Serce Kaeleerr

Tom 4 cyklu Czarne Kamienie

Jaenelle jest najsilniejszą Czarownicą na świecie, stanowi wcielenie wieków marzeń i nadziei. Łączą ją bliskie stosunki z trzema najsilniejszymi wojownikami Krwawych: Saetanem, Wielkim Lordem Piekła, który uczy ją magii i adoptuje ją jako swą duchową córkę, Lucivarem, uskrzydlonym eyrieńskim Księciem Wojowników, który zostaje jej obrońcą, i niemal nieśmiertelnym Daemonem, który narodził się, by zostać kochankiem Czarownicy.

Jaenelle zajęła należne jej miejsce Królowej Ciemności i przywróciła porządek i spokój w Królestwach... ale koszt był ogromny.

W czterech niezwykłych opowieściach Anne Bishop przedstawia nam pochodzenie magicznych Kamieni, miłość Lucivara do prostej czarownicy, starcie Saetana z Kapłanką oraz wybór, jakiego musi dokonać Jaenelle pomiędzy magią a szczęściem z Daemonem...

Informacje dodatkowe o Serce Kaeleerr:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Dreams Made Flesh
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Wyrwas-Wiśniewska

Kup książkę Serce Kaeleerr

Serce Kaeleerr - opinie o książce

Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
,,Serce Kaeleer", czyli powrót do niesamowitego świata Krwawych, to zbór czterech opowiadań mających na celu wprowadzenie dodatkowych historii, które autorka pominęła w głównej trylogii. Cztery krótkie opowieści wprowadzają nas w historię Lucivara i Marian (jak się poznali, co przeszli, by być razem), dowiemy się jak powstały pierwsze Kamienie (i skąd pochodzą Krwawi). Poznamy historię Saetana i Hekatah dowiadując się również co oznacza igranie z Wielkim Lordem Piekła. A na deser poznamy dalsze losy Jaenelle Angelline i Daemona Sadiego. Każdy kto pokochał świat przedstawiony przez Anne Bishop pokocha i tę jego odsłonę.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Pozycja obowiązkowa dla fanów Czarnych Kamieni -cztery opowiadania które wyjaśniaja nam co poniektóre wątki z głownej trylogii ;)
Avatar użytkownika - eren_neko
eren_neko
Przeczytane:2010-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Cztery opowiadania uzupełniające wydarzenia z sagi czarnych kamieni. Po prostu uwielbiam :)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Cztery opowieści związane z marzeniem Czarownicy; poznanie Lucivara i Marian; napiątą sytuacje miedzy Daemonem, a Jaenelle; czy historię Zuulmanu. Jest to kolejna świetna książka tej autorki, która czyta się tak samo dobrze jak poprzednie części.

Ciężko było mi rozstać się z bohaterami trylogii „Czarne Kamienie”, dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po kontynuację. Byłam bardzo ciekawa co jeszcze autorka cyklu może nam powiedzieć o nich powiedzieć. Książka jest podzielona na cztery opowiadania. W pierwszym dowiedziałam się trochę o Prządce Marzeń. Drugie opowiadanie opowiada o tym, w jaki sposób w życiu Lucivara pojawiła się Marian. „Zuulaman” opowiada do czego jest zdolny Saetan doprowadzony do ostateczności. Ostatnie opowiadanie śledzimy zmagania Daemona i Jeanelle. I dowiadujemy się, co się dzieje z tymi, którzy stają Sadyście na drodze.

Bałam się trochę, że kontynuacja będzie słabsza ale pozytywnie rozczarowałam się. Książka trzyma poziom poprzednich. Miałam niezły ubaw śledząc perypetie Lucivara i Marian. Zaskoczyło mnie postępowanie Saetana wobec Królowych Zuulaman. Ale z drugiej strony miał swoje powody. A Daemon , no cóż... Nie na darmo nazywają go Sadystą.

Każde z opowiadań jest różne. Jest tu i wartka akcja, i niezły humor i nieco przemocy też jest. Ciężko zdecydować, które jest najlepsze. Od każdego jest ciężko się oderwać. Każde z nich wnosi nowe informacje, jest świetnym uzupełnieniem trylogii.

Anne Bishop stworzyła bardzo mroczny świat i równie mrocznych bohaterów. Ale za to jakich! Każdy z nich jest tak barwnie nakreślony, że wydaje się jak żywy. Jest w nich tyle emocji. Pisarka po raz kolejny pokazuje nam jak ważna jest przyjaźń, rodzina, zaufanie. Żadne zło nie zagrozi, gdy rodzina i przyjaciele trzymają się razem.

Książkę czyta się bardzo szybko, ciężko się od niej oderwać. Czytając, miałam wrażenie jakbym przeniosła się do Kaeleer. Polecam fanom fantasy i Anne Bishop. W sumie polecam wszystkim. Uwaga, silnie uzależnia.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 1, Przeczytałem,
Srebrzyste Wizje
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Srebrzyste Wizje

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym...

Belladonna
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Belladonna

Zjadacz Świata nadal grasuje po krajobrazach Efemery, zasiewając w umysłach jej mieszkańców strach i zwątpienie. Tymczasem Glorianna Belladonna - dotąd...