OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Santa Rosa

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2016-10-11
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8083-242-8
Liczba stron: 414
Dodał/a książkę:czytam
Spokojnym Toruniem wstrząsa fala morderstw. Miejscowa policja próbuje namierzyć sprawców, jednak śledztwo utknęło w martwym punkcie. W pobliżu wszystkich popełnianych zabójstw jest detektyw Mark Wolski. Szybko staje się on jednym z podejrzanych, ale też sam wszczyna śledztwo, które z biegiem czasu coraz ściślej wiąże się z jego rodzinną tajemnicą…

Czy toruńskie morderstwa mają jakikolwiek związek z zagadkową śmiercią polskiego archeologa w tureckiej świątyni Santa Rosa? Kto stoi za działalnością tajemniczego Zgromadzenia Trójcy, równie starego jak zakon templariuszy? Kim wreszcie jest piękna i błyskotliwa dziewczyna, która pojawia się w towarzystwie Marka w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach?

Marek Górny-Marguson. Urodził się w Toruniu w 1958 roku. Racjonalizator i były działacz ,,Solidarności". Miłośnik przyrody, literatury oraz historii antycznej. Autor wierszy i cyklu opowiadań.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Bookendorfina plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
"Czasy Robin Hooda to przeszłość. Obecny czas to era ludzi, którzy stali się bezlitosnymi egoistami."

Ostatnio potrzebuję sensacyjnych książek, nasyconych mnóstwem intrygujących przygód, ciekawymi wydarzeniami, niezwykłymi splotami okoliczności. Lubię, kiedy bohaterowie odkrywają znane tylko przez nielicznych tajemnice, docierają do skrywanych od wieków sekretów, wyjaśniają niepokojące niewiadome, poszukują cennych przedmiotów. Interesująco śledzi się ich zachowania, próby zrozumienia zdarzeń z przeszłości, często prowadzące do odnajdywania własnej tożsamości. Wszystko dzieje się w dynamicznym tempie, z zaskakującymi zwrotami akcji, w atrakcyjnej scenerii i z przyciągającym uwagę dreszczykiem emocji. Także i ta powieść bogata jest w wymienione elementy, nie brakuje tu walki dobra ze złem, kryminalnych wątków, trudnych zagadek do rozwikłania, niebezpiecznych sytuacji, śmiertelnego zagrożenia, nawiązań do starożytnej historii, biblijnych relikwii, potężnych mitów i legend. Lekki styl autora, tureckie klimaty, interesujące spostrzeżenia, ciekawe przemyślenia dokonywane przez bohaterów, powodują, że chętnie angażujemy się w pomysłową fabułę. Choć miałam niedosyt sensacji, jeszcze mocniejszych przygód, dramatycznych zwrotów, większej zawiłości wątków, brakowało mi silniejszego pazura we wzmacnianiu napięcia, to jednak lektura i tak zapewniła dobrą rozrywkę. To spojrzenie na świat z wielu perspektyw, otwartość na ideę pozaziemskich cywilizacji, nawiązanie do religijnych idei i biblii, współczesnych trendów społecznych, które niekoniecznie są pożądane i wartościowe.

Mark Wolski jest toruńskim detektywem, podejmuje się rozwiązywania wyjątkowo trudnych spraw kryminalnych, interesuje się psychologią i historią. Zostaje poproszony przez Olafa Rainera, profesora archeologii, o pomoc w wyjaśnieniu dramatycznych zdarzeń mających miejsce w Turcji. Właśnie tam, ojciec Marka, ceniony badacz, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, podczas prac wykopaliskowych. Od kiedy Wolski podjął się tej intrygującej sprawy, wokół niego zaczyna zacieśniać się pętla zagadkowych morderstw, trudnych do wyjaśnienia zdarzeń, a przeszłość silnie daje o sobie znać. Dlaczego nagle Toruń stał się miejscem niecodziennych zabójstw? Czy prośba profesora Rainera uruchomiła lawinę trudnych do wyjaśnienia zdarzeń? Co ma z tym wspólnego piękna i tajemnicza Maja Bollisario, mająca sny i wizje, na pograniczu magii i sił nadprzyrodzonych? Jaką rolę w historii odgrywa nieznane światu francuskie zgromadzenie? Jaka jest jego potęga i moc? Jakie skarby ukrywa? I czego za wszelką cenę poszukuje?

bookendorfina.blogspot.com
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów