Okładka książki - Saga nowozelandzka. Tom.2. Ziemia obiecana

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: shi4

Helen i Gwyneira docierają w końcu do Nowej Zelandii. Każda z nich ma odmienne pierwsze wrażenia i doświadczenia.

Avatar użytkownika - Joana
Joana
Przeczytane:2015-10-07, Ocena: 5, Przeczytałem,
Opis pierwszego tomu tej Sagi zaczęłam od słów, cyt.: "Uwielbiam sagi rodzinne, więc nie zastanawiałam się ani sekundy, gdy zobaczyłam pierwszy tom Sagi Nowozelandzkiej autorstwa Pani Sarah Lark." Zatem teraz dodam tylko, że po przeczytaniu tego tomu kupiłam zaraz następny, który nie tylko mnie nie rozczarował ale i wciągnął na tyle że podjęłam decyzję już ostateczną o kontynuowaniu tej sagi. "Ziemia obiecana" to druga część Sagi Nowozelandzkiej autorstwa Pani Sarah Lark, w której poznajemy dalsze losy głównych bohaterek. Gwineira i Helen podczas podróży statkiem zaprzyjaźniają się ze sobą ale każda z nich w zupełnie odmienny sposób przeżywa zarówno ową podróż jak i nadchodzące zmiany w ich życiu. Gwineira jest pełna zachwytu i pozytywnie nastawiona do czekającej ją przyszłości w Nowej Zelandii. Natomiast Helen zmęczona podróżą w raczej kiepskich warunkach, posiada zupełnie odmienne pierwsze wrażenia co też automatycznie wpływa na jej pogłębiające się obawy związane ze zmianami w zyciu. Jedyne co łączy obie przyjaciółki, to ogromne pragnienie poznania tego jedynego, który czeka w nowy kraju. Tak jak wspominałam już na początki, tom numer dwa tej sagi jeszcze bardzie zachęcił mnie do kontynoewania jej w tej właśnie formie. Uwielbiam czytać jak najgrubsze książki ale te małe tomiki też mają coś w sobie. Stanowią dla mnie taki swego rodzaju co tygodniowy przerywnik w lekturze innych opasłych tomisk.. Ponadto a może i przede wszystkim mam wrażenie, że co wtorek spotykam po prostu moich już dobrych znajomych i przy dobrej kawie poznaję ich kolejne losy. Zatem tak, jestem na tak i z przyjemnością będę oczekiwać dalszych losów moich już ulubionych przyjaciółek Gwineiry i Helen w co wtorkowych tomikach tej sagi. http://epilog-zaczytana-joana.blogspot.com/2015/10/saga-nowozelandzka-tom-2-ziemia.html
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-09-12, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 (327) książek w 2015 roku, Mam, Obyczajowe,
Bohaterki po długiej podróży docierają do celu. Ale nie wszystko wygląta tak, jak sobie wyobrażały. W sumie niewiele dzieje się w tym tomie. Kobiety nawet jeszcze nie poznały swoich narzeczonych. Mam nadzieję, że to nastąpi w następnym tomie.
Saga nowozelandzka. Tom. 35. Niewolnica
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Saga nowozelandzka. Tom. 35. Niewolnica

Barwna saga rodzinna rozgrywająca się na tle malowniczych krajobrazów Nowej Zelandii Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię...

Saga nowozelandzka. Tom.3. Nowożeńcy
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Saga nowozelandzka. Tom.3. Nowożeńcy

Gwyneira i Helen wychodzą za mąż. Także w tej kwestii ich doświadczenia zupełnie się różnią. Przypadek sprawia że pewnego dnia spotykają się w miasteczku...

Top 5 książek
Złodziejka książek