Opis ksiązki
Kup Teraz

Samotna wśród łowców dusz

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7495-035-8
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dzieciństwo Lei skończyło się raptownie, kiedy jej matka zdecydowała się na przyłączenie się do ruchu wyznawców Ramtha. Rodzina sprzedała dom oraz studio architektoniczne ojca i żyła od tej pory w społeczności, która pogardzała bliskimi osobistymi związkami. Grupa kierowana przez guru i jego medium zakupiła ogromne ranczo w Ameryce Środkowej i maskowała swoje działania, podając się za fundację zbierającą darowizny od niemieckich i szwajcarskich firm. Sektę odwiedzali politycy i ambasadorowie. W wieku 13 lat Lea została wybranką guru, który od tej pory wykorzystywał ją seksualnie. Prawie przez 10 lat żyła w izolacji, nie uczęszczając do szkoły i nie kontaktując się ze światem. Podobnie jak pozostali członkowie sekty uczestniczyła w absurdalnych rytuałach, była poddawana indoktrynacji i manipulacji mentalnej. Cierpiała fizycznie i psychicznie z powodu totalitarnych stosunków panujących w sekcie i myslała o samobójstwie. Dzięki swojemu wojowniczemu charakterowi zachowała jako jedyna pragnienie wolności. Kiedy miała 21 lat udało jej się zbiec z sekty. Z książki dowiadujemy się także jak przebiegał powrót autorki do normalnego życia, uzupełnianie wykształcenie, przełamywanie lęku przed kontaktem z ludźmi. Ostatni rozdział ksiązki pochodzi od eksperta do spraw sekt, który pomógł autorce w spisaniu wspomnień.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-01-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,Mam,
Autorka tej książki opisuje swoją własną historię. Jako 13-latka wraz z rodzicami i bratem Lea trafia "pod skrzydła" wyznawców Ramthy, żyje w izolacji i jest przez wiele lat wykorzystywana seksualnie przez guru grupy oraz poddawana manipulacjom psychicznym przez grupę przywódczą sekty. Dzięki ogromnej sile charakteru, w wyniku której nigdy nie straciła całkowicie umiejętności realistycznego myślenia po 10 latach życia w odosobnieniu i indoktrynacji postanawia uciec i zacząć nowe życie na wolności. Początki nie są łatwe lecz dzięki wsparciu dobrych ludzi nasza bohaterka coraz bardziej odnajduje się w świecie i osiąga cele, które sobie wyznacza.
Powieść ta jest głębokim studium dotyczącym życia w sekcie oraz niezwykle trudnego, aczkolwiek możliwego powrotu do normalnego życia...
Polecam!
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów