Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz

Pileckiemu przyszło żyć w niezwykle burzliwych czasach. Każda ze zmieniających się epok historycznych odcisnęła na nim swoje piętno. Był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940-1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu. Za swoje zasługi nie doczekał się za życia żadnej nagrody - wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć, a następnie robiono wszystko, by o jego postaci i dokonaniach zapomniano. W ostatnich latach dzięki staraniom rodziny i historyków rotmistrz (w 2013 roku awansowany na pułkownika) Pilecki wraca do świadomości narodowej. Książka skupia się przede wszystkim na działalności Witolda Pileckiego w organizowaniu konspiracji wojskowej w Auschwitz, zawiera również słynny raport z 1945 roku napisany po ucieczce z obozu.

Informacje dodatkowe o Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2022-08-08
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz

Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz - opinie o książce

Książka, którą powinien przeczytać każdy Polak. Nie jest łatwą lekturą, występuje w niej bardzo dużo nazwisk. Wyrazy uznania dla autora  Adama Cyry.

Książka zawiera również słynny raport rotmistrza Witolda Pileckiego.

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2017-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam, II wojna światowa, Literatura polska, Mam,
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998