Rozdarta zasłona

Data wydania: 2014-03-16
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-936226-9-6
Dodał/a książkę:czytam

ROZDARTA ZASŁONA to prawdziwa historia życia kalekiej muzułmanki, pochodzącej z Pakistanu, która w cudowny sposób poznała Jezusa Chrystusa i doznała uzdrowienia z paraliżu, towarzyszącego jej od dzieciństwa.

ROZDARTA ZASŁONA to także historia usilnego dążenia do nawiązania kontaktu z żywym Bogiem w świecie islamu, świecie bardzo religijnych ludzi. Książka daje także pogląd na wiarę i kulturę w Pakistanie.

ROZDARTA ZASŁONA opowiada o radykalnej zmianie życia, o wysokiej cenie, którą ta nawrócona muzułmanka musiała ponieść w konsekwencji podążania za Chrystusem.

ROZDARTA ZASŁONA to też historia radości i wolności, cudów związanych z uzdrowieniem samej bohaterki, zmartwychwstaniem jej siostry, Bożymi ingerencjami.

Historia Gulsham Esther została opublikowana w 1984 roku w Anglii i jest od tamtego czasu bestsellerem.

kavayee plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-27, Na półkach: Przeczytałem,

Kryminał retro wymaga zachowania adekwatnej stylistyki i języka, w którym powinno roić się od nie-współczesnych naleciałości. Tak jest i w drugim tomie przygód profesorowej. O ile „Tajemnica Domu Helclów” również nie uchybiała pod tym względem, o tyle ta powieść jest nimi po prostu obsypana. Te cudowne monologi Kurkiewicza, którego obsesja na punkcie płciowości straciła już dawno wymiary naukowej:

„U mężczyzn w sile wieku podtycie, które, wyznaję, zauważyłem u pana profesora, wiąże się niekiedy z wyczerpaniem. Pojawiają się trudności z błogoszczeniem...Czyżby pan profesor był trudnoszczytakiem?” [s. 236]

Jak już zanurzycie się w „Rozdartą zasłonę”, to zobaczycie, że zabieg długich tytułów rozdziałów został zachowany. To jest jedna z rzeczy, które przynoszą uśmiech podczas lektury. Następną, a raczej główną przyczyną, jest oczywiście profesorowa Szczupaczyńska. Jej charakter sprawia, że skłonni bylibyśmy jej nie lubić, a jednak po prostu nie da się! Została tak wykreowana, że mimo swojego ewidentnie kołtuńskiego nastawienia, jest po prostu urocza.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2014),
Różne są świadectwa wiary i różne sposoby ich przedstawienia.
W tej historii prześladowało mnie poczucie nierealności, co oczywiście jest jak najbardziej na miejscu w bezpośrednim kontakcie z Jezusem, ale tutaj wydawało się wręcz groteskowe. Gulsham pomimo trudności których życie jej nie oszczędza, wydaje się niezwykle łatwo je pokonywać-jest to przedstawione w taki sposób, że ma się wręcz wrażenie, że tak naprawdę to nic złego, ani trudnego jej nie spotkało i jest to dla mnie w jakiś sposób niespójne...
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
cudna historia zmieniająca życie... i Gulshan i moje... tak tak, zmowu się czegoś wartościowego nauczyłam, że w życiu zdecydowanie nie ma przypadków, a niebo... istniejeje naprawdę...polecam całym sercem!!!
Sadu Linia koment
Okładka - Rozdarta zasłona Uwolnienie twardziela