Opis ksiązki
Okładka - Saga Wiatr Nadziei 39. Zakazany owoc
Kup Teraz

Saga Wiatr Nadziei 39. Zakazany owoc

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2010
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7558-790-6
Liczba stron: 189
Dodał/a książkę:dona
Nowa fascynująca saga znakomitej norweskiej pisarki Frid Ingulstad, którą w Polsce znamy również jako autorkę pięknych opowieści o kobietach z czasów wikińskich Królowe wikingów. Jest rok 1905. Osiemnastoletnia Elise, główna bohaterka wielotomowej opowieści, pracuje w przędzalni w stolicy kraju. Matka Elise choruje na gruźlicę, ojciec alkoholik rzadko pokazuje się w domu, dziewczyna nie może na niego liczyć i sama musi utrzymywać dom oraz trójkę młodszego rodzeństwa. Na szczęście jest Johan, chłopak z sąsiedztwa, z którym Elise łączy coś więcej niż zwykłe koleżeństwo, to on jej pomaga, on stanowi dla niej oparcie. W kraju dzieją się rzeczy ważne - Norwegia po pięciu wiekach braku własnej państwowości stara się odzyskać niepodległość. To budzi wielkie nadzieje na przyszłość, i na tym tle historycznym toczą się losy mieszkańców położonej nad rzeką Aker dzielnicy miasta, ciężko pracujących, zmagających się z przeciwnościami życia, walczących o byt, ale też przeżywających radości i chwile szczęścia. Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 (253) książki w 2014,Mam,Obyczajowe,
Wszystko toczy się wyśmienicie. Krystian w końcu mieszka razem ze swoimi dziećmi, nawet do Krystianii przyjeżdża Sylvia, w której chłopak jest zakochany. Hilda nie dość, że w końcu odzyskała synka, to jeszcze spotyka się z uroczym sąsiadem.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że jest to ostatni tom wydany w Polsce. Wydawnictwo dało plamę i z 70 tomów ukazało się u nas tylko 39. Historia urywa się w połowie. A wielka szkoda, bo saga jest naprawdę ciekawa i bardzo wciągająca. Nie jeden raz się przy niej pośmiałam, ale i też łezka mi się w oku zakręciła. Ta seria także odsłoniła mi rąbka z historii Norwegii u progu XX wieku.

Mam nadzieję, że jednak kiedyś Springierowi się odwidzi i wyda ją do końca.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów