Opis ksiązki
Kup Teraz

Sekta

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-08-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788376744018
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:elibri
Conor O'Neill jest ochroniarzem, który wiedzie spokojne życie z piękną dziewczyną u boku. Jego sielanka zostaje jednak zaburzona, kiedy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, w których skradzione zostają depozyty warte dziesiątki milionów dolarów. Nieszczęśliwy zbieg wydarzeń sprawia, że O'Neill staje się głównym podejrzanym. Nagonka nowojorskiej policji zmusza bohatera do szaleńczej ucieczki i walki o własne życie. Prowadząc prywatne śledztwo Conor natrafia na szeroko zakrojony spisek. Trop prowadzi do terrorysty, przywódcy sekty o nazwie Światowy Ruch Posłannictwa, który uważa się za nowego Mesjasza ze świętą misją mającą na celu ujednolicenie religii na całym świecie. By spełnić swój święty obowiązek, czarny charakter nie cofnie się przed niczym, nawet przed uwolnieniem wirusa hiszpańskiej grypy mogącego zdziesiątkować populację.

Patronaty: grahammasterton.blox.pl, Grabarz Polski, Okiem na horror

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wages plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015 rok,
Conor to były policjant, który przez przypadek wplątuje się w spisek grożący ogólnoświatowemu bezpieczeństwu. Maniak religijny planuje zaprowadzić na świecie jedną jedyną religię, a planuje dokonać tego za pomocą wirusa hiszpańskiej grypy. Szalony plan z biegiem czasu coraz bardziej jest wprowadzany w życie, a Conor i jego przyjaciele mają coraz mniejsze szanse, żeby zapobiec nieszczęściu.
pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-08, Na półkach: Przeczytałem,

Pewnych autorów nie muszę nawet przedstawiać, ich nazwisko wyryło się już w historii literatury i każdy mimowolnie musiał o nich słyszeć. Parafrazując słowa pewnego komiksowego dziadka „Z wielką popularnością przychodzi wielka odpowiedzialność”. Przyznajcie sami czy od swoich ulubionych pisarzy nie wymagacie więcej niż od innych? Nie porównujecie nowej książki do dwudziesty poprzednich?


Spokojny i mało wyróżniający się ochroniarz wiedzie życie bez większych przygód w Nowym Jorku. Wszystko zmienia się w momencie gdy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, a policja nie uznaje go za sprawcę. Ścigany przez wymiar prawa, próbuje oczyścić swoje imię i dowiedzieć się co tak naprawdę się stało. To co odkryje przeraża jego wyobrażenie.


Właśnie po takich książkach można zauważyć skąd wzięła się ogromna popularność Mastertona. Mistrzowskie posługiwanie się językiem, zaskakujące zwroty akcji i tempo wydarzeń przyprawiające o zawrót głowy. To tempo trochę mnie zaskakuje, przywykłam że Mistrz prowadzi swoich czytelników trochę spokojniej przez wydarzenia, a w „Sekcie” tempo zostało narzucone na tyle szybkie, że momentami mam wrażenie jakbym oglądała dobry film sensacyjny.


Nie byłabym sobą jakbym nie napisała o mistrzowskim wykorzystaniu hipnozy. Temat trudny, po macoszemu traktowany w literaturze, a dający tak nieograniczone możliwości został wykorzystany naprawdę na 100%. Fascynuje mnie to zagadnienie odkąd pamiętam, zawsze chciałam spróbować czy naprawdę możliwości hipnotyzera są nieograniczone- Masterton pokazał, że tak właśnie jest.


Na uwagę zasługuje również wykorzystanie hiszpańskiej grypy jako „straszak”. Nigdy żadna choroba nie zebrała tak wielkich plonów i wizja jej powrotu, nawet czysto teoretyczna wywołuje we mnie dreszcze.


Hipnoza, hiszpańska grypa i pościgi? Takie połączenie tylko u Grahama.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów