OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Seks i niepełnosprawność – doświadczenia seksualne osób z niepełnosprawnością intelektualną

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-01-20
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-207-1
Dodał/a książkę:PawelG
Recenzja - Seks i niepełnosprawność – doświadczenia seksualne osób z niepełnosprawnością intelektualną
Omawiana w niniejszej pracy problematyka dotyczy ważnej sfery ludzkiego życia – seksu. Seks nie oznacza tylko reprodukcji i zaspokojenia popędu biologicznego. Związany jest integralnie z całą osobowością, wzbogaca rozwój człowieka, rozwija więzi międzyludzkie. Seks jest tym czymś, co każdy z nas ma, niezależnie od stopnia społecznej czy życiowej niesprawności. Wyniki badań umożliwiły głębsze poznanie seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym. Być może badania te przyczynią się do ukształtowania nowego spojrzenia na tę zaniedbywaną przez lata kwestię.
Recenzja
catarina78 Linia koment
Na półkach:

SEKSUALNOŚĆ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Remigiusz J. Kijak podjął się zbadania problemu seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie. W jednej publikacji zawarł aż dwa tematy tabu: seks i niepełnosprawność. To niewątpliwie odważne posunięcie, zważywszy nie tylko na specyfikę problemu, ale i na samych badanych…

Autor oparł swoje badania empiryczne na bogatej literaturze przedmiotu, która robi imponujące wrażenie na czytelniku, zważywszy na fakt, że powszechnie niewiele wiadomo na temat przeżywania swojej seksualności przez osoby niepełnosprawn

andr Linia koment
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja