Rzeźnik drzew

Ścina z nóg. Samo mięcho, dwanaście fachowo sprawionych opowiadań w trzeciej autorskiej antologii Wielkiego Grafomana. Przetrącony kręgosłup ziemskiej cywilizacji. Terroryści. Rewolucjoniści. Łowcy zombiaków. Pokrzyżowane szyki. Mroczne śledztwa. Ci wspaniali Kozacy. Widokówka z Petersburga. Szczypta PRL-u. Trochę po chińskiemu... Trzeszczące granice światów. I spotkanie ze starym znajomym, doktorem Skórzewskim. Jak to u Pilipiuka: zaskakujące koncepty, solidna porcja grozy i humoru. Słowem, wióry lecą. Spis rzeczy: Szkolenie, Rzeźnik drzew, Operacja jajca, Sprawa Filipowa, Szantaż, Czytając w ziemi, Połoz, Bunt szewców, Poddasze, Serce kamienia, Teatralna opowieść, Ślad oliwy na piasku.

Informacje dodatkowe o Rzeźnik drzew:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7574-079-0

Kup książkę Rzeźnik drzew

Rzeźnik drzew - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-10-19, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Niestety, nie jest to zbyt dobra książka jak na Pilipiuka. Same początkowe opowiadania jeszcze zabawne, późniejsze już jakieś dziwaczne...
Krótkie, ale bardzo treściwe opowiadania. Kończące się bardzo nieoczekiwanie. Pełne niezwykłych postaci, nadzwyczajnych zdarzeń. Mroczne, złe drzewo, które zabija w swojej obronie. Walczy z drwalami by przetrwać. Żywi się krwią cmentarną.
Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo lubię tego pana! Szczególnie polecam tytułowego rzeźnika i magiczną opowieść o teatrze.Jak to bywa ze zbiorami opowiadań - jedne są świetne, a inne zwyczajnie bardzo dobre.
Avatar użytkownika - moonraavi
moonraavi
Przeczytane:2014-09-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jedna z lepszych książek jakie przeszły przez moje dłonie. Opowiadania nie pozwalają się oderwać nawet do zajęć, do których zwykłem się odrywać. Szczególnie polecam osobiście opowiadanie: "Rzeźnik Drzew" oraz "Ślad oliwy na piasku" zawarte w w/w książce. Opowiadania mają formy rozbudowanej creepypasty (histori mających na celu wzbudzić strach w czytelniku)
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Opowiadania Pilipiuka to nieustanna jazda bez trzymanki. Momentami wydaje się, że już, już opanowaliśmy jazdę, a wtedy autor rzuca nas na szczyt góry i kopniakiem spycha w dół. Literacki rollercoaster. Polecam.
Avatar użytkownika - alnilam
alnilam
Przeczytane:2013-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Typowy Pilipiuk :) Nawet krótkie opowiadania wciągają, sprawiają że czytelnik utożsamia się z bohaterami, a przede wszystkim - bawią pilipukowym humorem ;) Prawie doskonała książka do czytania w autobusie czy pociągu. Prawie - bo dość gruba i zajmuje trochę miejsca :P ale jak tylko zacznie się czytać, to miejsce w torbie czy plecaku się znajdzie - bo będzie się chciało czytać dalej :)
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Podoba mi się styl pisania Pilipiuka a moim ulubionym opowiadaniem z wszystkich 12 jest "Bunt szewców".
Avatar użytkownika - Sumire
Przeczytane:2010-02-07,
Potrafi nastarzaszyć.....
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-01-25,
Być może nie jest to arcydzieło literatury polskiej, ale niewątpliwie przyjemne czytadło. Opowiadania są o dość zróżnicowanej jakości, jednak autor podobał zadaniu stworzenia ciekawego zbioru opowiadań. Dwa zdecydowanie zapadły mi w pamięci. Fenomenem Pilipiuka jest to, że sprawdza się w każdej dziedzinie szeroko pojętego fantasy, co urozmaica to, co ma do zaoferowania. Język, którym pisze jest przystępny, czyta się szybko i lekko, czego nie można powiedzieć o niektórych książkach innych autorów fantasy. Czy polecam? Tak, warto umilić sobie tą książką kilka długich, zimowych wieczorów, choćby dla samej przyjemności czytania

Kolejny tom opowiadań Pilipiuka jest jakby nierówny, nie trzyma poziomu. Może myślę tak dlatego, że wiele opowiadań z tego akurat cyklu dotyczy innych bohaterów niż moi ulubieni Robert Storm i doktor Skórzewski?

Piszę tę opinię po kilku dniach i kilku innych książkach w międzyczasie, spojrzenie nie jest więc świeże, ale za to pokazuje, które z historii zrobiły na mnie większe wrażenie. O opowiadaniu "Szkolenie", pierwszym z cyklu, nic nie umiem powiedzieć. Po prostu, nie wiem, o czym było - mignęło mi w umyśle i zniknęło. "Rzeźnik drzew" jest już bardziej "w stylu" autora, choć też jakby bardziej nijaki, jednak niepozbawiony humoru. "Operacja 'Jajca'" też przemknęła, nie zostawiając po sobie za wiele - ani straszne, ani zabawne, ani szczególnie ciekawe. Kolejne dwa opowiadania - "Sprawa Filipowa" i "Szantaż" - były po prostu lekkimi historyjkami szpiegowskimi. "Czytając w ziemi" podobało mi się bardzo, może też dlatego, że pozwala wejrzeć w pracę archeologów, która zawsze mnie intrygowała, a na której autor się przecież zna. "Połoz" - kolejna z historii, które nie utkwiły mi szczególnie w pamięci.

Ostatnie pięć historii uważam natomiast za jedne z najlepszych w dorobku Pilipiuka, a trochę mam ich za sobą. "Bunt szewców" to interesujące spojrzenie na ziemskie życie oczami kosmity. Przypomina też, jak - mimo różnic - jesteśmy do siebie podobni. "Poddasze" - co za klimat! "Serce kamienia" to doskonała historia o naszym dziedzictwie i o konieczności odkupienia błędów przodków. "Teatralna opowieść" to, moim zdaniem, doskonały materiał na thriller psychologiczny. Myślę, że każdy z nas znalazłby w życiu taki rok czy dwa, w czasie którego chętnie schowałby się w gmachu Teatru. "Ślad oliwy na piasku", to opowiadanie, w którym powraca postać doktora Skórzewskiego, tym razem na tropach raju. Nieco razi mnie natrętność wątku biblijnego, ale cała opowieść robi doskonałe wrażenie.

Reasumując: warto doczytać do końca.

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książka to zbiór 12 opowiadań. Każde z nich zawiera w sobie nutę grozy i horroru. Dla mnie literatura grozy Andrzeja Pilipiuka doruwnuje dziełom Kinga.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Przeczytane:2023-10-10, Przeczytałem,
Oko Jelenia. Drewniana Twierdza
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Oko Jelenia. Drewniana Twierdza

Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz. Na początek nokaut. W kosmosie. Dla Oka nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania...

Oko Jelenia Pan Wilków
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Oko Jelenia Pan Wilków

Styczeń Anno Domini 1560. Po dramatycznej ucieczce z Bergen Marek i Hela docierają do Polski. Rozbitkowie z innych epok osiągnęli oto brzeg. Niestety,...