Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Audiobook

Brené Brown zapoczątkowała globalną debatę na temat odwagi, wrażliwości, wstydu i poczucia własnej wartości. Autorka ujawniła głęboką prawdę: wrażliwość, czyli gotowość do odsłonięcia się i bycia widzianym bez gwarancji wyniku -- jest jedyną drogą do głębszej miłości, silniejszego poczucia przynależności, większej kreatywności i radości. Niemniej życie z odwagą nie zawsze jest łatwe. Potknięcia i upadki są nieuchronne.

To właśnie powstawanie po upadkach jest niniejszej książki Brown. Autorka zadała sobie pytanie: ,,Co wspólnego mają ze sobą osoby żyjące w trwałych, pełnych miłości związkach, liderzy pielęgnujący kreatywność podwładnych, artyści dbający o innowacyjność i duchowni prowadzący ludzi poprzez wiarę i tajemnicę?" Odpowiedź była jednoznaczna: wszyscy oni doceniają siłę emocji i nie boją się dyskomfortu.

Zagłębianie się w historiach o zranieniu może się wydawać niebezpiecznym przedsięwzięciem. Proces odzyskiwania gruntu pod nogami w ogniu trudnych zmagań jest jednak sprawdzianem odwagi i kuźnią wartości. Nasze opowieści o życiowej walce mogą być bardzo poważne, jak w przypadku utraty pracy albo zakończenia długotrwałego związku uczuciowego, albo mieć nieco mniejszy ciężar gatunkowy, jak w przypadku konfliktu z przyjacielem albo kolegą. Bez względu na wagę i okoliczności zdarzenia, proces powstawania po upadku wygląda zawsze tak samo: musimy dokonać rozrachunku z własnymi emocjami i wywołać w sobie zaciekawienie tym, co czujemy; stoczyć walkę i dotrzeć do miejsca prawdy; a następnie stosować ten proces każdego dnia, dopóki nie wejdzie nam w nawyk i nie wywoła rewolucji w naszym życiu. Powstawanie z siłą po upadku to sposób kultywowania życia pełną piersią. Brown uważa, że jest to proces, który staje się dla nas źródłem największej wiedzy o nas samych.

Informacje dodatkowe o Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Audiobook:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-11-11
Kategoria: Popularnonaukowe
Czyta: b.d.

Kup książkę Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Audiobook

Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Audiobook - opinie o książce

Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie
Brene Brown0
Okładka ksiązki - Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie

Aby zyskać prawdziwe poczucie przynależności, nie trzeba się zmieniać - trzeba być sobą. Dopasowanie się czy samotność? Pragniemy być częścią czegoś...

Brené Brown0
Okładka ksiązki - Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja. Trzy etapy podnoszenia się po upadku.

Jeżeli będziemy postępowali z wielką odwagą, nie unikniemy upadków. To książka o tym, jak się po nich podnosić. Brené Brown zapoczątkowała globalną...