Okładka - Ruby. Leksykon kieszonkowy

Data wydania: 2008
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1384-7
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Podręczny zestaw informacji niezbędnych w pracy programisty Ruby to obiektowy język programowania, opracowany w 1995 roku w Japonii. Dzięki swojej prostej składni, zwartej konstrukcji i sporym możliwościom błyskawicznie zyskał ogromne grono zwolenników. Pojawienie się mechanizmu Ruby on Rails, niesamowicie usprawniającego tworzenie aplikacji i witryn internetowych zgodnych z nurtem Web 2.0, dodatkowo zwiększyło popularność języka Ruby. W oparciu o ten język powstało wiele znanych serwisów WWW, odwiedzanych każdego dnia przez tysiące gości. "Ruby. Leksykon kieszonkowy" to zestawienie niezbędnych informacji o tym języku, przydatne podczas codziennej pracy programisty. Znajdziesz w nim informacje o słowach kluczowych, operatorach, zmiennych i stałych. Przeczytasz także o formatowaniu tekstu, wyrażeniach regularnych, operacjach na plikach i programowaniu obiektowym. Dowiesz się ponadto, jak korzystać z interaktywnego Ruby i RDoc. Uruchamianie interpretera Ruby Słowa kluczowe Zmienne Instrukcje warunkowe Programowanie obiektowe Moduły Operacje na plikach Obsługa wyjątków Metody klas Array, Hash, Object, Kernel i String Wyszukiwanie i usuwanie błędów Usprawnij i przyspiesz swoją pracę, korzystając z leksykonów kieszonkowych.