Opis ksiązki
Kup Teraz

Saga nowozelandzka. Tom. 6. Prawdziwy mężczyzna

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Pi
Data wydania: 2015-10-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7999-473-1
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:shi4
Lucas ima się różnych zajęć, ale nigdzie nie może zagrzać miejsca. Umiera, ratująśc przyjaciela, z którym ruszył szukać złota. Chłopak przypadkiem dowiaduje się o pochodzeniu Lucasa i jedzie do Kiward Station, by powiadomić o jego śmierci. Tam niespodziewanie los się do niego uśmiecha...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Joana plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Byłam tak zafascynowana poprzednim tomem, że natychmiast sięgnęłam po kolejny i od razu się zdenerwowałam.
Po szaleńczym ataku Geralda na synową, Lucas wyprowadził się z domu, a właściwie to po cichu uciekł z niego zostawiając żonę w momencie, gdy najbardziej go potrzebowała. Strasznie mnie to zirytowało, ale na szczęście no i jak to w powieściach bywa w miarę czytania sprawy przybierają nieoczekiwany obrót i przestają być tylko biało czarne.
Lucas po ucieczce z domu nie może nigdzie zagrzać miejsca i ku mojemu zaskoczeniu ima się przeróżnych tak zwanych męskich zajęć. Zatrudnia się na statku wielorybników, potem zarabia jako łowca fok, a w końcu wyucza się zawodu cieśli i okazuje się być w tym niezłym fachowcem.
Niestety jego kolejny pomysł poszukiwania złota wraz z przyjacielem okazuje się tragiczny w skutkach. Podczas podróży Lucas umiera, ale jednocześnie spełniając jedno ze swych najskrytszych marzeń. Przyjaciel natomiast zupełnie przez przypadek dowiaduje się o jego pochodzeniu i wyrusza by powiadomić rodzinę o tym nieszczęśliwym wypadku.
Przyznam, że początkowo byłam poirytowana postępowaniem Lucasa ale z drugiej strony i w miarę czytania stwierdziłam że jednak nie mogło być inaczej. Kunszt literacki autorki po raz kolejny mnie zaskoczył i oczywiście sprawił, że już nie mogę doczekać się kolejnych przygód tej rodziny.
Zatem do zobaczenia w kolejnym tomie mówię im.

http://epilog-zaczytana-joana.blogspot.com/2016/01/saga-nowozelandzka-tom-6-prawdziwy.html
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Mam,Obyczajowe,
Właściwie ten tom można podzielić na dwie części. Pierwsza opowiada losy Lucasa po opuszczeniu Kiward Sattion. Druga dzieje się 10 lat później, kiedy to rośnie uczucie między Fleur a Rubenem. Dostrzega to zazdrosny młodszy brat dziewczyny...

W końcu akcja naprawdę się rozkręciła. Podobał mi się i początek i koniec tomu. Po przeczytaniu nie mogę się już doczekać kolejnej części.
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów