Saga nowozelandzka. Tom. 49. Przychylność bogów

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Data wydania: 2016-08-03
ISBN: 978-83-7999-517-2
Dodał/a książkę:shi4
Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię i udają się do Nowej Zelandii, by tam poślubić nieznanych im mężczyzn. Gwyneira, córka bogatego i wpływowego lorda, ma zostać żoną jedynego syna bajecznie bogatego "owczego barona". Przeznaczeniem Heleny, ubogiej guwernantki, jest małżeństwo z farmerem, którego zna jedynie z anonsu matrymonialnego i dwóch krótkich listów. Obie kobiety rzucają wyzwanie losowi, by udać się na drugi koniec świata, gdzie spodziewają się znaleźć szczęście i miłość.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,Obyczajowe,
Ostatni tom sagi kończy się bardzo optymistycznie. Dużo można przewidzieć wcześniej, ale to nie psuje mi czytania.

Cała saga dzieli się na dwie części opowiadające historie całkiem innych bohaterów, ale porównując jedną do drugiej zdecydowanie podoba mi się druga. Nie jest tak pesymistyczna jak pierwsza. Według mnie akcję ma bardziej wartką i porusza wiecej wątków. W pewnym momencie obie łączą się w całość.

Seria ta pozwoliła mi poznać świat Nowej Zelandii XIX wieku, kraju o którym tak naprawdę nie wiedziałam wiele.
Eli1605 Linia koment