Okładka - Saga Wiatr Nadziei 36. Pożegnanie

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7558-869-9
Dodał/a książkę:dona
Nowa fascynująca saga znakomitej norweskiej pisarki Frid Ingulstad, którą w Polsce znamy również jako autorkę pięknych opowieści o kobietach z czasów wikińskich Królowe wikingów. Jest rok 1905. Osiemnastoletnia Elise, główna bohaterka wielotomowej opowieści, pracuje w przędzalni w stolicy kraju. Matka Elise choruje na gruźlicę, ojciec alkoholik rzadko pokazuje się w domu, dziewczyna nie może na niego liczyć i sama musi utrzymywać dom oraz trójkę młodszego rodzeństwa. Na szczęście jest Johan, chłopak z sąsiedztwa, z którym Elise łączy coś więcej niż zwykłe koleżeństwo, to on jej pomaga, on stanowi dla niej oparcie. W kraju dzieją się rzeczy ważne - Norwegia po pięciu wiekach braku własnej państwowości stara się odzyskać niepodległość. To budzi wielkie nadzieje na przyszłość, i na tym tle historycznym toczą się losy mieszkańców położonej nad rzeką Aker dzielnicy miasta, ciężko pracujących, zmagających się z przeciwnościami życia, walczących o byt, ale też przeżywających radości i chwile szczęścia. Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,Obyczajowe,
Jeden z lepszych tomików w serii. Naprawdę dużo się dzieje, czy to u Elise, czy u Krystiana, Hildy i Pedera. Smutnym wydarzeniem jest śmierć Anny. Chociaż w jednym z pierwszych tomów padło zdanie, że dobrzy ludzie nie żyją zbyt długo, właśnie odnośnie tej dziewczyny. Zastanawia mnie też jakie będą dalsze losy Pedera, który dostał wezwanie do wojska. Nic, tylko sięgać po następną część.