Opis ksiązki
Kup Teraz

Saga arabska tom 6. W Ghanie

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2013-06-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7839-585-0
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:shi4
Malika jak najszybciej chce się wydostać z ogarniętej zamieszaniem Libii. Załatwia sobie pracę na placówce dyplomatycznej w Ghanie. Po upozorowaniu śmierci Doroty ściąga tam matkę z dziewczynkami. Pomimo tego, że Marysia ciągle przeżywa rozstanie z matką, kobiety powoli układają sobie życie w nowych warunkach. - Przecież ja wiem, że mama nie żyje, tylko chciałam to usłyszeć od kogoś dorosłego, nic poza tym. Babcia zamiera w pół ruchu i smutno patrzy na Marysię. - Co teraz z nami będzie? Ja nie chcę być z tatą, absolutnie nie! - trzęsąc się, wykrzykuje dziewczynka. - Pojedziemy z ciocią Maliką za granicę, daleko, daleko. Tam, gdzie mieszkają czarni ludzie, gdzie są wioski z gliny i białe pałace. Dobrze nam będzie. Pójdziesz do zagranicznej szkoły, zdobędziesz dobre wykształcenie, to potem w życiu będzie ci łatwiej.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,Obyczajowe,
Właściwie sam początek, to powtórzenie wydarzeń z poprzedniego tomu. Wracamy się w czasie do momentu sprzedania przez męża Doroty. Tym razem to nie ona opowiada, a mamy trzecioosobową narrację.

I tym razem większe skupienie jest na członkach rodziny Ahmeda. Jego siostry i matka zabierają obie dziewczynki i uciekają do Ghany. Tam Marysia poznaje swoją pierwszą przyjaciółkę.

Do tej pory książka przedstawiała obyczaje arabskie. Teraz pojawia się wątek afrykański. Aż włosy na głowie mi stawały, gdy czytałam o tradycjach murzyńskich dotyczących obrzezania małych dziewczynek. A co najgorsze, tak dzieje się do dziś. Myślę, że ten tom zapadnie mi na długo w pamięci.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów