praca zbiorowa
Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców
Marcin Jakub Szymański, Błażej Torański
Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu Mity medyczne, które mogą zabić
Katarzyna Świątkowska
Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu Sarmacja. Obalanie mitów
Jacek Kowalski
Okładka - Rodzina źródłem dobrobytu Tsunami historii