Opis ksiązki
Kup Teraz

Saga o Kotołaku. Ksin sobowtór

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-10-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788310126559
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:elibri

Wielki powrót kultowej ,,Sagi o kotołaku" - tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące, nieznane dotąd wątki.

W spisku kryje się spisek, a w nim jeszcze jeden spisek... Skutkiem splotu intryg Ksin rozpoczyna wędrówkę przez równoległe światy. W każdym z nich odkrywa kolejne znaczenia i cele swojej misji oraz prawdy o sobie samym. Wkrótce kotołak będzie musiał stawić czoło najpotężniejszemu z dotychczasowych wrogów i nowej miłości. Na którą drogę wstąpi, gdy przyjdzie moment nieodwracalnego wyboru pomiędzy sercem a rozumem...?

Podstawą ,,Ksina sobowtóra", tomu trzeciego sagi w nowym wydaniu, jest dawna ,,Wyprawa kotołaka", która zyskała obecnie misterną szkatułkową konstrukcję.

Konrad T. Lewandowski jest autorem poczytnych kryminałów hi?storycznych, powieści historyczno?-przygodowych, SF i fantasy.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
intres16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,biblioteka,fantasy,Wyzwanie - fantastyka 2016,
Tą część czytało mi się wyraźnie ciężej niż inne. Myślę, ze powodem jest tu całkowite oderwanie od poprzedniej fabuły i wrzucenie kotołaka przez portal do innego świata pełnego intryg, w którym to musiał pokonać człowieka mieszczącego swą duszę w stu ciałach. Jeżeli chcecie to przeczytać to radzę zamienić części miejscami i tą przeczytać jako 2, dzięki temu będziecie wiedzieli o czym mówi Hanti w kolejnej części. Ponieważ z tej wyprawy Ksin nie wraca już taki sam jak dawniej a nawet można powiedzieć, że nasz bohater z niej wcale nie wraca.
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
W SIECI SPISKÓW

,,Saga o Kotołaku" to obok ,,Wiedźmina" najważniejsza i najbardziej znana polska seria Fantasy. Seria zdawałoby się zakończona, jednak autor postanowił zaprezentować czytelnikom poprawioną wersję przygód Ksina, usuwając błędy, dopisując nowe sceny i rozbudowując czy po prostu wreszcie wykorzystując potencjał niektórych swoich pomysłów. I świetnie się stało, bo ,,Kotołak" w nowej odsłonie to porcja naprawdę świetnej literatury z pogranicza fantastyki i przygody!

Na kotołaku Ksinie zaciska się pętla spisków. Zamach na władcę okazuje się szybko kwestią mniejszej wagi, kiedy dość proste zdawałoby się zadanie przeradza się w niesamowitą i niebezpieczną misję grożącą wojną. W domostwie, w którym mieszkał pewien mag doszło do magicznego pojedynku, w wyniku którego wszelka moc wyrwała się spod kontroli. Zniknęli w nim szabrownicy, na piętrze zaś uwięziona pozostaje niewiasta. To jej z ratunkiem nadejść ma Ksin, jednak wejście do domu staje się dla niego przygodą, z jaką nie miał dotychczas do czynienia. Wyrwany z własnego świata, zmuszony do wędrówki przez alternatywne rzeczywistości, musi odnaleźć rozrzuconych po różnych światach szabrowników, bowiem ich obecność w miejscach im nienależnych zachwiewa magiczną równowagę...

Przygody Ksina (a zatem i w tym tomie jego nietypowych towarzyszy) to nie ciężkie Heroic Fantasy, a świetnie pomyślana, lekko i przyjemnie napisana, urzekająca wizjami wyobraźni autora seria, którą czyta się jednym tchem bez chwili nudy. Trafne komentarze, humor, świetne pomysły, jakaś swojskość bijąca od stwórów zamieszkujących wymyślony przez Lewandowskiego świat, erotyka (swoją drogą pierwszy tom Kotołaka wydany ćwierć wieku temu był swoistą rewolucją w poruszaniu tego tematu) i dynamiczna akcja splatają się w intrygującą całość. I to taką, która względem ,,Wiedźmina" nie musi mieć najmniejszych kompleksów. Szczególnie, że lekkość pióra, jaką obdarowany został autor, potrafi uwieść czytelnika.

Nie mogę nie docenić także pięknej oładki, która przyciąga wzrok i pobudza apetyt. I nie mogę także nie zauważyć, że w tym wypadku nie przeszkadza wcale brak, zdawałoby się nieodzownej części każdego świata Fantasy, mapki. Dlatego jeśli lubicie naprawdę dobre książki spod szyldu tej odmiany fantastyki, nie powinniście się wahać i śmiało sięgnąć po Ksina. Naprawdę warto, dlatego też polecam, a wydawnictwu Nasza Księgarnia składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/10/27/saga-o-kotolaku-ksin-sobowtor-konrad-t-lewandowski/
kavayee Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów