Romanse w PRL

Po latach milczenia na światło dzienne wychodzą grzechy i grzeszki peerelowskiego establishmentu, nieznane fakty z życia ówczesnych elit, w tym także miłostki i romanse ówczesnych celebrytów. I właśnie romansom poświęcona jest niniejsza publikacja. Poznamy tu:

• dzieje ostatniego miłosnego zawrotu głowy, jaki stał się udziałem rozpieszczanego przez władzę Jarosława Iwaszkiewicza, który w jesieni życia zakochał się w młodszym o całe pokolenie młodzieńcu,
• historię życia miłosnego Haliny Poświatowskiej, wciąż cieszącej się sławą kobiety eterycznej i subtelnej,
• losy miłosnego trójkąta, w którym utknęli Kałużyński, jego żona Eleonora oraz słynny reżyser Aleksander Ford.

Dowiemy się też:

• dlaczego nie przetrwał związek ekscentrycznej tancerki Krystyny Mazurówny i jednego z najlepszych publicystów PRL-u Krzysztofa Teodora Toeplitza,
• jak zakończył się romans Niemena z włoską piosenkarką

Faridą. W publikacji przedstawiona została także historia związku słynnego kulomiota i mistrza olimpijskiego Władysława Komara i Małgorzaty Spychalskiej, córki jednego z najważniejszych ludzi w państwie - przewodniczącego Rady Państwa, Mariana Spychalskiego.

Autorka opowiada również historię ślubu, którego nie było, a na który czekał cały Poznań, żeby zobaczyć jak Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski mówią sobie sakramentalne "tak".

Informacje dodatkowe o Romanse w PRL:

Romanse w PRL - opinie o książce

Ukryte skarby Polski
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Ukryte skarby Polski

Niewiele opowieści tak rozpala masową wyobraźnię, jak historie i legendy o ukrytych skarbach. Poszukiwanie skarbów jest zajęciem żmudnym i mało widowiskowym...

Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Słownik terminologii gospodarczej: Bankowość. Finanse. Prawo. Niemiecko-polski; polsko-niemiecki WÜrterbuch der Wirtschaftssprac

Niniejszy słownik zawiera ok. 65 000 haseł z dziedziny prawa karnego, administracyjnego, międzynarodowego, europejskiego, polityki, gospodarki, finansów...