Rok reportera

Książka jest zbiorem reportaży dziennikarza telewizyjnego Piotra Kraśki z jego podróży na Bliski Wschód, do Afryki i Ameryki z lat 1996-2005. Ich bohaterami są mieszkańcy Rwandy i Konga, gdzie wskutek walk wywołanych pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi zabito około miliona ludzi, Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu, gdzie Palestyńczycy i Żydzi bezskutecznie próbują żyć obok siebie w pokoju, Iraku, który, mimo upływu kilku lat od obalenia dyktatury Saddama Husajna ciągle targany jest konfliktami religijnymi i zamachami terrorystycznymi, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych, gdzie tsunami oraz straszliwe huragany: Katrina, Wilma i Rita pokazały niszcząca siłę przyrody, powodując śmierć setek tysięcy osób i nieopisane zniszczenia oraz Bejrutu, na który spadały izraelskie bomby. We wszystkich tych miejscach Piotr Kraśko "wędruje, patrzy, rozmawia, słucha" zwykłych ludzi, żeby później obiektywem kamery opisać konflikty, tragedie, i kataklizmy, widziane ich oczami.

Informacje dodatkowe o Rok reportera:

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Rok reportera

Rok reportera - opinie o książce

Avatar użytkownika - Betka
Betka
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Piotr Kraśko był korespondentem TVP w różnych zapalnych miejscach na całym świecie. Swoje przeżycia, spostrzeżenia opisuje w książce ,,Rok reportera". Tytuł jest trochę mylący bo tak naprawdę jest to relacja z dwunastu lat bycia korespondentem. Każdy reportaż to kawałek historii danego miejsca opisanej przez autora tej której nie było nam zobaczyć na wizji. Wejście na wizję to zaledwie kilka chwil. A my możemy w tych reportażach poznać to co nie dane mam było zobaczyć. Pan Piotr ciekawie opisuje swoje początki reporterskiej przygody w których nie brakowało groźnych chwil. Jak dla mnie jest to kawałek świetnej relacji reporterskiej. Polecam szczególnie tym co są ciekawi ile tak naprawdę czas i zabiegów potrzeba aby na wizji ukazało się te kilka minut. Moja ocena 5/6
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-10-16,
Dla wszystkich, którzy lubią tego spokojnego, pogodnego, sympatycznego dziennikarza. Patrzenie na świat pełen niepokoju, bez pewności siebie i bez jedynie słusznych ocen.