Romanse w Paryżu

Świat paryskich kabaretów, romantyczny Paryż i miłość, która pojawia się niespodziewanie, w nieodpowiednim momencie życia, miłość przed którą trzeba się bronić... Czy ulec pokusie to jedyny sposób, by się od niej uwolnić? W tle trudna polska rzeczywistość lat 80. Ubiegłego wieku; paryska bohema artystyczna i jej fascynacja rosyjską i słowiańską \"egzotyką\" w kabaretach, które zniknęły z mapy Paryża po otwarciu żelaznej kurtyny.

Informacje dodatkowe o Romanse w Paryżu:

Romanse w Paryżu - opinie o książce

Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2013-11-10,
Szczerze powiedziawszy nie lubię romansów. Ale do twórczości pani Rybałtowskiej mam wielką słabość, dlatego też mogłabym przeczytać nawet instrukcję obsługi opatrzoną jej nazwiskiem. ,,Romanse w Paryżu" to kolejna pozycja w jej dorobku pisarskim, którą miałam okazje przeczytać. Na tle innych dzieł autorki ,,Romanse..." wypadają troszeczkę gorzej, ale i tak jestem oczarowana lekturą powieści. Główną bohaterką powieści jest Ewa. Kobieta jest zawodową piosenkarką i to na tyle dobrą, że wyjeżdża na kontrakt do Paryża. W domu zostawia kochającego męża i nastoletnią córkę. Artystyczny Paryż pochłania bohaterkę bez reszty, a ona sama odnosi wielki sukces, jest ceniona i podziwiana. Pewnego dnia poznaje Daniela Duval - światowej sławy piosenkarza, bawidamka i flirciarza. Mężczyzna ulega urokowi Ewy i rozpoczyna starania o jej uwagę i serce. Ale przecież ona ma rodzinę, do której musi i chce wrócić. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy kobieta znajduje w rzeczach swojego męża pewną kartkę... Akcja powieści rozwija się powoli i subtelnie. Do samego końca nie doświadczymy nagłych skoków adrenaliny, co zapewne będzie przeszkadzać czytelniczkom oczekujących nagłych i porywających uniesień. W zasadzie jest to największą wadą powieści, bo miłość aż prosi się o wielkie emocje. Mimo wszystko opowieść Ewy przeczytałam z przyjemnością i zainteresowaniem. Szczególnie ujęło mnie nocne życie Paryża, blichtr kabaretów, artystyczna bohema, magia piosenek. A wszystko to okraszone niepowtarzalnym stylem pani Barbary Rybałtowskiej, doprawione jej wrażliwością i czułością. ,,Romanse w Paryżu" to idealna powieść obyczajowa dla kobiet, które cenią niebanalne historie z happy endem. Co prawda historia Ewy nie jest podana w efekciarski sposób, ale pozostawiają po sobie przyjemne ciepło na sercu. Polecam!
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2019-02-21, Ocena: 2, Przeczytałam,

Słaba książka do przeczytania w ciągu 2-3 godzin pod warunkiem, że nie ma się pod ręką niczego innego. Fabuła osadzona jest w latach osiemdziesiątych XX wieku, w latach szaro-burych dla Polski, gdy dla wielu zderzenie naszej i zagranicznej rzeczywistości było szokiem. Dla młodej Polki, stypendystki, wyjazd do Paryża staje się odskocznią od rzeczywistości. Wielki świat, występy, kolorowe ulice sprawiają, że powoli przekracza granice uczciwości małżeńskiej. Fabuła jest bardzo przewidywalna i nie wnosi niczego ciekawego.

Avatar użytkownika - KarolinaWalczak
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kuszenie losu
Rybałtowska Barbara0
Okładka ksiązki - Kuszenie losu

Współczesna powieść obyczajowa osadzona w środowisku wydawców i pisarzy. Główny bohater zmagający się z kapryśną weną, tak mówi o sobie: ?Piszę z potrzeby...