Sass i Compass. Praktyczny przewodnik dla projektantów

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016-01-29
Dodał/a książkę:helion

Projektuj pięknie i wygodnie — Sass i Compass do Twoich usług!

• Instalowanie Sass i Compass oraz konfigurowanie projektów, czyli od czego zacząć naukę
  • Kolory, siatki i responsywność, czyli jak zapewnić stronie dobry wygląd na każdym urządzeniu
  • Automatyzacja pisania kodu CSS, czyli jak działać szybko i eliminować zbędne czynności
Kaskadowe arkusze stylów są dziś wykorzystywane przez wszystkich projektantów stron internetowych na całym świecie. Jest to bardzo wygodne i elastyczne narzędzie, jednak prawdziwie spektakularne efekty można osiągnąć dzięki zastosowaniu CSS w połączeniu z preprocesorem Sass oraz technologią Compass. Możliwe, że nie bardzo wiesz, co znaczą te nazwy, i nie masz pojęcia, do czego mogłyby Ci się przydać te dodatki. Jeśli jednak jesteś projektantem, powinieneś czym prędzej zapoznać się z tymi narzędziami, ponieważ niebywale ułatwią Ci pracę. I nie musisz być geniuszem ani informatykiem, żeby skorzystać z ich mocy. Wystarczy, że znasz HTML i CSS.

Ta książka nie została napisana z myślą o programistach. Jej celem jest pokazanie spektrum działania technologii Sass i Compass wszystkim tym, którzy często używają CSS. Znajdziesz tu informacje na temat instalowania i konfigurowania obu dodatków, sprawnego posługiwania się kolorami i tworzenia responsywnych układów stron. Po tych podstawach przyjdzie czas na naukę pisania zapytań medialnych i eksperymentalnych deklaracji CSS dla różnych przeglądarek, a także ćwiczenia ze sporządzania statystyk. Następnie dowiesz się, jak utworzyć idealnego duszka w rekordowo krótkim czasie i zautomatyzować swoją pracę za pomocą inteligentnych pętli. Przeczytaj i zastosuj, a szybko zakochasz się w dodatkach Sass i Compass!
  • Sass i Compass dla początkujących
  • Tworzenie projektu Sass i Compass
  • Zagnieżdżanie, rozszerzanie, symbole zastępcze i domieszki
  • Praca z kolorami
  • Responsywne i elastyczne siatki
  • Tworzenie zapytań medialnych za pomocą Sass i domieszek
  • CSS3, duszki i inne cuda
  • Logika programistyczna w Sass
  • Sass i Compass dla zaawansowanych

Sass i Compass skrócą Ci drogę do pięknych stron!

Ben Frain — jest projektantem i programistą stron internetowych od 1996 r. Regularnie pisuje artykuły techniczne poświęcone platformie Mac, technologiom konsumenckim, projektowaniu stron internetowych oraz lotnictwu. Jest autorem bestsellera Responsive Web Design. Ukończył studia związane z mediami i sztuką performance na Uniwersytecie w Salford. Można go znaleźć na stronie internetowej www.benfrain.com i na Twitterze pod adresem twitter.com/benfrain.