Serce na temblaku

Tom 2 cyklu Żaby i anioły

Judyta nie marzy już o rycerzu na białym koniu. Przeżywa cudowne chwile u boku mężczyzny. Kocha, a zarazem wciąż broni swej niezależności. Jest bardzo ostrożna, bo dawne rany jeszcze się nie zagoiły. Czy powtórzy się dobrze znany scenariusz: najpierw ślub, a potem serce na temblaku?

Informacje dodatkowe o Serce na temblaku:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2002-03-22
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Serce na temblaku

Serce na temblaku - opinie o książce

Wciagajaca powoesc. Czyta sie w minute.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zabawne zyciowe perypetie kobiety po przejściach.Judyta kobieta w srednim wieku probuje sobie ulozyc zycie po nieudanym malzenstwie.Jej zycie to pasmo rozterek .Niby silna ale alaba,niby sobie radzi ale jest bezradna.Poznaje faceta i wydaje sie ,ze juz jest gotowa na nowa milosc a tu znowu przytlacza ja mnostwo za i przeciw.Ksiazka opisana w zabawny sposob idealna na poprawe humoru.
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
czytadło na relaks wiem, ale nie podobała mi się tak jak "nigdy w życiu" nie śmiałam się już, takie jest życie!
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Bardzo fajna lektura na zimowe wieczory. Podoba mi się i bardzo szybko się czyta. Polecam.
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2014-10-19,
Kolejna część wraz z próbą porównań do ekranizacji okazuje się lepszą wersją. Lubimy żyć życiem innych, podglądając je także w formie książki. Judyta jest już moją znajomą, ma podobne do moich perypetie, utożsamiam się z jej niektórymi poglądami. Dzięki lekturze staje się kimś bliskim, i wiem, że nie poprzestanę na tej części serii. Sięgnę po kolejne, pożyję w jej sielskim domku, zauroczę się tamtym życiem, aby za chwilę wrócić do siebie i swoich spraw.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-11-06,
W "Sercu na temblaku" jako kontynuacji historii Judyty - nadal czuć ciepło płynące z klimatu domu na polanie, z prosto opowiedzianych perypetii sympatycznych bohaterów. Mam jednak wrażenie, że brak książce uroku takiego jak w "Nigdy w życiu!". To, co bawiło w poprzedniej części serii, czyli między innymi niesamowita niezdarność głównej bohaterki, tutaj wręcz eksploduje. To jakby suma wszelkich kobiecych nieporadności życiowych (chyba przynajmniej jedną każda z nas ma - nie ma ludzi idealnych). To powoduje, że momentami zachowanie Judyty dziwi, a treść staje się mało wiarygodna. Kolejny raz się przekonuję, że autor cały swój pomysł na temat i swój talent zawiera w pierwszej książce, która staje się bardzo dobrze sprzedającą pozycją, jednak wymóg rynku, aby zapewnić podaż na popularny temat i popularnego twórcy - nie wypala jakościowo.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-10-29,
,,Serce na temblaku" to kontynuacja losów bohaterów z ,,Nigdy w życiu". Spotykamy ponownie Judytę, jej córkę Tosię, psa Borysa i Adam zwany Niebieskim. ,,Serce na temblaku" to powieść o współczesnej kobiecie, przed którą stają ważne wybory życiowe. Judyta, Tosia i Adam mieszkają razem i muszą sprostać zwykłej codzienności. Nagle okazuje się, że Adam wcale nie jest taki idealny. Książka napisana jest prostym i przejrzystym językiem, z dużą dawką humoru. Powieść ta to lekko zwariowana historia, polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-10-01,
Grochola ma świetne poczucie humoru, które przekłada się na jej bohaterów. Można boki zrywać ze śmiechu, bardzo pozytywnie odebrałam "Serce na temblaku".
Znając pierwszą część, która była fajnie napisana ma się pewne oczekiwania. No cóż troszkę się rozczarowałam, bo poczułam, że "Serce na temblaku" jakby było pisane troszkę z przymusem wydawcy. Losy Judyty nie są tak barwne jak w piewszej cześci, chociaż książkę czyta się fajnie do poduszki.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-28,
Grochola jest jedną z moich ulubionych polskich pisarek :)

Dalsze zwariowane losy Judyty. Tym razem nasza główna bohaterka, chcąc być niezależną od Adaśka, popada w tarapaty finansowe. Tak to jest, jak chce się w krótkim czasie podwoić swoje ciężko uzbierane oszczędności. Ach ta naiwna Jutka... No cóż, nawarzyła sobie piwa, to będzie musiała je teraz wypić:)
Tylko jak na to wszystko zareaguje niewtajemniczony Adam, który jak zwykle jest cierpliwy, opiekuńczy wyrozumiały i taki kochany?

Uwielbiam tę serię Pani Grocholi. Jej lekki styl, poczucie humoru, ironia oraz sarkazm sprawiają, że książkę czyta się szybko i z uśmiechem na twarzy:) Zdecydowanie polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - aleksandramiczek
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Zielone drzwi
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Zielone drzwi

W pełen uroku i poczucia humoru sposób autorka opowiada o swoim życiu – od momentu narodzin po dzień dzisiejszy. Autorka wspomina rodzinę...

Zjadacz czerni 8
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Zjadacz czerni 8

Nowa powieść Katarzyny Grocholi. O miłości! Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko...