Opis ksiązki
Kup Teraz

Saga arabska tom 2. W Trypolisie

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2013-05-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7839-581-5
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:shi4
Po ślubie i urodzeniu Marysi mąż Doroty znika na całe dnie z domu, jest chorobliwie zazdrosny, zaczyna na nią podnosić rękę. Na szczęście udaje im się przezwyciężyć kryzys. Ahmed chce się pochwalić żoną i córeczką krewnym w Libii. Arabska rzeczywistość przynosi Dorocie wiele niespodzianek. Ponieważ kocha męża, zgadza się, by nie wracali do Polski... - Przepraszam, Dociu, ostatnio zachowywałem się jak idiota - szepcze mi do ucha. - To dlatego, że tak długo mnie tutaj nie było. Zachłysnąłem się przeszłością. - Ja też przepraszam. - Odwracam się w jego kierunku i patrzę mu prosto w oczy. - Wiele rzeczy jest dla mnie całkiem nowych, wielu nie rozumiem - tłumaczę. - Chyba rzeczywiście nie do końca przygotowałam się na tej wyjazd. Za mało czytałam o zwyczajach i kulturze... - Daj spokój - uśmiecha się. - Nic nie zawiniłaś, toi ja jestem osłem.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,Obyczajowe,
Dorota namówiona przez męża przyjeżdża wraz z rodziną na wakacje do Arabii. Tam zachowanie Ahmeda się zmienia. Jednak po romantycznym pobycie na ranczu mąż znowu jest czuły i sympatyczny jak w Polsce. Przekonuje Dorotę by zamieszkali w jego kraju na dłużej.

W tym tomie już widać, że Dorota stała się dojrzałą kobietą. Nawet jej styl wypowiedzi jest już poważniejszy. Zresztą życie też jej daje w kość. Obserwuje codzienność arabskich kobiet, a nawet w niej uczestniczy. To dla niej całkiem inna kultura. Wielu spraw nie potrafi jeszcze zrozumieć. Arabowie to naród, który w oczach świata chciałby uchodzić za nowoczesny, kurczowo jednak trzyma się swoich tradycji, które niestety nie są przyjazne kobietom.

Coraz bardziej się wciągam w akcję, ale też wydarzenia robią się coraz mniej błahe. książka "poważnieje".
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów