Równowaga Twoich hormonów, Równowaga Twojego życia

Istnieją dwa typy hormonów, które mają wpływ na zdrowie kobiet: hormony stresu i hormony płciowe. Właściwy ich balans daje dużo energii, głębszy sen, zdrowsze cykle menstruacyjne, szczęśliwsze usposobienie, łatwiejszą menopauzę, silniejsze serce, mocniejsze kości i dużo więcej. Autorka, Claudia Welch jest lekarzem, a w swojej praktyce łączy Tradycyjną Medycynę Chińską, Ajurwedę i naukę Zachodu aby naświetlić problemy zdrowotne kobiet poprzez działanie hormonów. Prezentuje dietę, ćwiczenia oraz styl życia, który pomaga wyzbyć się przyczyn chorób związanych z nieprawidłową gospodarką hormonalną. Rozpocznij swoje uzdrawianie od prostej gimnastyki, wartościowych posiłków, a przede wszystkim od zmiany nastawienia do otoczenia. Osiągnij harmonię ciała i życia.

Informacje dodatkowe o Równowaga Twoich hormonów, Równowaga Twojego życia :

Równowaga Twoich hormonów, Równowaga Twojego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2014-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku,
Życie kobiety jest zależne od hormonów. To one sprawiają, że potrafimy nagle ze śmiechu przejść w płacz, że co miesiąc stajemy się wrednymi istotami i mamy ochotę zmieść wszystko z powierzchni ziemi, i to one wpływają na nasz ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Jednym słowem równowaga naszego organizmu i życia zależy od równowagi naszych hormonów. Claudia Welch jest lekarzem, jednak nie stroni od praktykowania medycyny naturalnej, co nie zdarza się dzisiaj już zbyt często. Jej książka jest przeznaczona głównie dla kobiet i ma za zadanie pomóc w zrozumieniu sposobów działania naszych hormonów, jakimi one są energiami oraz w jaki sposób je ułaskawić. Dzięki medycznemu wykształceniu autorki, treść tej książki jest konkretna i dojrzała. Cieszy mnie fakt, że można jeszcze spotkać lekarzy, którzy wierzą w medycynę chińską czy Ajurwedę, bo to głównie na tych dwóch rodzajach uzdrawiania skupia się pani Welch. Książka jest podzielona na trzy zasadnicze części. W pierwszej z nich znajdujemy całe mnóstwo informacji o kobiecych hormonach oraz przypasowaniu ich do energii yin bądź yang. Na pierwszy plan wychodzą hormony płciowe, czyli estrogen i progesteron. Okazuje się jednak, że równą z nimi rolę odgrywają hormony stresu takie jak np. kortyzol. Druga część dotyczy problemów zdrowotnych, które są typowo kobiece: menstruacja, płodność, zdrowie piersi, serca czy też menopauza. Autorka w bardzo wyczerpujący sposób opisuje każdy z nich oraz tradycyjne sposoby z Ajurwedy czy medycyny chińskiej na złagodzenie tych problemów, a nawet całkowite pozbycie się ich. Część trzecia i ostatnia to ogólne wskazówki, które pomagają w powrocie do prawidłowego trybu życia i przywrócenia równowagi w naszym ciele, a co za tym idzie - w życiu. Mimo tego, że Claudia Welch jest doktorem, jej język jest bardzo przystępny i nikt nie będzie miał problemu ze zrozumieniem, o co jej chodziło. Spotkaliście się z porównywaniem hormonów do Freda Flinstone'a i Willmy? Domyślam się, że nie, a tutaj autorka nam to zaserwowała. Nie da się ukryć, że było to bardzo trafna metafora. Wskazówki, które podaje Claudia Welch są proste i konkretne, więc nawet ciężko będzie znaleźć wymówkę, aby ich unikać. Poza tym są one naprawdę pomocne, co widzę bo sobie, gdyż do niektórych z nich stosuję się sama już od jakiegoś czasu - widocznie kobieca intuicja działa :). Spotkałam się tutaj z ogromną negacją terapii hormonalnej - czy to w celu uregulowania gospodarki hormonalnej czy w celach zapobiegania ciąży, co mnie nieco zbiło z pantałyku, bowiem wydaje mi się, że dzisiejsze leki nie są już tak inwazyjne jak kiedyś, a czasami naprawdę ciężko się bez nich obejść, chociaż sama jestem zwolenniczką naturalnych metod leczenia. Myślę, że wszystko zależy od naszego organizmu, bowiem on sam wie, co dla niego dobre. Książka dr Claudii Welch jest naprawdę dobrą i konkretną pozycją, przeznaczoną typowo dla kobiet. Chwilami podchodziłam do niej z przymrużeniem oka, bo wyznaję zasadę, że co za dużo to niezdrowo i czasami trzeba dać ciału ,,coś złego", żeby się nie rozleniwiło i miało siłę do walki. Rady podawane przez autorkę są proste, temu zaprzeczyć nie można, ale odczułam wrażenie, że chwilami pani Welch przesadzała, dlatego polecam czytać tę pozycję z otwartym umysłem i wynieść z niej tyle, ile potrzebujemy - odpowiednio dostosować to do siebie i się tego trzymać. Książka z pewnością pomaga w zrozumieniu gospodarki hormonalnej i jej wpływu na całe ciało, a co za tym idzie życie. Metody zaczerpnięte z TMC (Tradycyjna Medycyna Chińska) i Ajurwedy z pewnością okażą się pomocne w równoważeniu burzy hormonów i uważam, że każda z pań znajdzie tutaj coś dla siebie -nie trzeba przecież całkowicie zmieniać swojego stylu życia, kierowanie się krok po kroczku radami, które uznamy za słuszne też przyniesie efekty.