Scenariusz mordercy

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. W Nowym Jorku trwa festiwal filmowy, na który zjechały wszystkie gwiazdy Hollywood. Impreza rozpoczyna się tragedią – zabójstwem znanego producenta. Sprawę prowadzą detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald. Czeka ich żmudne i trudne śledztwo, bo morderca wymyślił precyzyjny scenariusz, wybrał głównych aktorów. Jest reżyserem krwawego widowiska i to od niego zależy, kto zginie, a kto przeżyje.

Informacje dodatkowe o Scenariusz mordercy:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2015-11-04
Tytuł oryginału: NYPD RED 1
Tłumaczenie: Dorota Stadnik
Ilustracje:Emotion Media

Kup książkę Scenariusz mordercy

Scenariusz mordercy - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, TATA czyta, 12 książek w 2016 roku, Wygrane,
NYPD RED to specjalna jednostka policji powołana przez burmistrza w celu ochrony sławnych ludzi. Podczas festiwalu filmowego ofiarami mordercy doskonałego padają sławne osoby głównie z branży filmowej. Sięgając po tę książkę oczekiwałam scenariusza pisanego przez mordercę który porwie mnie bez reszty. Niestety książka okazała się nudnawa a akcja trzymająca w napięciu pojawia się dopiero pod sam koniec.
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Zespół był pomysłem burmistrza... który uważa, że zarządzanie wielkim miastem przypomina zarządzanie linią lotniczą - najbardziej dbasz o stałych klientów z platynową kartą... persony nieprzyzwoicie bogate, wpływowe i sławne..." Świetnie napisana książka, osadzona na dobrej i sprawdzonej konstrukcji kryminalnej, z ciekawym pomysłem, zajmującą fabułą, przekonywującymi bohaterami i dynamiczną akcją. Bardzo lubię takie krótkie, konkretne, nasycone treścią i dobrymi dialogami rozdziały, które nadają powieści mocnego charakteru, szybkiego przebiegu zdarzeń, trzymającej w napięciu narracji. Czytając książkę mamy odczucie jakbyśmy oglądali znakomicie wyreżyserowany film sensacyjny, z ciekawymi ujęciami, widowiskowymi efektami specjalnymi i fantastyczną grą aktorów. Wrażenie to potęgują motywy zbrodni oraz starannie zaplanowany i z ogromną konsekwencją wdrażany w czyn przerażający plan działania mordercy. Stawia on na widowiskowość zabójstw, towarzyszące im spektakularne zdarzenia i błyskawicznie narastający dramatyzm. Jakiekolwiek odstępstwa od scenariusza wymagają jego bezwzględnej akceptacji, to on decyduje, kiedy, gdzie i jak ktoś zginie, nie ma miejsca na wahanie, litość czy przypadkowość ofiar. Sięgając po książkę zapewniamy sobie kilka godzin bardzo dobrego kryminalnego zaczytania, satysfakcjonującej lektury, opartej na wciągającej fabule i umiejętnie budowanym narastającym napięciu. Bardzo chętnie zagłębiamy się w powieść, niecierpliwie wyczekując dalszego przebiegu zdarzeń, przemieszania realnego świata i filmowej iluzji. Wszystkie zaproponowane i przedstawione czytelnikowi wątki idealnie do siebie pasują, przenikają i uzupełniają się wzajemnie, opisywana historia faktycznie mogłaby mieć miejsce. Z zainteresowaniem śledzimy zmagania detektywów, Zacha Jordan i Kylie MacDonald, policjantów z elitarnej jednostki RED, stojących przed bardzo trudnym wyzwaniem. Starają się oni jak najszybciej poznać tożsamość zabójcy, dotrzeć do szaleńca terroryzującego elitarny filmowy świat Nowego Jorku, za wszelką cenę zapobiec kolejnym tragediom. Dodatkowego smaczku książce dodaje ciekawie rozgrywany motyw dość skomplikowanych wzajemnych relacji głównych bohaterów, sugerujący, że jeszcze wiele może się między nimi wydarzyć. Pierwszy tom zdecydowanie przekonuje nas do tej intrygującej serii kryminalnej, dopracowanej w szczegółach, mocno wciągającej, ukazującej mroczną, niebezpieczną i zabójczą część wizji świata. bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - agido16
agido16
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Już od pewnego czasu, miałam ochotę zabrać się za lekturę książek Jamesa Pattersona. O jego dziełach słyszałam wiele dobrego, zwłaszcza że potrafi swoich czytelników utrzymywać w nieustającym napięciu, co ostatecznie przechyliło szalę i dzięki Wydawnictwu HarperCollins Polska mogłam przekonać się o tym na własnej skórze. A że jestem wymagającą osobą, jeżeli chodzi o kryminały, to nie łatwo mnie do siebie przekonać. Czy temu autorowi się to udało? RED to specjalny oddział policji, który prowadzi śledztwa, w które zamieszane są sławne osoby, jak aktorzy, politycy, czy producenci. W Nowym Yorku właśnie rozpoczął się festiwal filmowy, na który zjechały się wszystkie sławy Hollywood. Taka impreza jest wręcz idealna do dokonania wielu przestępstw – w tym morderstwa doskonałego. Już pierwszego dnia zostaje zamordowany znany producent filmowy, który właśnie jadł posiłek w ekskluzywnej restauracji. Do sprawy zostają przydzieleni Zach Jordan i Kylie MacDonald. Z pozoru łatwa sprawa, przeistacza się w wielką intrygę, gdyż morderca nie powiedział jeszcze ostatniego zdania. James Patterson nadaje zbrodniarzom ciekawe, odzwierciedlające ich postępowanie, ksywki. W pierwszym tomie mamy do czynienia z Kameleonem. Naprawdę ciężko odkryć, pod jaką postacią kryje się ten pseudonim i do ostatniej strony moje podejrzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Autor skutecznie potrafi wodzić czytelnika za nos. A takiego zakończenia całej tej sprawy z Kameleonem w roli głównej, w życiu się nie spodziewałam! „Scenariusz mordercy” czyta się błyskawicznie, dzięki specjalnemu oddziałowi RED, który wykonuje znakomitą pracę, prowadząc nas przez całą historię i jednocześnie nadając tempo fabule, a ta leci do przodu jak na złamanie karku. Akcja już od samego początku rozwija się w zastraszającym tempie, także nie sposób się przy niej nudzić. Dzięki tej książce przepadłam na kilka godzin, ponieważ nie byłam w stanie się od niej oderwać, gdyż musiałam się dowiedzieć, jaki scenariusz zgotował Kameleon dla swoich kolejnych ofiar. A każdy kolejny akt jego przedstawienia, to była prawdziwa mieszanina grozy i absurdalnego miejscami humoru z dodatkiem historii miłosnej. Książka ta jest pierwszą częścią nowej serii, w której poznajemy Zacha Jordana oraz Kylie McDonald. W czasie lektury dowiadujemy się, że tę dwójkę łączy pewna wspólna przeszłość. Otóż Kylie była szkolną miłością Zacha i chociaż zdaje on sobie sprawę z tego, że ona jest szczęśliwą żoną producenta filmowego, to jednak wciąż ma nadzieję, że kiedyś na powrót się zejdą. Oboje nie są jakoś wybitnie wykreowanymi postaciami, ale za to posiadają kilka cech, za które można ich polubić. Zaś razem tworzą idealną parę do rozwikłania trudnej sprawy, gdyż jako jedyni mogą przejrzeć doskonały scenariusz Kameleona. Myślę, że ta książka spodoba się każdemu, kto lubi porządnie skonstruowane kryminały, dopracowaną akcję i perfekcyjnie zbudowane postacie. Z czystym sercem polecam każdemu wielbicielowi tego gatunku. http://jar-of-books.blogspot.com/
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2016-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
kolejna książka z mega akcją od początku do końca,tak że nie zawiodłam się i myślę że wielbiciele J. Pattersona również,Kameleon realizuje swoje chore fantazje narażając życie wielu ludzi,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Amerykanie kochają bohaterów i to już powoli robi się nudne. Po namyśle obniżam ocenę pierwszego tomu nowej serii Jamesa Pattersona. Nie można w końcu całe życie jechać na nazwisku. Plusy: + Jak zwykle krótkie rozdziały i dynamiczna akcja. + Charakterystyczny styl autora. + Książkę połyka się jednym tchem. + Ironiczne podejście do blichtru i bogaczy królujących na imprezach Nowego Jorku. Minusy: - Po raz kolejny mordercy działający w duecie i to samozwańcze nazwanie siebie Kameleonem - przewidywalne do bólu głowy. Wniosek: nigdy nie zabierać słabej psychicznie kobiety na akcję, bo wiadomo, że ją spali. - Zach Jordan... To ma być doświadczony gliniarz? Snuje się jak ciapa, wzdycha, marudzi... Dramat. Kylie od razu bije go na głowę. - Kylie i jej mąż - normalnie jakbym widziała Eve i Roarke'a (z książek J.D. Robb), czyli policjanta i jej nieprzyzwoicie seksowny i bogaty mąż. - Ratunek bogaczy na sekundy przed spektakularnym wybuchem. Serio? Ile można. Pomyślcie, o ile ciekawiej by było, gdyby ta bomba pyknęła pod pokładem. Naprawdę z chęcią przeczytam książkę, w której sprawcy udaje się doprowadzić sprawę do końca. Lekkie czytadło z wątkiem sensacyjnym, choć brakowało mi nieco emocji i momentami się nudziłam. Ale akurat, żeby przeczytać w podróży i zbytnio się nie przemęczyć. Autor od pewnego czasu podąża utartym szlakiem. Mam nadzieję, że drugi tom serii nieco bardziej mnie zaskoczy i że Zach jednak zdecyduje się rozwinąć związek z piękną psycholog, zamiast skrycie wzdychać do swojej nowej partnerki.
Avatar użytkownika - addictedtobooks
addictedtobooks
Przeczytane:2015-11-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarze recenzenckie, Mam,
NYPD Red to specjalny oddział policji, który prowadzi śledztwa, w które zamieszane są sławne osoby, jak aktorzy, politycy, czy producenci. W Nowym Jorku trwa właśnie festiwal filmowy, na który zaproszonych jest wiele gwiazd. Tak wielka impreza przyciąga jednak nie tylko fanów, ale również osoby, które będą gotowe zrobić wszystko, aby zepsuć to widowisko. Już pierwszego dnia festiwalu zostaje zamordowany niezwykle znany producent filmowy, który właśnie jadł posiłek w ekskluzywnej restauracji. To jednak nie koniec tragedii. Morderca ma w zanadrzu starannie dopracowany plan, który obejmuje śmierć znacznie większej ilości znanych osób. Czy policji uda się powstrzymać mężczyznę? ,,To show-biznes. Tu ciągle masz do czynienia z gównem." Zach Jordan już od trzech lat pracuje w NYPD red i miał styczność z wieloma trudnymi dochodzeniami. Jednak nowa sprawa okaże się prawdziwym testem jego umiejętności oraz sprytu. Morderca jest mistrzem kamuflażu i za każdym razem udaje mu się przechytrzyć policję. Tymczasem Zach otrzymuje nową partnerkę do służby, którym okazuje się Kylie McDonals, z którą łączy go pewna przeszłość. Mężczyzna nadal nie może zapomnieć o tym, co kiedyś ich łączyło, mimo iż Kylie już od dawna jest mężatką. Czy łączące ich niegdyś uczucie wpłynie na ich dochodzenie? Kim tak naprawdę jest morderca i dlaczego na swoje cele wybiera jedynie bardzo znane osoby? Rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem, w którym stawką będzie życie niewinnych ludzi... ,,Kameleon poczuł ściskanie w gardle. Narastająca panika odbierała mu oddech. Tego nie było w scenariuszu." Kameleon już od dawna czekał na tę chwilę i nie pozwoli, żeby cokolwiek mogło zakłócić jego plan. Mężczyzna ma starannie dopracowany scenariusz oraz aktorów, którzy po raz ostatnie zagrają w jakimś filmie. Kameleon ma dość upokorzenia i nadszedł moment, w którym pokaże wszystkim, na co go stać. To będzie krwawe widowisko, w którym zginie wielu ludzi. Krok po kroku odtwarza mrożące krew w żyłach sceny, według scenariusza który sam napisał. To od niego zależy, kto przeżyje, a kto zginie. To chwila w której może pokazać światu swój geniusz i pojawić się na pierwszych stronach gazet. Kim jest kameleon? I co spowodowało, że mężczyzna zdecydował się na tak krwawą zemstę? ,,Miał dość funkcjonowania jako jedna z twarzy w tłumie. Dzisiaj był gwiazdą. Producentem, reżyserem i scenarzystą. To był jego film. Kamerę miał w głowie." ,,Scenariusz mordercy" okazał się niezwykle ciekawym kryminałem. Bardzo podobało mi się to, że czytelnik poznaje całą historię zarówno z punktu widzenia mordercy, jak i policjanta Zacha Jordana. Taki zabieg uczynił lekturę tej pozycji bardziej intrygującą oraz fascynującą. Mamy możliwość zajrzeć do głowy seryjnemu mordercy, który nie zna słowa takiego jak litość. Dla niego najważniejszy jest scenariusz, który zakłada zamordowanie wielu znanych osób. Czytelnik jest z jednej strony świadkiem morderstw, a z drugiej wraz z policją próbuje złapać zabójcę. Możemy również dowiedzieć się, jak wygląda praca policji w Nowym Jorku i jakie niesie ze sobą trudności. Książkę czyta się bardzo szybko, ze względu na sporą czcionkę oraz lekki styl autora. Pojawiło się kilka trzymających w napięciu momentów, od których serce szybciej mi zabiło. Sam pomysł na książkę jest naprawdę bardzo ciekawy, chociaż według mnie autor mógł trochę lepiej dopracować kilka wątków. Bohaterowie nie zapadają raczej w pamięć i nie wyróżniają się niczym szczególnym. Jedynie morderca wydał mi się dość interesującą postacią, która zasługuje na chwilę uwagi. Nie jest to może wybitny kryminał, jednak mimo wszystko miło spędziłam czas przy tej książce. ,,Scenariusz mordercy" polecam osobom, które szukają lekkiej lektury z morderstwem w tle :)).

Pierwsza  część opowieści o specjalnej jednostce policyjnej NYPD Red. Dwójka policjantów niestrudzenie ściga mordercę o pseudonimie" Kameleon" , który doskonale potrafi się kamuflować. Jednak teem składający się z detektyw MCDonald i detektywa Jordana potrafi czytać między wierszami i udaje im się schwytać wydawać by się mogło sprytnego przestępce. I nawet przeszłość , ktora kiedyś połączyła tych dwoje ludzi nie jest w stanie przeszkodzic im w osiągnięciu sukcesu.

Avatar użytkownika - katooola
Przeczytane:2014-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Po angielsku,
Cztery ślepe myszki
James Patterson0
Okładka ksiązki - Cztery ślepe myszki

Sierżant Ellis Cooper zostaje skazany przez trybunał wojskowy na karę śmierci za zabójstwo trzech kobiet. Pomimo niepodważalnych dowodów winy przysięga...

Cross
James Patterson0
Okładka ksiązki - Cross

W początkach swojej kariery w waszyngtońskiej policji Alex Cross przeżył wielką osobliwą tragedię - na oczach detektywa niezidentyfikowany snajper zastrzelił...