Rok w Jemenie

Kiedy w 2006 roku Jennifer Steil – przebojowa nowojorska dziennikarka, przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie, nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia. Szkolenie jemeńskich dziennikarzy, które ma trwać trzy tygodnie, okazuje się jedynie wstępem do jej rocznego pobytu w tym egzotycznym kraju.

"Rok w Jemenie" to wciągająca, autentyczna historia dziennikarki, która - wbrew typowym dla Jemenu patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym – przez kilkanaście miesięcy pełni obowiązki redaktor naczelnej gazety „Yemen Observer”. Świetnie napisana, pełna humoru lektura o kulisach pracy dziennikarzy, współczesnym Jemenie a także o kobiecej niezłomności charakteru i pasji.

Informacje dodatkowe o Rok w Jemenie:

Rok w Jemenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sweetcoala
Sweetcoala
Przeczytane:2016-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek - 2016, Mam,
Jennifer Steil zabrała mnie w zmysłową, egzotyczną i pełną przygód podróż do Sany, "piernikowego miasta", stolicy Jemenu, gdzie główna bohaterka wyjeżdża na trzy tygodnie, by szkolić dziennikarzy. W Jemenie postanawia zostać jednak cały rok. To sporo czasu, by nie tylko ciężko pracować jako naczelna w "Yemen Observer", ale też poznać zwyczaje tamtejszych ludzi (np. żucie katu), nawiązać prawdziwe przyjaźnie lub po prostu spróbować zrozumieć niektóre elementy kultury muzułmańskiej. Jednocześnie "Rok w Jemenie" to powieść o uporze, ciężkiej pracy i prawdziwej pasji, jaką dla bohaterki niewątpliwie jest dziennikarstwo. Powieść jest pełna emocji, nie brakuje tu wzruszeń, radości, ale często też poczucia wyobcowania, samotności i przede wszystkim strachu przed terroryzmem. A to, że "Rok w Jemenie" jest powieścią autobiograficzną, tylko dodaje całej historii smaku. Polecam!
Żona ambasadora
Jennifer Steil0
Okładka ksiązki - Żona ambasadora

Kiedy Miranda, malarka obracająca się w kręgach artystycznej bohemy, zakochuje się w Finnie, brytyjskim dyplomacie piastującym stanowisko ambasadora...