Opis ksiązki
Kup Teraz

Rzeźnik

Ocena ( 4 osoby )
3.0
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7298-373-9
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Mięso wołowe, które leżało przede mną, to było ciało jakiegoś przeżuwacza stojącego gdzieś na łące, tylko że opuściła je krew, rzeka, która tak szybko daje i odbiera życie, a z której pozostało tu już tylko kilka kropel perlących się na białym papierze. Rzeźnik, który mówił o seksie przez całe dnie, był z takiego samego ciała, ale jego ciało było ciepłe, gdzieniegdzie jędrne, gdzieniegdzie miękkie. Rzeźnik także miał swoje lepsze i gorsze strony, wymagające, takie, które paliły się do tego, by przekształcić się w mięso. Moje ciało też było samo, a ja czułam pożar ogarniający moje krocze, kiedy słuchałam słów rzeźnika... "Piękno jest w pragnieniu, w rozkoszy, w zgodzie ciała i słowa. Niestety! Czy to z braku tego, co zakazane, czy z braku tajemniczości, czy może niedopowiedzeń współczesna literatura popada w zimny, doświadczalnie kliniczny obraz rzeczy, zimny, czytaj sprośny, wulgarny, napisany językiem ubogim, wręcz anemicznym. To nie jest ostry erotyzm to zwyczajne porno. Zbyt często zapominamy, że prawdziwy erotyzm jest sztuką. Pamięta o tym doskonale Alina Reyes, co widać w jej powieściach od otoczonego aurą skandalu debiutanckiego Rzeźnika aż po ostatnią książkę Le carnet de Rose". (Patrick Besson)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2005-01-27, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
Książka okropna ! Nie jestem jakimś ,,dusigroszem", ale żałuję tych czterech złotych, które na nią wydałam. Kupiłam ją kiedyś w ,,Matrasie"- wyszperałam w koszach z książkami za parę złotych. Odłożyłam do biblioteczki i całkiem o niej zapomniałam, tym bardziej, że książka jest niewielkich rozmiarów.Przy okazji porządków natknęłam się na nią - no i przeczytałam. OKROPNE BADZIEWIE ! Badziewie, które mogłoby zachwycić jakiegoś erotomana, psychopatę- kogoś kto ma nierówno pod sufitem. Seks w mięsie- nawet nie chcę o tym myśleć. Stanowczo odradzam!
KasiaiDaniel plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2013,
Ostatnio książki o tematyce erotycznej rosną jak grzyby po deszczu. O dziwo książka o której mowa nie jest z tego przedziału. Jej polskie wydanie jest z 2007 roku. Jednakże nie trafiła ona to szerokiej publiczności tak jak obecne pozycje z tego gatunku.

Książka w zasadzie nie jest zła. Opowiada ona o młodej dziewczynie, pracującej w sklepie mięsnym, w którym pracuje podkochujący się w niej tytułowy Rzeźnik. Wspomniana dziewczyna, a raczej kobieta, opowiada także o swoim uczuciu do Daniela, mężczyzny który wyjechał daleko od niej. Jej tęsknota pozwala na zbliżenie się obojga ludzi.

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza jest strasznie przegadana oraz zagmatwana pomiędzy tym co teraźniejsze, wspomnieniami oraz pragnieniami. Natomiast w drugiej części jest to, na co wszyscy czekają w tego typu literaturze. Bardzo spodobała mi się scena pod prysznicem. Później jest nieco gorzej, jeśli chodzi o opisane sceny miłości, których jest bardzo dużo, jak na tak krótki okres czasu.

Książka nie należy do najgorszych, ale do najlepszych także jej daleko. Może w dobie literatury erotycznej komuś wpadnie w ręce i się spodoba. Ja ani jej nie zachwalam, ani jej nie neguję.

Ocena: 5/10

Recenzja opublikowana na moim blogu:
http://danwaybooks.blogspot.com/2013/02/przedboomowy-erotyk.html
dredota plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Czytanie tej książki dostarcza dziwnych wrażeń. Przede wszystkim panuje tutaj dysonans - w powieści fragmentom erotycznym towarzyszą opisy mięs, wnętrzności itp. Jest to powieść krótka, ale niełatwa. Klasyka erotyki w dobrym stylu (raczej nie dla fanów Grey'a ;) ).
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 2, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów