Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance

W książce omówiono specyficzny sposób finansowania inwestycji, jakim jest project finance, wskazano na możliwości jego przeniesienia na grunt polskiej praktyki. Autorka zajęła się także analizą ryzyka towarzyszącego inwestycjom finansowanym tą metodą. Project finance, metoda znana i stosowana na świecie, umożliwia realizację inwestycji bez lub z niewielkim tylko udziałem kapitału i w sytuacji ograniczonego doświadczenia inwestora. W Polsce project finance jest również wykorzystywany, ale odbywa się to na niewielką skalę, mimo bardzo korzystnych warunków rozwoju tej procedury. W książce zawarto: - istotę sposobu finansowania project finance, - charakterystykę ryzyka towarzyszącego inwestycjom realizowanym na zasadach project finance, - szczegółowe przedstawienie procesu zarządzania ryzykiem, - wyniki badań własnych dotyczące oceny ryzyka i skuteczności sposobów ograniczania w realizacji inwestycji metodą project finance,- procedurę ilościowej oceny ryzyka zaproponowaną w oparciu o badania własne, - zastosowanie procedur project finance na przykładzie praktycznym. Odbiorcami publikacji mogą być przedsiębiorcy, studenci ekonomii, osoby działające w stowarzyszeniach i fundacjach wspierania przedsiębiorczości, a także władze samorządowe.

Informacje dodatkowe o Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance

Ryzyko w finansowaniu działalności inwestycyjnej metodą project finance - opinie o książce