Rozwijanie umiejętności społecznych dziecka. Interwencje przez zabawę

Jak rozwijać umiejętności społeczne dzieci w przyjemny i skuteczny sposób? Przez zabawę! Przedstawiamy książkę, która krok po kroku wyjaśnia, jak nauczyć dzieci w wieku 5-12 lat:

zawierania przyjaźni, czekania na swoją kolej, proszenia o pomoc i oferowania pomocy, używania odpowiednich słów, kontrolowania swojego zachowania, wyrażania emocji.

Ta książka to prawdziwa ,,skrzynka narzędziowa" nauczyciela, pedagoga, wychowawcy. Zawiera kompletne, rzetelne informacje na temat interwencji przez zabawę rozwijającą umiejętności społeczne dzieci - od wskazówek dotyczących tworzenia grupy po gotowe scenariusze interwencji.

Dodatkowym atutem książki jest uwzględnienie specyfiki terapii zabawą skierowaną do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Informacje dodatkowe o Rozwijanie umiejętności społecznych dziecka. Interwencje przez zabawę:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2014-08-19
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Rozwijanie umiejętności społecznych dziecka. Interwencje przez zabawę

Rozwijanie umiejętności społecznych dziecka. Interwencje przez zabawę - opinie o książce

Forget Me Not
Julie Soto