Sceny kuchenne

Kuchnia jest laboratorium, w którym mieszamy specyfiki, dopasowując je do naszych potrzeb, wyobrażeń i smaków. Każdy tutaj ma pole do popisu i może w dowolny sposób kreować nowy bigos czy sos do makaronu, bo najważniejsze, abyśmy to my byli zadowoleni z końcowego efektu. Smak i węch to dwa zmysły, których nie da się zapisać matematycznie, więc nawet jeżeli się pomylimy, zmienimy recepturę albo komponenty, zamiast orzechów damy pestki słonecznika - to nic się nie stanie. Inspiracja może pochodzić zewsząd, my inspirujemy siebie nawzajem, połączenie kuchni włoskiej, śląskiej i mazurskiej pozwala nam na tworzenie zupełnie nowych smaków i potraw. Staramy się przygotować każdy posiłek tak, aby zachwycił nasze oczy i kubki smakowe, a jak się okaże po przeczytaniu tej książki, to wcale nie będzie trudne.

Informacje dodatkowe o Sceny kuchenne:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-09-28
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Sceny kuchenne

Sceny kuchenne - opinie o książce

Sceny kuchenne to książka, której przeczytać się nie da. Ją trzeba czytać każdego dnia by czerpać z niej inspiracje do kuchennych wyzwań na słono i słodko. Na stałe trafiła na moją kuchenną półkę z książkami Ale Sceny kuchenne to coś więcej niż tylko suche przepisy. To właściwie życie Marii i Janusza, dodali tej książce życia ukazując zgrany duet w esejach o osobie, przyjaciołach i podróżach. Piękne są także zdjęcia - potraw i zakochanej wciąż pary. Idealny duet życiowo-kuchenny. Każde zdjęcie dania zachęca do gotowania i podjadania.. ;) A przepisy są różne od prostych do skomplikowanych wymagających nietypowych składników. Oczywiście nie wszystkie trafiają w mój gust, ale kuchnia to poligon doświadczalny i na pewno spróbuję wiele z ich potraw.