Rose Madder

Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany Rose Madder, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant psychopata, gotowy zabić każdego, kto mu się sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat Rose Madder może ocalić życie Rosie...

Informacje dodatkowe o Rose Madder:

Kup książkę Rose Madder

Rose Madder - opinie o książce

Avatar użytkownika - boooklovers
boooklovers
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Moja pierwsza książka Kinga. Tyle dobrych opiń o jego twórczości, a ja się zawiodłam. Nie tego oczekiwałam po rzekomym mistrzu.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Miłość jest ślepa. Wydaje się nam, że znamy naszego ukochanego, że wiemy o nim wszystko, a przynajmniej tyle, by pragnąć spędzić z nim resztę naszego życia. Niestety czasem bywa tak, że tuż po zawarciu związku małżeńskiego, powiedzeniu sobie magicznego, tak wiele znaczącego słowa "tak" w obliczu Boga oraz naszych bliskich, nasz wybranek serca okazuje się być zupełnie innym człowiekiem, niż nam się dotąd wydawało - kimś obcym i przerażającym... "(...) co czujesz, kiedy masz rączkę rakiety tenisowej Prince wepchniętą przez mężczyznę, który siedzi na tobie, obejmując kolanami twoje uda; co czujesz, kiedy on nachyla się nad tobą i mówi, że jeśli będziesz się szarpać, to zbije szklankę z wodą stojącą na stoliku i poderżnie ci nią gardło. Co czujesz, leżąc tak, wdychając dentynę z jego oddechu i zastanawiając się, jak bardzo porani cię w środku." Boleśnie przekonała się o tym Rose Daniels. Miłość jej życia, mężczyzna, któremu oddała swe serce, z którym planowała przejść wspólnie przez życie, okazał się bestią w ludzkiej skórze. Norman Daniels, szanowany i powszechnie lubiany przez kolegów oraz odznaczony przez zwierzchników policjant, we własnym domu przeradza się w kogoś, kogo będąc na służbie bezlitośnie ściga i zamyka za kratkami - w największego kalibru tyrana i damskiego boksera. Złamany nos oraz żebra, krwawy mocz po obitych nerkach, poronienie po dotkliwym pobiciu czy gwałt analny rakietą tenisową to zaledwie część z tego, co zafundował Rose jej "kochający" mąż. Dla Normana zawsze znajdzie się powód do rozmowy w cztery oczy, która bynajmniej nie polega na wspólnym dialogu, a na zadawaniu kolejnych bolesnych razów. "W tym domu nie płakało się, nie skarżyło na nic, a już na pewno nie wymiotowało na podłogę, jeśli chciało się zachować głowę." Jedna mała plamka krwi na pościeli zmienia wszystko. Otwiera oczy Rose i wybudza ją z koszmaru, w którym trwała przez ostatnie czternaście lat. Pod nieobecność męża, w popłochu, ucieka z domu zabierając ze sobą jego kartę kredytową. W obcym mieście, pod zmienionym nazwiskiem, trafia na ludzi, którzy pragną jej pomóc. Znajduje pracę oraz zawiera nowe znajomości i przyjaźnie. "Była sama. Uciekła potworowi. Stała się wolnym człowiekiem." W sklepie ze starociami uwagę Rose przyciąga obraz zatytułowany "Rose Madder" (...) czytaj dalej: http://magicznyswiatksiazki.pl/rose-madder-stephen-king-recenzja-596/
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2023-04-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
Od czasu do czasu sięgam po książki Stephena Kinga. Tym razem wysłuchałam audiobooka "Rose Madder". Na początku historia mocno mnie wciągnęła. Im dalej tym moim zdaniem było gorzej. Doszło do tego, że miałam ochotę po prostu wyłączyć ten audiobook. Coś bardzo nie zagrało. Już dawno tak się nie nudziłam, słuchając. Nie byłabym sobą, gdybym nie dotarła do końca. Z bólem dokończyłam całą historię. I niestety nie powaliła mnie na kolana. Nie było wielkiego wow, jakiego się spodziewałam. Szczerze żałuję, że się za nią zabrałam. Może King nie jest dla mnie. Główną bohaterką jest Rosie Daniels. Ma męża policjanta, który znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Nadszedł taki dzień, w którym zebrała się w sobie i postanowiła od niego uciec. Zabrała jego kartę kredytową i zniknęła. Bardzo współczułam jej życia w ciągłym strachu. Była dosłownie niewolnicą swojego męża. Miałam cichą nadzieję, że już nigdy w życiu nie spotka tego bydlaka. W pewnym sklepie kupuje stary obraz o oryginalnym tytule "Rose Madder". Jest tajemniczy, mroczny i bardzo niebezpieczny, ale ona jeszcze o tym nie wie. Czy on okaże się idealny dla tej bohaterki? Drugim głównym bohaterem jest Norman. Policjant, psychopata, gwałciciel, morderca, sadysta i jednocześnie mąż Rosie. Wszystko uchodzi mu na sucho. Myśli, że jest bezkarny, ponieważ należy do wielkiej policyjnej rodziny. A jak wiadomo co w rodzinie, to nie zginie. Nikt nikomu nic nie zrobi, a w razie czego sprawę się uciszy lub znajdzie się kozła ofiarnego. Nie polubiłam tej postaci. Jak dla mnie śmierdział szambem. Nadawał się jedynie do gnoju. Kiedy okazało się, że jego żona zniknęła, ruszył za nią w pościg. Czy ją dopadł? Jak to w horrorach bywa, wszystko może się zdarzyć. Tutaj ogromną rolę odgrywa pewien tajemniczy obraz i to, co się w nim znajduje. Dzięki niemu będą działy się bardzo dziwne i straszne rzeczy. W tej historii nie brakuje krwi i brutalności. Stephen King jest mistrzem horroru, ale tą książką mnie do siebie nie przyciągnął. Czytacie lub tak jak ja słuchacie na własne ryzyko.
Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Bohaterka Rise Danies to kobieta, która przez 14 lat była maltretowana przez męża policjanta.-sadystę. Pewnego dnia decyduje się porzucić go i ucieka kradnąc jego kartę kredytową. Niestety jej gehenna dopiero się zaczyna. Norman Daniels ściga swoją żonę. Pomaga jej obraz, który pozwala jej przeniknąć do innego świata. Świat Kinga fjak zwykle fantastycznie pochłania czytelnika.

Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Myślę, że na tym rzeczywiście polega oddziaływanie wielkiej sztuki bez względu na to, czy chodzi o literaturę, rzeźbę, czy nawet zamki z piasku. Pewne rzeczy po prostu przemawiają do nas."

W taki sposób przemawia do odbiorcy szeroko pojęta kultura.
Jedni zachwycają się "Słonecznikami" van Gogha, inni "Szałem" Podkowińskiego, a jeszcze inni serią z Czerwonym Smokiem Williama Blake'a.
Gdybym to ja miała wybierać... to najbliżej mi jednak do Blake'a.
A co wybrałaby Rosie?

Ona też coś dla siebie znalazła.
Obraz do niej przemówił, zrewolucjonizował całe jej dotychczasowe życie, pomógł odnaleźć tożsamość , którą utraciła wiele lat temu, wychodząc za Normana.
........
"Rose Madder" to ten Stephen King, za którym się tęskni po takich lekturach jak "To", "Ręka mistrza" czy "Dolores Claiborne".

Po przeczytaniu najbardziej znanych dzieł Kinga - wzięłam się za "Rose Madder".
Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytając powieści Kinga, zawsze dochodzę do momentu, gdzie mam pewien zastój, akcja za bardzo mi się duży i wracam do niej dopiero za kilka dni.
Z "Rose Madder" było inaczej. Przeczytałam ją za jednym zamachem. Czyta się szybko, nie ma dłużyzn.
King bardzo dobrze wcielił się zarówno oprawce (Normana), jak i ofiarę (Rose). Mimo, że książka posiada element fantastyczny - słynny obraz do innego świata - nie budzi on grozy. Grozę budzi demoniczny mąż Rose. Obserwujemy jak tropi żonę - i to mnie najbardziej przerażało w tej książce. Pokazanie jego sposobu myślenia, nienawiści do kobiet i świata, potrzebę kontrolowania i upodlenia ofiary.

Siostrzyczki z Elurii
Stephen King0
Okładka ksiązki - Siostrzyczki z Elurii

Roland Deschain, bliski śmierci po ataku Powolnych Mutantów, zostaje przygarnięty przez grupę Sióstr specjalizujących się w tym co można...

Znalezione nie kradzione
Stephen King0
Okładka ksiązki - Znalezione nie kradzione

,,Pobudka, geniuszu" - tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni. Geniuszem...